gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

reglim neden düzensiz oluyor

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Melekler sizde de oluyor mu bilmiyorum ama benim regl günlerim çok düzensiz. Bir ileri gidiyor bir geri geliyor. Doktora gitmem gerekir mi bilemedim :S

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Sayın misafirimiz, Adet döngüsünün, yani bir adet kanamasının ilk gününden diğer adet kanamasının ilk gününe kadar geçen sürenin 21-35 günler arasında olması normal kabul edilir. Ancak gerçek, yani yumurtlamalı bir adet döngüsü istikrarlı bir süreye de sahip olmalıdır.
    Adet Düzensizliğinin Nedenleri
    Doğum kontrol hapı kullanımında, hap alımının son haftasını atlamak adet gecikmesine yol açabilir.
    Polikistik Over Sendromu hormon seviyelerini etkilediğinden ve ovülasyonu engellemesinden dolayı da düzensiz adet görmeye sebep olur.
    Sezaryen, kürtaj ve fibroid tedavisi rahim iç tabakasında hasara yol açabilir; bu durum da bazı kadınlarda adet düzensizliğine neden olabilir.
    Aşırı kilo almış ya da vermiş kadınlarda bu problem görülebilir.
    Aşırı stres düzensiz adet görmeye neden olabilir
    Bunların yanı sıra, Şeker hastalığı, İrritabl bağırsak sendromu, Hipotiroidzm (Guatr), Karaciğer rahatsızlığı, tüberküloz
    gibi rahatsızlıklar da adet düzensizliğine neden olabilir.

reglim neden düzensiz oluyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Regl Döneminde Vücudun Su Toplaması neden oluyor acaba

Regl Döneminde Vücudun Su Toplaması neden oluyor acaba

Kızlar Regl Döneminde Vücudun Su Toplaması neden oluyor acaba ve nasıl geçer bu durum bana bu konuda bilgi verirseniz çok sevinirim şimdiden tşkler diyor ve iyi günler diliyorum.
  2. Adetim neden düzensiz

Adetim neden düzensiz

ben 5 aylık evliyim.1 eylülde adet olmuştum en son.1 ekimde adet olmam gerekirke 11 ekimde oldum.test yaptım negatif çıktı.17 ekimde de doktora gittim ilaç verdi.düzelir dedi.ilacı kullandım ama hâlâ adet olmadım.ekim ayına kadar düzenliydi.ekim ayında düzensiz olmaya başladı.hamile miyim acaba yada neden adet gecikmesi oluyor
  3. düzensiz regl olanlar için yumurtlama günü hesaplanması

düzensiz regl olanlar için yumurtlama günü hesaplanması

Regl günlerim çok düzensiz, bebek istiyoruz ve yumurtlama gününü nasıl hesaplayacağımı bilemiyorum.Var mı bunun bir yöntemi ?
  4. Adetlerim Neden Düzensiz?

Adetlerim Neden Düzensiz?

regl düzensizliği adet düzensizliği neden olur adet düzensizliği tedavisi Sevgili melekler, pek çok kadının yaşadığı ve sırf bu sebepten bebek sahibi olamadığı adet düzensizliği hakkında bilgiler vermek istiyor, neden adetlerim düzensiz diye kafa yoran meleklerimiz için Kadın Hastalıklan ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Cihat Ünlü'den sorularımıza yanıtlar arıyoruz... Normali bu...
  5. Düzensiz Regl Olan Bayanlar Nasıl Oruç Tutmalı?

Düzensiz Regl Olan Bayanlar Nasıl Oruç Tutmalı?

oruç tutmanın şartları kimler oruç tutmalı Sevgili melekler, düzensiz reg olan bayanların nasıl oruç tutacakları ile ilgili bilgileri Diyanet'in internet sitesine sorulan bir sorudan öğreniyoruz... Soru : Düzensiz adet kanaması olan bir bayan oruçlarını nasıl tutmalıdır? Cevap : Kadınlar adet dönemlerinde namaz kılmazlar, oruç tutmazlar. Temizlendikten sonra kılamadıkları...

Sayfayı Paylaş