Renkli Gözlüler İçin Harika Bir Göz Makyajı Örneği

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Renkli Gözlüler İçin Harika Bir Göz Makyajı Örneği
renkli gözlüler için göz makyajı, mavi gözlüler için göz makyajı, yeşil gözlüler için göz makyajı

Sevgili melekler, makyaj yapmak gerçekten ustalık işidir ve maharet ister. Önemli olan pek çok malseme kullanılmasına karşın, ciltte ağırlık yaratmamak ve fazla boya yokmuş izlenimi vererek var olan güzellikleri ortaya çıkartmaktır. İşte biz de bu sayfamızda profesyonel bir göz makyajının renklerle oynanarak nasıl yapılacağını anlatacağız..

goz-makyaji-1.jpg

Adım 1: Tüm üst göz kapağı üzerinde şeftali göz farı uygulayın.

Adım 2: Göz kapağınızın kaşlarınıza yakın bölgesine krem renkli göz farı uygulayın.

Adım 3: Üst göz kapağının kenarlarına beyaz göz farını hafif bir kat uygulayın.

Adım 4: Üst ve alt gözün iç köşesine bir kalın kat beyaz göz farı uygulayın.

Adım 5: Üst göz kapağının dış kısmına kahverengi göz farı uygulayarak dağıtın. Yukarıdaki fotoğraf 2 bakın.

Adım 6: Temiz bir fırça kullanarak pürüzsüz bir görünüm oluşturun.

Adım 7: Siyah likit eyeliner kullanarak üst göz kapağı kirpik üzerine bir çizgi çizin. Gözünüzün iç köşesinde ince ve gözün dış köşesinde kalın çizgi oluşturun.

Adım 8: Eğer kirpikleriniz gür ve uzun değilse takma kirpik uygulayabilirsiniz ancak bunu abartmayın. Mümkünse doğal kirpiklerinize bol maskara sürerek göz makyajınızı bitirin.

Adım 9: Göz altında koyu kahverengi göz farını ince bir tabaka uygulayın. Yumuşak bir görünüm oluşturmak için fırçayla dağıtın.

Geri