gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Rap / Hip Hop Tarihi

Konu, 'Müzik Hakkında Herşey' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

hiphop tarihcesi hip hop tarihi hiphop tarihi hip hop tarihçesi Rap / Hip Hop Tarihi

1970s başında her zaman dendiği üzere New York'un arka sokaklarında doğmuş[​IMG] Amerikan alt kültürünü temsil eden ve gelişmesınden gunumuze kadar ilk dönemlerıyle tezatlar oluşturan R&B ve Funk müziklerının harmanlanmasıyla ulaşılmış muzık türü..

Liriklerının yanında Graffıtı kulturuyle de gettolarda kendılerını ıfade eden Amerikan gençliğinın müziği..
    80s sonlarından itibaren tüm dünyaya yayılan ve hatırı sayılır bır dınleyıcı kıtlesı kazanmış olan Rap/Hıp Hop müzik giyim tarzları ılede başlıca bir akım oluşturmuştur..Bol giyim tarzı ıle bır nevi özgür düşünce yapılarını dışa vuran akım ****, para ve silah üçlemesı içinde epey sansasyona tanıklık etmiştır..

70s ortalarında;Dj Afrika Bambaata,DJ Kool Herc,DJ Hollywood ve kanımca en büyük rap şarkılarını yazmış olan Grandmaster Flash belki tv lerde hergün yarı çıplak klıpleri dönen isimler değillerdi fakat New York un arka sokaklarında bu kültürü Amerıkan gençliğine gün geçtıkçe özümsetmeye devam edıyorlardı..

Old School örneklerı ile Sugarhill Gang ın 'Rapper's Delight' şarkısıyla patlama yapar..

Run DMC,Public Enemy,2 Pac,The Beastie Boys,N.W.A ,Grandmaster Flash,Nas,Outkast,Dr. Dre,Afrika Bambatta ve Cypress Hill ile en başarılı çalışmalarını sunmuştur..

Rap/Hip-Hop tarihi içinde en başarılı olarak adlandırılan şarkılar ise;

The Message - Grandmaster Flash
    Fight The Power - Public Enemy
    One Mic - Nas
    It's Tricky - Run DMC
    Gangsta's Paradise - Coolio

ve en büyük Rap ikonu olan 2 Pac parçalarıdır..

Rap otorıtelerı tarafından hala gelmiş geçmiş en ıyı album olarak gösterılen
    It Takes A Nation of Millions To Hold Us Back - Public Enemy yanısıra,

Raising Hell - Run DMC Pauls Boutique - Beastie Boys
    Straight Outta Compton - N.W.A.
    Illmatic - Nas
    All Eyez on Me - 2pac

En başarılı albümler olarak kabul edılmektedır..

1990s da Mc Hammer,Dr.Alban,Snow,Falco başta olmak üzere birçok farklı tarzda temsilcileri olmuş ve 90s 2. yarısından günümüze kadarki zaman dılımınde eskı etkısını kaybetmiştir..

Rap müziğin 2000s lerdeki önemli temsilcılerı arasında ise; Emınem,50Cent,Jay-Z,Busta Rhymes,Akon,Wyclf Jean ve Mıssy Ellıot olarak sıralanabılır..

2. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    gettolarda olduğu bu bir gerçek :D

Rap / Hip Hop Tarihi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hip Hop

Hip Hop

Jazz Dansı'nın stil alanı çok geniştir. Broadway Show stilinden bu konuda ekol olmuş Katerin Dunham gibi isimlerin geliştirdiği geleneksel Afro-Heitien stile kadar bir çok çeşidi bulunmaktadır. Jazz müziğinin özelliği dansa da yansımaktadır. Hip-Hop, Funk Street Funk gibi free stil danslar Jazz'dan esinlenilerek yaratılmıştır. Hip-Hop dansı MTV programlarında Michael Jackson gibi ünlü...
  2. hip hop nickleri

hip hop nickleri

özenti nickler hiphop nickleri gençlik nickleri hip hop hiphop nickler 1) Hip-Hop bu tarzım sokak cennetim kılavuza bakma ben bir illetim 2) ilimini,bilimini,dilimini ezdim, benim adim RAP bide bunu bil lan daksil silemez torpil işlemez zengin piçleri bunu bilemez 3) Tersine yolumuz ama aynı sonumuz dün çocuktuk evet şimdi sorunuz 4) Geriye ne kaldıki rap'den başka vitrin kuralım o...
  3. En güzel Msn İçin Rap Hip hop Nickleri

En güzel Msn İçin Rap Hip hop Nickleri

sigara gibi zararlısın çektikce yaktın helal Allah razı olsun aşkım ödenecektir kar zarar… kaybeden aşk kazanan kim kim bu aşkın şehidi.. bunca kalabalık ortasında yalnız kaldın mı hiç sen kalbine bir ağrı saplanıp dalıp gittin mi bilmeden seni sordular ardından o gitti gelmez dedim sus repçi bitti herşey herkese yalan söyle kendine sakın söyleme seviyorsun yine de
  4. Hip-Hop genci oynatın

Hip-Hop genci oynatın

http://www.flashberk.net/external/flashanimasyon/1-hiphop.swf Animasyondaki genci mousenize tıklayarak oynatın güzel oynuyo:D
  5. Hip hop rap

Hip hop rap

Hip hop rap'ın tarihçesi

Sayfayı Paylaş