gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

repo nedir

Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

REPO :Geri alım vaadiyle yapılan satışlardır. Müşteri repo günü parasını bankaya verirken, banka bu para karşılığında menkul değerler ticari portföyündeki kağıtları geçici olarak müşteriye satar. Ancak genellikle müşteri kağıtları fiziken teslim almaz. Vade geldiğinde, kağıdın geri alımı yapılarak müşteriye parası ve faizi iade edilir. yani Bir menkul kıymetin, işlemin başlangıç valöründe satılıp, bitiş valöründe geri alınmasıdır Genelde repo saatleri bankalara göre degişir ancak saat 13,30 a kadar ortalama yapılabilir. Repo yapabilmek için alt limitler bankalara göre 250 ile 5.000 ytl arasında değişir.Vadesi esnektir 1 günden başlamak üzere her vadede işlem yaptırılabilir

repo nedir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Repo nedir? Nasıl işlem yapılır?

Repo nedir? Nasıl işlem yapılır?

repo nedir repo nasıl yapılır nedir nasıl yapılır çeşitleri işlem REPO :Geri alım vaadiyle yapılan satışlardır. Müşteri repo günü parasını bankaya verirken, banka bu para karşılığında menkul değerler ticari portföyündeki kağıtları geçici olarak müşteriye satar. Ancak genellikle müşteri kağıtları fiziken teslim almaz. Vade geldiğinde, kağıdın geri alımı yapılarak müşteriye parası ve faizi iade...
  2. Neden?

Neden?

Günün son dersinin sonuna gelinmişti. Öğrenciler çıkmak için sabırsızlanıyordu. Defter ve kitaplarını çantalarına koydular. Zil çalar çalmaz, dışarı çıkmak için hazırdılar. Yalnız, Ali hazırlanmamıştı. Gecikmek için de elinden geleni yapıyordu. Nihayet zil çaldı. Öğrenciler bir anda kapıya yöneldi. Ali, yerinden kalkmadı. Ağır ağır eşyasını topladı. Bir yandan göz ucuyla öğretmenine bakıyor,...
  3. neden?

neden?

bu oyunda hayatımızdaki klişelere bi anlam vermeye çalışacaz alttakide kendince bi cvp verip yeni bi klişe söliyecek... ilk ben baslıyorum neden hep ilk adım erkeklerden beklenir
  4. Neden...!

Neden...!

Bu güzel sitede neden radyo yayını yok ...?
  5. Neyse...

Neyse...

Aldığın her nefesin sana beni hatırlatacak.... Gittiğini sanma yerin bende ebedi kalacak... Gözlerinin baktığı her yerde gözlerim olucak... Adını aşkta bir kez kanatmamış Sevişmelerine hiç duygu katmamış Zalim düş... Yokluğunu çağırıyorum iki ucu yanık kağıtlardan Bitmemişliğin tükenmişliği başladı artık Zaman dudaklarıma bant Ellerime halat bundan böyle. Adını yalan aşklarda dağlayacak...

Sayfayı Paylaş