gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Ramiz Dayı diziden neden ayrıldı?

Konu, 'Biten Diziler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

tuncel kurtiz neden ezelden ayrıldı Ezel dizisinin sevilen kahramanı usta oyuncu Tuncer Kurtiz (Ramiz Dayı) diziden neden ayrıldı...Merak edenler için :tik:

Ezel’in Ramiz Dayı’sı Tuncel Kurtiz, dizinin yayınlanan son bölümünde hayranlarını üzdü. Bir çatışmanın ortasında kalan Ramiz Dayı, aldığı kurşun yarasıyla hayatını kaybetti.

Ancak Kurtiz’in canlandırdığı karakterin ölümüne senaristlerin değil, bizzat oyuncunun kendisinin karar verdiği öğrenildi. Usta oyuncu, bir süredir kalbindeki problem yüzünden çekimlerde sıkıntı yaşıyordu.

İKİ KEZ STENT TAKILMIŞTI
    2007 yılında kalbine stent takılan Kurtiz, yoğun iş temposu yüzünden sık sık rahatsızlanıyordu. 75 yaşındaki oyuncuya bir süre önce ikinci kez stent takıldı.

Her sabah hastaneye uğrayıp rutin kontrollerini yaptırdıktan sonra sete giden Kurtiz, yorgun düşünce dizinin finaline 8 bölüm kala yapımcıdan ‘Ramiz Dayı’ karakterinin diziden çıkarılmasını rica etti.

WILDE İLE BAŞLADI CANSEVER'LE BİTİRDİ
    Önceki akşam yayınlanan bölümde ezeli düşmanı Kenan Birkan'ın adamlarıyla girdiği çatışmada vurularak öldürülen Tuncel Kurtiz'in canlandırdığı Ramiz Dayı, sadece delikanlılığıyla değil, dizide okuduğu şiirlerle, anlattığı hikâyelerle ve söylediği özlü sözlerle de efsane oldu.

Ramiz Dayı'nın Ömer'i, yapılan ihaneti karşılıksız bırakmaması için yetiştirmeye başladığı sahnelerde okuduğu Oscar Wilde'ın "Reading Hapishanesi Baladı" ile başladığı edebi söylemleri, Shakespeare'in Hamlet'inden bir sonesi ve Mevlânâ'nın "Etme" şiiri ile devam etti.

Her bölümde söylediği sözlerle hayranlarının sayısını artıran Ramiz Dayı, diziden ayrılmadan önce finali ise Edip Cansever'le yaptı. Cansever'in "Ben Ruhi Bey Nasılım" şiirinden bir pasajla diziye veda etti...

2. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.223
    Ödül Puanları:
    113
    Ramiz dayı bana göre Ezel dizisinin bel kemiği idi.Ama ben de bir süredir Ramiz dayının sağlık problemleri çektiğini anlamıştım hatta bir ara tekerlekli sandalye olayını kasıtlı yaptıklarını sanatçının o sıra dinlenmesine yönelik uyguladıklarını düşündüm.Sağlık elbette en başta gelir ama emeği çok fazla olan bu büyük sanatçının karakteri eminim ki yıllar geçsede unutulmayacak.

Ramiz Dayı diziden neden ayrıldı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ramiz Dayı Sözleri

Ramiz Dayı Sözleri

ramiz dayı sözleri ramiz dayı nickleri haksızlık haksızlık sözleri dayi haksizlik Ezel dizisinin Ramiz dayının sözleri o kadar çok meşhur olduki bende msn nickleri olarakta kullanabileceğiniz bu güzel ve meşhur sözleri sizler için açmaya karar verdim Şu anda binlerce kişi Ramiz dayının sözlerini konuşuyor ve adına onlarca fanclup kurulan işte Ramiz dayının sözleri “sadakat sadaka gibi...
  2. Ramiz dayı öldü mü?

Ramiz dayı öldü mü?

ramiz dayı ramiz dayı gerçekten öldü mü gerçekten öldü mü öldümü ezel ali Az önce Ezel dizisini soluk soluğa izledim desem yeridir.Yeni sezona yeni isimlerle giren Ezel dizisi başladığı günden itibaren yüksek adrenalin ve muhteşem kurgusuyla seyirciyi ekran başına bağlamasını bilen dizilerin başında geliyor. 27 Eylül Ezel dizisi sonunda ben gerçekten şok yaşadım.Diziye konuk oyuncu sıfatıyla...
  3. Ayşe Hatun (Merve Oflaz) Diziden Neden Ayrıldı

Ayşe Hatun (Merve Oflaz) Diziden Neden Ayrıldı

hürrem sultan ayşe hatun ayşe hatunu kim öldürdü hatun kanuni merve oflaz diziden neden ayrıldı merve oflaz neden diziden ayrıldı Muhteşem Yüzyıl dizisinin dün akşam yayınlanan bölümünde Kanuni Sultan Süleyman'ın gözde cariyelerinden Ayşe Hatun (Merve Oflaz) boğazı kesilerek öldürüldü...Diziden neden ayrıldığı hakkında çeşitli söylentiler çıkan Merve Oflaz diziden neden ayrıldığını anlatmış......
  4. Efe (Dağhan Külegeç) Diziden Neden Ayrıldı

Efe (Dağhan Külegeç) Diziden Neden Ayrıldı

dağhan külegeç diziden neden ayrıldı kavak yelleri efe dağhan külegeç hastalığı nedir kavak yelleri, efe, dağhan külegeç, hastalığı, diziden neden ayrıldı hakkında bilgiler... Kavak Yelleri dizisinin Efe'si diziden neden ayrıldığını açıklamış kızlar... Üç hafta önce sağlık sorunları nedeniyle diziden ayrılan Külegeç, veda öncesi çekilen son sahnesinde zorlandığını anlattı. Dağhan...
  5. Suskunlar Yönetmeni Diziden Neden Ayrıldı Biliyor musunuz

Suskunlar Yönetmeni Diziden Neden Ayrıldı Biliyor musunuz

Ben Suskunlar dizisine resmen aşığım her bölümü tvden izledikten sonra birde netten izlerim duydum ki Suskunlar Yönetmeni Diziden ayrılıyormuş bunun sebebi ne?

Sayfayı Paylaş