gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Regl Döneminde Şiddetli Baş Ağrısı çekiyorum lütfen yardım edin!

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Kızlar ben regl dönemlerimde çok aşırı şiddetli baş ağrıları çekiyorum ne önerirsiniz? Ağrı kesici içmek istemiyorum çünkü kanamayı kesiyor hoş içsemde fayda etmiyor baş ağrımı kesmiyor lütfen bu konuda varsa bir öneriniz yazın bana

2. narçiçeğimm

narçiçeğimm Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    273
    Ödül Puanları:
    63
    benimde aynı sorunum var evlimisin blmiyorum ama doğum kontrol hapları buna en çok sebep olan etken

3. Misafir

Misafir Forum Okuru

Regl Döneminde Şiddetli Baş Ağrısı
    Regl Döneminde Baş Ağrısı

Doktorlar normal zamanda başı ağrımayan, ancak adet günlerinde tek taraflı ve şiddetli bir baş ağrısıyla birlikte mide bulantısı ile kusma sorunu yaşayan kadının mutlaka hekime başvurması gerektiğini dile getiriyorlar.

Adet öncesi dönemde kadınların vücutlarında bazı hormonal değişiklikler meydana geliyor. Migren, bu özel günlerde vücutta değişen hormonların da etkisiyle kendini gösterebiliyor.

Sadece adet döneminde yaşanan şiddetli ve tek taraflı baş ağrısı, migrenin en önemli belirtisi olabiliyor. Artan östrojen seviyesi de migrene neden olabiliyor. Ağrı birkaç saat sürüyorsa bu durum migren olarak değerlendirilmemeli. Migren tanısı için özellikle tek taraflı olan baş ağrısıyla birlikte bulantı ile kusma gibi şikayetlerin her adet döneminde ortaya çıkması ve tüm gün boyunca devam etmesi gerekiyor.

Doğum kontrol hapları özellikle migreni olan kadınlarda inme ve beyin damarında pıhtı oluşumu sonrası tıkanıklık gibi risklere neden olabiliyor. Ayrıca bu hapları kullanırken ortaya çıkan baş ağrısının damarsal bir probleme mi, yoksa migrene mi bağlı olduğunun tanısı kolay koyulamıyor. Bu nedenle migren hastalarının doğum kontrol hapı kullanmaları önerilmiyor.

Regl Döneminde Şiddetli Baş Ağrısı çekiyorum lütfen yardım edin! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Lütfen yardım edin !

Lütfen yardım edin !

arkadaşlar kısa kesicem. ben deli gibi mert die birisine aşığım bunla 7 ay cıktım. ama 7 ay sonra murat die birisi yüzünden ayrıldık. mert, muratla aramda herhangi bi ilişki olduugnu snanediyodu o yüzden mert benden ayrıldı.aradn 3 ay gecti ben bunla ne konuşabildim nede görebildim. mert benim bi arkime ben kaderi hiç sewmedim dmeiş ben bunu duyunca bittim tabi sonucta merte aşığım. her nese...
  2. Lütfen yardım ediniz :(

Lütfen yardım ediniz :(

Bir erkek dostuma doğum günü hediyesi almak istiyorum. Çok seviyorum kendisini. Ona layık bir hediye almak istiyorum. N'lur yardım edin. Çok kararsızım. Hemen almam gerekiyor ayrıca :( Bu arada erkekler bizi hiç düşünmüyolaar :D Biz onlar için neler yapıyoruuz :D Neyse işte kadınların farkıı :)
  3. lütfen yardım edin

lütfen yardım edin

nasıl kurabiye yaparım10 yaşındayım
  4. yardım edin lütfen

yardım edin lütfen

Sevgilimle 1 seneden beri birlikteyiz daha ilk defa sürtünme yoluyla ilişki yaşadık bakireyim sürtunurken vajinama zevk suyu geldi sizce zevk suyuyla hamile kalinirmi bide hamile kalirmiyim basım çok ve karnim cok agriyor akintida var çok pismanim inşallah birşey cikmaz yorumlarınizi bekliyorum daha 17 yaşındayım :((
  5. Kızlar yardım edin lütfen

Kızlar yardım edin lütfen

Merhaba kızlar benim bu ay adetim 4 gün önce lekelenme seklinde az az geldi ve 2. Günün sonunda kesldi implantasyon kanaması sandım hcg tahlili 0.26 cıktı. Daha sonra kesik süt gibi akıntım başladı kasıklarımda sızlama ile birlikte dün jinekologa gittim alttan muayene etti ve iltihap var dedi tekrar hcg istedi 0.100 çıktı fitil ve antibityotk verdi.. Gebe olsam bir günde sonuç 0.26 dan 2 ye 3...

Sayfayı Paylaş