gebe
  1. aSqimSin

aSqimSin Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0

Rehin Hakları

Konu, 'Medeni Hukuk' kısmında aSqimSin tarafından paylaşıldı.

rehin hakları Rehin Hakları
    Bunlar hak sahibinin alacak hakkını teminat altına alan ve alacak tahsil edilmediği zaman alacağın rehin konusu malın satılarak elde edilecek parayla karşılanma yetkisi tanıyan haklardır.”Fer’i ayni haklar”da denir.GM rehni 3 tipten birine uygun olarak tesis edilebilir.

-İpotek

-İpotekli borç senedi

-İrad senedi

Rehin Hakları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Naşide Göktürk-Yüreğim Rehin

Naşide Göktürk-Yüreğim Rehin

Bir yanımda uçurumlar Bir yanım hasret İçim buruk gün cehennem Yüreğim sabret Sevişmeler çözülmeler Ellerin nerde Görün yeter çarem biter Canım seninle Acılar hep benim Üşüyor bedenim Benim olmalıydın Acılar hep benim Yüreğim hala rehin Benim olmalıydın Çekip gittin yüreğimden Ne kaldı bende Hüzün düşer gözlerimden Senden hediye Acılar hep benim Üşüyor bedenim Benim olmalıydın Acılar hep...
  2. Yüreğim Rehin

Yüreğim Rehin

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. Hakim

Hakim

Adaletle hütmeden bir kadı olduğunu görmek iş ve mesleğinde insaf ve merhamet ölçülerini muhafaza etmeye, Adil ve ehil insanları şahit olarak dinleyen hakim, insanı kurtuluşa götürecek gerçek doğrulara, Ayak takımını ve alelade insanları şahit olarak dinnleyen yargıç, rüşvet yiyen, zalim hakime, Hakim bazen, gerçek adaletin tecelli edeceği 'hesap günü'ne delalet eder.Rüyasinda hakim görmek...
  4. Rehine

Rehine

Rehin alındığınızı görmek ihanete uğrayacağınızın işaretidir. Siz birini rehin alıyorsanız, ahlak seviyesi düşük insanlarla görüşeceğiniz anlamına gelir.
  5. Rehin

Rehin

Borcuna karşılık bir malı yahut kendini rehin vermek yahut bir ipotek muamelesine maruz kalmak, kılınmayan namaz, tutulmayan oruç ve yerine getirilmeyen diğer dini görevlerden dolayı ilahi ceza ikazına, Bir kimseden rehin olarak bir şey almak, borçluya ssüre tanıyıp ona kolaylık göstermeye, Rehin alındığını görmek fazla günah işlemekten dolayı azap görmeye, Rehin bazen, onu bırakan kimsenin...

Sayfayı Paylaş