gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Reha Muhtar'dan Nilüfer'e...

Konu, 'Magazin' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

reha muhtardan nilüfere yazı neler yazdı köşe yazısı nilüferin hastalığı ile ilgili bilgiler burada melekler Sevgili Nilüfer'in hastalığını öğrendiğimizde hem üzüldüm hem de bu kanser illetinin bir ünlüyü daha avuçları içine almış olmasına şaşırdım.Gerçi şaşırmak ta yanlış melekler.Çünkü kanserin en sevdiği şey düzensiz yaşayan insanlar.Düzensiz uyku,sabahı akşamı karışan hayatlar.Umarız sevgili Nilüfer ve bu illetin avucunda kıvranan tüm insanlar şifa bulurlar. Bu habere en çok üzülen isimlerden biri de kuşkusuz Nilüfer'in uzun süre hayat arkadaşlığı yaptığı Reha Muhtar oldu.Bakın Reha Muhtar bu günkü köşe yazısında neler yazmış Nilüfer için...

Hayat böyle bir şey işte...

Sigara yazısını yazıyordum...

Vatan yazı işlerinden Emin Bey aradı beni...

Her akşam 19-20 sularında arar beni:

“Reha Bey, birinci sayfanın spotlarını attım mailinize...” dedi...

Her akşam ben yazıyı yazarken, gazetenin birinci sayfasının spotlarını atarlar bana...

Hani ertesi günün gazetedeki haberleri hakkında bir yorum yazmak isterim belki diye...

Telefonda teşekkür ettim...

İçimden “Şimdi bakmayayım... Sigara yazısını yazayım... Sonra bakarım...” diye geçirdim...

Sigara zammını “Tiryakilik azalsın, yeni tiryakiler yaratılmasın” diye doğru bulduğum yazıyı bitirdim...

Gazeteye telefon ettim, “Birinci yazıyı alabilirsiniz” diye...

Sonra, “Bakalım yarın neler varmış birinci sayfada” onlara bakmak için gazeteden gönderilenleri okumaya koyuldum...

Üçüncü haber “Kanser teşhisi kondu” diyordu...

“Kime kondu acaba” diye çok hızlı gider göz böyle haberleri okurken...

Haberin beklemeye tahammülü yoktur hani okuyan için...

“56 yaşında kronik astım olan ünlü sanatçı Nilüfer... Meme kanseri teşhisi kondu... Ameliyat olacak...”

İçimin boşaldığını hissettim birden...

37 yıl önce, daha 15 yaşındayken, aynı haberi annemle ilgili almıştım...

Babam söylemişti...

“Oğlum annende meme kanseri çıktı... Sana söylemedik... Bu sabah ameliyat oldu... Durumu iyi... Hastanede seni bekliyor...”

Sigaraya yeni başlamıştım...

Daha babamın önünde içme aşamasına gelmemiştim...

O gün paketi çıkardım ve babamın önünde 15 yaşında sigarayı tüttürmeye başladım...

Adamcağız hastanede yatan karısına mı üzülsün, karşısında 15 yaşında sigara tüttüren oğluna mı hüzünlensin, anlayamadı, “İçme o sigarayı önümde” diye bir şeyler geveledi...

Haberde “erken teşhis” olduğu söylenmişti...

Biliyordum kanserde hele meme kanserinde erken teşhisin önemini...

Annem meme kanserinden ameliyat olmuş, tedavisi yapılmış, şükür Allah’a 37 senedir sağlıkla yaşıyordu...

Nilüfer’i aradım...

Sesi çok iyi geliyordu...

Doktorlarla konsültasyon yapılmış, ameliyata karar verilmişti...

“Erken teşhis” olduğunu söylemişlerdi doktorlar...

Ona annemin de aynı şeyi geçirdiğini ve erken teşhisle kurtardığını söyledim...

Biliyordu zaten, defalarca konuşmuşlardı bunu aralarında..

Önümüzdeki hafta ameliyata girecekti...

Cuma günkü konseri vardı, “İptal etmek istemedim” dedi...

Kızımı sordum, neler yapılabileceğini konuştuk...

Kaderin garip bir tecellisiydi bu...

Daha Pazar günü Sabah gazetesinden Ayşe Ferhangil’e röportaj verirken şöyle söylemiştim:

“Hayatımdaki sevgililerim artık çocuklarım... Ve iki kadın çocuklarımın anneleri olan hayatımda çok önemliler.

Ayşe Ferhangil sormuştu...

- “Hayatınızdaki en önemli kadınlar onlar mıydı?.. Onun için mi onlardan çocuk yaptınız?..”

- “En önemli miydiler onu bilmem... Ama çocuklardan sonra en önemli oldular... Bir erkeğin çocuklarının anneleri erkeğin hayatında her zaman çok önemli olacak... O çocuklar oldukça, o anneler olacak... Bu kesin...” demiştim...

Nilüfer’le konuştum...

Ona hayatın aynı mükemmelikte hepimiz için devam edeceğini, annemden gelen bilgiler çerçevesinde anlattım...

Morali çok iyiydi...

Başarılı bir ameliyat geçirip, aynı sağlık ve mutlulukla yaşayacak çok uzun yıllar o...

Kızımın annesine ihtiyacı var...

Bütün Türkiye’nin ona ihtiyacı olduğu gibi...

Elbette başaracak...

Onun adı Nilüfer...

Reha Muhtar'dan Nilüfer'e... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. reha muhtar :)

reha muhtar :)

reha muhtar Show TV 'deki Ateş Hattı programında Reha MUHTAR, Prens Charles'ın müslüman olduğu yönündeki söylentileri eleştirmektedir. Konuyu Diyanet İşleri Başkanı ile tartışmaktadır: - Efenim Prens Charles 'ın müslüman olduğunu söylüyorlar. peki ama öyle bir adamdan müslüman olur mu? - Olur tabi neden olmasın? - Ama efenim nasıl olur? - Reha bey siz müslüman mısınız? - Tabi müslümanım...
  2. REHA MUHTAR'ın İKİZLERİ OLACAK

REHA MUHTAR'ın İKİZLERİ OLACAK

reha muhtarın ikizleri YAKLAŞIK 1 YILDIR BİRLİKTE OLAN REHA MUHTAR İLE DENİZ UĞUR'UN ŞU SIRALAR KEYFİNE DİYECEK YOK. SAKLAMBAÇ'IN 7 ARALIK TARİHİNDE BEBEK BEKLEDİKLERİNİ DUYURDUĞU ÜNLÜ ÇİFT, İKİZLERİNİN CİNSİYETİNİ ÖNCEKİ GÜN ÖĞRENDİ. Reha Muhtar yaklaşık 5.5 aylık ikizlerinin erkek olduğunu öğrenince çok sevindi. Bu arada anne olmak için tedavi gördüğü söylenen Deniz Uğur'un...
  3. Rehe muhtar'dan seçmeler

Rehe muhtar'dan seçmeler

Ne yalan söyleyeyim adam güzel haber sunuyor du.Ama komikti ya.Spikerlerin ister istemez hataları oluyordu ee ne de olsa canlı yayın o kadar da olacak demi.Ama reha muhtarın haberleri bambaşkaydı.İşte size reha beyden seçme haberler:D Reha Muhtar Haber: Bir yüzücü 350 Tonluk gemiyi ceker. R. M. : - Nasıl çekiyorsunuz gemiyi? -Inanc meselesi, içinizde bunu hissetmeniz gerekir. R.M. : - Neyi...
  4. Defne'nin Hikayesi ( Reha Muhtar'ın Kaleminden )

Defne'nin Hikayesi ( Reha Muhtar'ın Kaleminden )

defnenin hayatı cengiz semercioğlu defne defne joy foster ın küçüklüğü joy foster küçüklüğü reha muhtar Defne Joy fosterin hikayesi, Reha Muhtar yazmış arkadaşlarım. Haberi gecce.comdan taşıyoruz. Defne Joy Foster... Kendini sevmeyen bir genç kadının öyküsü... Dişimin apse yaptığı o Atina gününü hiç unutmuyorum... 25 yaşında falandım... Yaşamın gerginliği, mesleğimin stresi, Atina gibi...
  5. Ünlülerin Nilüfer'e Mesajları

Ünlülerin Nilüfer'e Mesajları

nilüferin hastalığı meme kanseri teşhisi kanser olan ünlüler nilüferin hastalığı ne hakkında detaylı bilgiler Meleklermekanı.com'da Ünlü sanatçı Nilüfer'e meme kanseri teşhisi konulduğu haberini dün sizlerle paylaşmıştık melekler...Ünlü sanatçıyı hayranları ve sanat camiasının ünlü isimleri yalnız bırakmıyor...Sanat camiasının ünlü isimleri dün sosyal paylaşım sitesi Twitter'den paylaştıkları...

Sayfayı Paylaş