gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Resimli Acuka tarifi burada arkadaşlar!

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

acuka nasıl yapılır acuka tarifi resimli acuka yapımı

Bende az önce misafirimizin "acuka yemeği var çok ilginç bir yemek tarifini istiyorum" demesi üzerine öğrendim acuka yemeğinin varlığını :) Ve tabi ki araştırdım, hem misafirimiz, hemde siz melek'lerimiz için:) İşte size acuka tarifi Melek'lerim:)

Ha bu arada acuka bir meze yemeğidir Melek'lerim ve cevizli ezme gibi birşeymiş :)

Malzemeler

5 yemek kaşığı biber salçası
    1 yemek kaşığı domates salçası
    1 yemek kaşığı zeytin yağ
    3 diş sarımsak

1 dilim bayat ekmek
    1 bardak ceviz
    Yapılışı

Cevizler mutfak robotunda çekilir, sarımsaklar rendelenir ve bütün malzemeler bir kapta karıştırılarak ezme hazırlanır. Herkes ölçüleri kendi damak tadına göre azaltıp arttırabilir. Önemli olan ekmeğin üstüne sürecek kıvamda olması. Ben biber salçasının kokusunu ve tadını daha fazla sevdiğim için domates salçasının ölçüsünü daha az tutuyorum. İsteğe bağlı olarak beyaz peynir de eklenebilir.

Resimli Acuka tarifi burada arkadaşlar! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Arkadaşım "Mehmet'ten" Tavuk Sote Tarifi (Resimli)

Arkadaşım "Mehmet'ten" Tavuk Sote Tarifi (Resimli)

tavuk sote nasıl yapılır tarifi reçetesi hakkında herşey meleklermekanı.comda. Sevgili melek arkadaşlarım yine yepyeni ve harika bir lezzetle karşınızdayım. Bu defa benim yaptığım bir yemek veya pasta değil konumuz. Bu lezzetli tarif tamamen arkadaşım Mehmet Usta'ya ait :D Bakalım sayın göbekli şişko ve yakışıklı ustamız kendine özgü bu tavuk soteyi nasıl yapıyor? İşte malzemeler... 2-3...
  2. Resimli Ramazanoğlu Tatlısı Tarifi Burada

Resimli Ramazanoğlu Tatlısı Tarifi Burada

Ramazanoğlu Tatlısı Tarifi Ramazanoğlu Tatlısı Nasıl Yapılır Sanırsam dün sizlere Ramazan Baklavası tarifi sunmuştuk ve Ramazan Ayı'na özel tatlı tarifleri paylaşımında bulunmaya devam edeceğimizi de dile getirmiştik. Bu gün ise sözümüzde duruyor ve sizlere lezzetli mi lezzetli ramazanoğlu tatlısı yapılışı hakkında tarif bilgileri sunuyoruz Melek'ler. Malzemeler 1 su bardağı pirinç...
  3. Cheese Cake Tarifi Resimli yapılışı burada melekler

Cheese Cake Tarifi Resimli yapılışı burada melekler

Cheese Cake Nasıl Yapılır Ev Yapımı Cheese Cake Tarifi Dün http://www.meleklermekani.com/yemek-tarifleri/226942-cevizli-balkabakli-cheeseke-tarifi-resimli-yapilisi-size-ozel.html bir tarif sunmuştuk. Bu gün de evde cheese cake nasıl yapılır diyen tüm üyelerimiz ve misafirlerimiz için, ev yapımı cheese cake tarifi sunuyoruz Melek'ler:) Malzemeler: 1 su b. toz şeker 2 pk. labne 1 pk....
  4. Dondurmalı Çikolatalı Pasta Tarifi Resimli yapılışı burada!

Dondurmalı Çikolatalı Pasta Tarifi Resimli yapılışı burada!

Resimli Dondurmalı Çikolatalı Pasta Tarifi Dondurmalı Çikolatalı Pasta Nasıl Yapılır http://www.meleklermekani.com/yemek-tarifleri/213342-evde-dondurma-tarifi.html konumuzdan sonra, şimdi de benim gibi dondurma seven tüm üyelerimiz ve misafirlerimiz için, dondurmalı çikolatalı pasta yapılışı hakkında sizlere bilgiler sunuyoruz Melek'ler. İşte dondurmalı çikolatalı pasta tarifi...
  5. Havuçlu Kek Tarifi Resimli yapılışı burada

Havuçlu Kek Tarifi Resimli yapılışı burada

Resimli Havuçlu Kek Tarifi Havuçlu Kek Nasıl Yapılır http://www.meleklermekani.com/alternatif-tip/212715-havucun-faydalari.html konumuzu güncelledikten sonra şimdide sizlere havuçlu kek tarifi sunuyor ve havuçlu kek nasıl yapılır diyen tüm arkadaşlarımızı bu sayfamıza davet ediyoruz. Havuçlu Kek İçin Malzemeler: 3 çay fincanı, un 1 çay fincanı, sıvıyağı 3 tane,...

Sayfayı Paylaş