gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Repo nedir? Nasıl işlem yapılır?

Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

repo nedir repo nasıl yapılır nedir nasıl yapılır çeşitleri işlem REPO :Geri alım vaadiyle yapılan satışlardır. Müşteri repo günü parasını bankaya verirken, banka bu para karşılığında menkul değerler ticari portföyündeki kağıtları geçici olarak müşteriye satar. Ancak genellikle müşteri kağıtları fiziken teslim almaz. Vade geldiğinde, kağıdın geri alımı yapılarak müşteriye parası ve faizi iade edilir. yani Bir menkul kıymetin, işlemin başlangıç valöründe satılıp, bitiş valöründe geri alınmasıdır
    Genelde repo saatleri bankalara göre degişir ancak saat 13,30 a kadar ortalama yapılabilir. Repo yapabilmek için alt limitler bankalara göre 250 ile 5.000 ytl arasında değişir.Vadesi esnektir 1 günden başlamak üzere her vadede işlem yaptırılabilir

Repo nedir? Nasıl işlem yapılır? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. repo nedir

repo nedir

REPO :Geri alım vaadiyle yapılan satışlardır. Müşteri repo günü parasını bankaya verirken, banka bu para karşılığında menkul değerler ticari portföyündeki kağıtları geçici olarak müşteriye satar. Ancak genellikle müşteri kağıtları fiziken teslim almaz. Vade geldiğinde, kağıdın geri alımı yapılarak müşteriye parası ve faizi iade edilir. yani Bir menkul kıymetin, işlemin başlangıç valöründe...
  2. nişanlıma ne işlem yapılır?

nişanlıma ne işlem yapılır?

merhaba kızlar. moralim çok bozuk nolur yardım edin. nişanlım asker ve tekirdağda... telefon sokmuştu ve dün telefonla yakalanmış sadece aradı telefonla yakalandım diyebildi başka da konuşamadık bi daha da arayamadı. sonuç ne olur acaba? böyle bi olay başından geçen var mı? kolordu habercisi ama telefon yasak ve yakalayan kişi de albay:( malesef kıl bi adam ve hava atmayı seven biri:(( kesin...
  3. Avea'da Borç Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

Avea'da Borç Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

Avea Borç Sorgulaması Avea Borç Öğrenme Bir önce ki konumuz olan Avea bilinmeyen numara öğrenme bilgilerinin peşinden bu kez Avea Borç Sorgulaması nasıl yapılır, ilgili linki sizlerle paylaşacağız sevgili melekler... Avea hattınızına ait borcunuzu öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayınız. Avea Borç Sorgulama Linki
  4. Diş temizletme işlemi nasıl yapılır ?

Diş temizletme işlemi nasıl yapılır ?

Dişlerim sapsarı üstelik o kadar da fırçalıyorum, arkadaşım dişçide temizletmeyi önerdi ama dişçi fobim var nasıl oluyor bu diş temizletme işi, bilgi verirmisiniz bir zahmet ?
  5. Picot işleme nasıl yapılır?

Picot işleme nasıl yapılır?

Picot işleme tekniğini eminim ki bir çoğunuz yeni duydu.Picot ördüğünüz işlediğiniz modellere detay katmaktır.Yani bir kazak,bir süveter,bir bluz ,bir patik işlediniz kenarlarına bu teknikle süsleyebilirsiniz.Bu teknikle el işleriniz farklı bir boyut ve şıklık kazanacaktır.Bu teknik biraz zor gibi görünsede aslında çok pratikmiş.Miş diyorum çünkü örgü işinden pek anlamam .Bu ara da konumuz...

Sayfayı Paylaş