gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

REsimli Ev Yapımı Muzlu Puding yapılışı

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Ev Yapımı Muzlu Puding Tarifi Ev Yapımı Muzlu Puding Resimli

Merhaba Sevgili Melek'ler bu yazımızda sizlere Ramazan Ayı'nda iftar sonrası ikram edeceğinz hafif ve lezzetli tatlı olarak sunacağınız evde muzlu puding tarifini veriyoruz. Hem hafif, hem de besleyici olan muzlu pudingi çoluk çocuk afiyetle yiyebilirsiniz.

Ev Yapımı Muzlu Puding

Malzemeler
    -1 su bardağı toz şeker
    - 1 litre süt
    - 3 çorba kaşığı nişasta
    - 3 adet muz
    -1 çorba kaşığı margarin
    - 1 paket vanilya

Üzeri İçin
    -2 adet dilimlenmiş muz
    - 1 paket bisküvi

Yapılışı
    Bir tencereye soğuk sütü ve şekeri ekleyip kaynatın.Nişastayı çok az sütle akıcı bir kıvama getirip tencereye ekleyin ve karıştırarak pişirin.Piştikten sonra ocaktan alın.Muzları soyun ve püre haline gelene kadar robottan geçirin.Püre haline gelen muzları vanilya ile birlikte sütlü karışıma ekleyin ve mikserle 2 dakika karıştırıp ılınmaya bırakın.Ilınan pudingi bisküvi ve dilimlenmiş muzlarla istediğiniz bir şekilde süsleyerek kuplara doldurun.

Buzdolabında 1 saat soğutup servis edin.

REsimli Ev Yapımı Muzlu Puding yapılışı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Resimli Mandalinalı Puding Yapılışı

Resimli Mandalinalı Puding Yapılışı

Mandalinalı Puding Nasıl Yapılır Mandalinalı Puding Tarifi Hafif ve muhteşem lezzetiyle damaklarınızda tat bırakacak Mandalinalı Puding tarifini sizlere bu yazımızda sunuyoruz Melek'ler. Çocuklarınıza ve ailenize yeni bir puding şöleni yaşatmak isterseniz, buyrun o zaman :) Mandalinalı Puding Malzemeleri: 6 Yaprak Jelatin 2 Mandalina 2,5 Küçük Kutu Süt Kreması 4-5 Çorba Kaşığı Tozşeker 2...
  2. Resimli Muzlu Şölen yapılışı

Resimli Muzlu Şölen yapılışı

Muzlu Şölen nasıl yapılır Resimli Muzlu Şölen Tarifi Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu yazımızda sizlere muhteşem bir lezzetin tarifini verecek ve muzlu şölen tarifini paylaşacağız. Evet yeni ve lezzetli tatlar peşinde olanlar, işte size muzlu şölenin yapılışı; Muzlu Şölen için gerekli olan malzemeler: 2 adet muz 1 paket kakaolu bisküvi 1/2 su bardağı dövülmüş fındık 1 paket vanilya 2...
  3. Evde Puding Yapımı nasıl oluyor

Evde Puding Yapımı nasıl oluyor

Merhaba arkadaşlar ben çocuklarım için evde puding yapmak istiyorum şuana kadar hiç puding yapmadım ve tarifi nasıl acaba merak ediyorum bana yardımcı olur musunuz?
  4. Ev Yapımı Muzlu Puding tarifi istiyorum

Ev Yapımı Muzlu Puding tarifi istiyorum

Selam hanımlar ben ramazan ayı öncesi sizlerden serin serin yiyeceğimiz ve ikram edeceğim Ev Yapımı Muzlu Puding tarifi istiyorum. Aranızda Ev Yapımı Muzlu Puding nasıl yapılır bilen var ise lütfen bana yazsın tarifini
  5. Brovni Tarifi Resimli yapılışı ev yapımı Brovni

Brovni Tarifi Resimli yapılışı ev yapımı Brovni

Brovni Nasıl Yapılır Ev Yapımı Browni Tarifi Daha önce sizlere yaş pasta keki nasıl yapılır diye bilgiler aktarmıştık. Şimdi de browni tarifi isteyenler için, ev yapımı brovni yapılışı arayan tüm üyelerimiz ve misafirlerimiz için ev yapımı resimli brovni tarifi sunuyoruz Melek'lerim. Malzemeler 1 su bardağı un 2/3 su bardağı kakao yarım tatlı kaşığı kabartma...

Sayfayı Paylaş