gebe
  1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Renkli Gözlerin Sırrı

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

[​IMG] Niçin gözlerimizin rengi yeşil, mavi, kahverengi veya siyah olabiliyor da farklı renkler olmuyor?
    BBC Focus dergisinde yer alan habere göre, cildimizin rengi gibi göz rengimiz de pigmentlerden kaynaklanıyor. Korneanın arkasında bulunan iris, çoklu katmanlardan oluşuyor. Dıştaki iki katman ön pervaz olarak biliniyor. Bu melanosit diye adlandırılan pigment üreten hücreler içeriyor. Herkeste aynı miktarda melanosit var, ancak genlerimiz melanin diye bilinen pigment miktarına karar veriyor. Cilt rengine karar veren aynı pigment göz rengini de ayarlıyor. Bu nedenle koyu tenli birinin göz rengi de daha koyu, yani kahverengi tonlarda oluyor. Sarışın insanlarda daha az melanin oluşturuluyor. Gözlerinde ışık ön pervaza doğru giriyor ve irisin içinde gri hücrelerle birbirini etkiliyor. Geriye yansıyan ışık göze mavi rengi veriyor.

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Cevap: Renkli Gözlerin Sırrı
    bilmiyordum öğrendim şimdi:Dbilgilendirme için tşkler

3. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48

Hmm anladım:D:Dvalla ne yalan söyleyeyim hep merak etmişimdir.Ama öğrenmiş oldum.Emeğine sağlık.Teşekkürler bilgiler için...

4. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

rica ederim ne demek :)

Renkli Gözlerin Sırrı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Göz alıcı renkli camlar...

Göz alıcı renkli camlar...

Göz alıcı renkli camlar... DuPontTM dekoratif camlar için farklı bir teknoloji kullanıyor. Yaşadığımız mekanlardaki dekoratif camlar, DuPont teknolojisi ile daha estetik, daha güvenli ve dayanıklı. DuPontTM cam tasarımlarında SentryGlas® ExpressionsTM teknolojisi kullanılıyor. DuPontTM dijital baskı, görüntü ve boya kalitesi ile ara zeminlerdeki uzmanlığını bir araya getirerek...
  2. renkli göz avatarları

renkli göz avatarları

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. 88 Renkli Göz Farı Paleti

88 Renkli Göz Farı Paleti

göz farı paleti palet farlar Gittigidiyorda gördüm bu makkyaj paletlerini .çok hoşuma gitti,zaten arıyordum bu kadar çok renkli göz farı paleti.hemen para biriktirip alacağım .
  4. İşte Meleklerim Çekici Gözlerin Sırrı Kırmızı Farda....

İşte Meleklerim Çekici Gözlerin Sırrı Kırmızı Farda....

Kırmızı Far Kullanımı Çekici Gözler İçin Kırmızı Far Çekici gözlere sahip olmak istiyorsanız bu rengi denemenizi tavsiye ederim..Yeni trend olan kırmızı far şimdilerde moda....Sizde denemek için fazla beklemeyin göreceksiniz hem yakışacak hemde çekici bir bakış yakalayacaksınız.... Çekici gözlerin sırrı bu renkte Sezon trendlerine sonradan eklenen kırmızı göz farı, çekici gözlere...

Sayfayı Paylaş