gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Rasta Nedir? Rasta Saç Modeli Nasıl Yapılır?Ve bonus rasta saç modelleri

Konu, 'Saç Bakımı' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

rasta sac modeli nasıl yapılır rasta nasıl yapılır video bonus saç nedir Rasta genelde zencilerin saçlarını tutamlara ayırarak sık sık örmekle uygulanan bir saç örgüsü modelidir. Ve gerçekten bazılarında oldukça hoş duruyor ama bazende çok karışık ve kötü bir görünüm verenlerde yok değil.Sanki aylardır yıkanmıyor gibi:D
    Model güzel ama ben tam olarak saçın temizliği nasıl oluyor hakkaten merak ediyorum:) Rasta nasıl yapılıyormuş bakalım
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
    Rasta yapılırken nelere dikkat etmeli bal mumu nasıl yumuşatılmalı.

Rastaya başlarken saçlar istenen kalınlıkta ayrılır. İnce rasta yaparken 2 cm ebadında, kalın rasta yaparken 4 cm ebadında ayırmak gerekir. Daha kalın ayrılan saçlar rasta da pek sağlıklı olmamaktadır. Ayrılan saç tutamı önce hafifçe krepelenip ikiye ayrılır. İkiye ayrılan saça dipten düğüm atılarak saçın açılmasına izin vermeden dipten sıkı bir şekilde krepelenmeye başlanmalıdır. Krepe demir (örnekteki resim gibi) ince dişli tarakla atılırsa daha iyi olur. Yoksa normal ince sık dişli tarakta olabilir. İyice krepeyle tiftiklenen saç reçinesi bol sertleştirici ile elde yuvarlanarak terbiye edilir.Aktardan alıp ısıtıp Hint yağıyla yumuşattığımız balmumunu donma derecesine gelmeden saçların üzerine oklavayı avucumuzda nasıl yuvarlıyorsak saçlarda yuvarlayarak sürülür yuvarlama işlemi çok sert dikkatli yapılmalıdır saçlar rastalandıktan sonra hepsi bağlanıp birkaç gün beklemeye alınır rasta yaptıran kişi devamlı olarak rastası oturana kadar saçlarını ovalatmalıdır.

Rasta Nedir? Rasta Saç Modeli Nasıl Yapılır?Ve bonus rasta saç modelleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Rastık

Rastık

Gözlerine rastık çeken kişi, sevgi yüzünden kederlenir.Rüyanizda kaslarina rastik çeken bir kadin görmek, ev içinde sebepsiz darginliklar dolayisi ile huzurunuzun kaçtiginin ve gerek sizin ve gerek esinizin biraz daha sabirli ve temkinli olmasi icap ettiginin, bütün ev halkini rahatsiz ve tedirgin eden bu halin ancak sizlerin anlayisi ile ortadan kalkabileceginin isaretidir. Rüyada yüzü...
  2. Saça rasta yapılırken nelere dikkat etmeli

Saça rasta yapılırken nelere dikkat etmeli

Rasta genelde zencilerin saçlarını tutamlara ayırarak sık sık örmekle uygulanan bir saç örgüsü modelidir. Rasta yapılırken nelere dikkat etmeli bal mumu nasıl yumuşatılmalı. Rastaya başlarken saçlar istenen kalınlıkta ayrılır. İnce rasta yaparken 2 cm ebadında, kalın rasta yaparken 4 cm ebadında ayırmak gerekir. Daha kalın ayrılan saçlar rasta da pek sağlıklı olmamaktadır. Ayrılan saç tutamı...
  3. Rasta Saç Modeli

Rasta Saç Modeli

rasta modelleri rasta saç nasıl yapılır bonus saç nasıl yapılır erkek Çok güzel bir saç modeli tam benim istediğim gibi çılgın:DAma ben saçımı böyle yaparsam eşim bir daha eve almaz herhalde:DBakımı biraz zor bence baksanıza şunlara incecik ve kapalı bukleler:Sbence süper ama bakım isteyen bir saç stili. Rastaya başlarken saçlar istenen kalınlıkta ayrılır. İnce rasta yaparken 2 cm ebadında...
  4. Rastık Nedir? Nasıl Kullanılır?

Rastık Nedir? Nasıl Kullanılır?

rastık nedir, rastık nasıl kullanılır, rastık hakkında bilgiler Sevgili melekler, özellikle eski filmlerde duyduğumuz, eski bir makyaj malzemesinden bahsedeceğiz sizlere, rastık. Bileşiminde kara mazı, nişadır, antimon gibi maddeler bulunan ve kadınların kaşlarını boyamak için kullandıkları bir tür boya olan rastık, çok eski zamanlarda kullanılırdı. Eskiden isle bazı yağlı maddeler...
  5. Rasta (Dreadlock) Nedir, Nasıl Yapılır?

Rasta (Dreadlock) Nedir, Nasıl Yapılır?

rasta nedir, rasta nasıl yapılır, evde rasta yapılır mı Sevgili melekler, şahsen rasta denildiğinde benim aklıma gelen ilk isim dünyaca ünlü efsanevi reggieci Bob Marley geliyor. Uzun rastalı saçlarıyla hafızalara kazınan Marley, hala şarkılarıyla dillerde. Ünlü bir ismin kullanmasına karşın hala benim için nedense gayet bakımsız görünen rasta saçlar nasıl yapılıyor hiç merak ettiniz mi?...

Sayfayı Paylaş