gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

regl zamanı neden tatlı yemek isteriz ?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Melekler ben çok merak ettiğim bişey soracam size,Regl zamanı geldiğinde niye feci şekilde tatlı ister canımız?Ben şahsen öyle oluyorum da :S

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Adet dönemi öncesi biz kadınların çikolata ve diğer tatlı, şekerli yiyecekleri yemek istemesinin nedeni, östrojen hormonunun vücutta dolaşımının azalmasıdır. Adet döneminde kadınalrı sürekli tatlı tüketmeleri bu nedenden dolayı daha fazla artıyor..
    Östrojen kadınlar için uyarıcı bir hormondur. Vücuttaki seratonin, noradrenalin ve endorfin hormonlarının üretimini artırır.Östrojenin azalmasıyla kan şekerindeki düşme eğilimi artar, dolayısıyla iştah metabolizması uyarılır. Sürekli tatlı yeme ihtiyacı hissedilir.Kadınlar Özellikle bu dönemde az ve sık aralıklarla beslenmeye ve glisemik indeksi (kan şekerini uyarıcı etkisi) düşük besinleri tercih etmelisiniz.

regl zamanı neden tatlı yemek isteriz ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Regl Zamanı Güzelliği

Regl Zamanı Güzelliği

Regl zamanı güzelliği Biz kadınlar için ayın en zorlu günleri kuşkusuz regl dönemlerimizdir! Saçlar fön tutmaz, cilt donuklaşır, sivilceler fışkırır, şişkinlikler artar, ağrı ve rahatsızlık çekilir. Bu günlerin moralimiz üzerindeki ters etkisi de işin cabası... Peki ne yapmalı? Huysuz saçlar için... Saçınızın bu özel günlerinizde daha uslu, daha şekle girer olmasını sağlamak için...
  2. Ne Yemek İsterdinİz???????

Ne Yemek İsterdinİz???????

okuldan veyaa işten cıkıp eve geldiniz... çok acıkmışsınızz NE YEMEK İSTERDINİZ???????
  3. Sağlık için yemeğe tuz ne zaman atılmalıdır?

Sağlık için yemeğe tuz ne zaman atılmalıdır?

Sağlık için yemeğe tuz atma, ne zaman tuz atmalıyız, yemeğe tuz atma zamanı hakkında detaylı bilgi alalım. Herşeyin başı sağlık melekler. Bunun içinde yemekleri yaparken artı bir özen ve dikkat gerektiriyor. Yaptığımız yemeklere ne zaman tuz atıyoruz peki?. Bunun cevabını uzmanlardan alalım. Sağlık açısından faydaları nedeniyle iyotlu tuz kullanımını öneren uzmanlar, içeriğindeki...
  4. sezaryan sonrası ne zaman regl oldunuz

sezaryan sonrası ne zaman regl oldunuz

selam hanımlar 4 ay önce sezeryanla doğum yaptım ama henüz regl olmadım sezeryan sonrası ne zaman regl olurum aranızda sezeryanla doğum yapanlara soruyorum sizler doğumdan sonra ne zaman adet görmeye başladınız
  5. Tatlı Küçük Yalancılar Ne Zaman Başlıyor ?

Tatlı Küçük Yalancılar Ne Zaman Başlıyor ?

tatlı küçük yalancılar dizisi oyuncuları,tatlı küçük yalancılar dizi oyuncuları,tatlı küçük yalancılar hangi kanalda,tatlı küçük yalancılar 1. bölüm fragmanı Star Tv Tatlı Küçük Yalancılar dizi oyuncular arasında Büşra Develi, Bensu Soral, Dilan Çiçek Deniz, Merve Çağıran, Beste Kökdemir, Gökçe Yanardağ, Burak Deniz gibi başarılı bir çok isim ye almaktadır. Aynı üniversitede okuyan 5 kız...

Sayfayı Paylaş