gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Resimli Evde Acıka Yapımı Tarifi

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Evde Acıka Yapımı Evde Acıka Yapımı Tarifi

Acıka yapacam ve evde yapacağım diyen misafirimiz ve siz Melek'lerimiz için bu sayfamızda acıka tarifini sunuyoruz arkadaşlarım.

Malzemeler:
    4 yemek kaşığı biber salçası
    4 yemek kaşığı domates salçası
    2 diş sarımsak
    6 yemek kaşığı galeta unu
    2 kibrit kutusu beyaz peynir
    Pul biber, tuz
    Maydonoz
    Sıvıyağ

Evde Acıkanın Hazırlanışı: Biber salçası ile domates salçasını karıştıralım. Peyniri çatalla ezip ilave edelim. İki diş sarımsağı içine rendeleyelim. Galeta unu ve ince kıyılmış maydonozu ekledikten sonra tuz ve biberi de karıştırıp sıvıyağ ile biraz açalım.

Afiyet olsun....

Resimli Evde Acıka Yapımı Tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Evde Acıka Yapımı

Evde Acıka Yapımı

Evde Acıka Yapımı nasıl olur kızlar bana acıka tarifini verin evde yapacam ve acemiyim ben :)
  2. Resimli Evde Ekmek Yapımı

Resimli Evde Ekmek Yapımı

Evde Ekmek Yapımı Resimli Resimli Evde Ekmek Yapımı Ekmeğimi kendim yapmak istiyorum diyen Melek'lerimiz ve siz sevgili misafirlerimiz, bu yazımızda sizlere evde ekmek tarifini sunuyor ve şimdiden afiyet olsun diyoruz :) Malzemeler 1 kg. (8-9 bardak) un. 1/2 bardak açma payı un. 50 gr. (2 yemek kaşığı tepeleme) yaş maya. 1/2 bardak ılık su. 1 yemek kaşığı silme tuz. 1 yemek kaşığı...
  3. Brovni Tarifi Resimli yapılışı ev yapımı Brovni

Brovni Tarifi Resimli yapılışı ev yapımı Brovni

Brovni Nasıl Yapılır Ev Yapımı Browni Tarifi Daha önce sizlere yaş pasta keki nasıl yapılır diye bilgiler aktarmıştık. Şimdi de browni tarifi isteyenler için, ev yapımı brovni yapılışı arayan tüm üyelerimiz ve misafirlerimiz için ev yapımı resimli brovni tarifi sunuyoruz Melek'lerim. Malzemeler 1 su bardağı un 2/3 su bardağı kakao yarım tatlı kaşığı kabartma...
  4. Ev Yapımı Camsil Tarifi

Ev Yapımı Camsil Tarifi

ev yapımı cam temizleyici, camsil tarifi, cam temizleyici Sevgili melekler, ev yapımı malzemeler tercihinizse, doğallık benim için önce gelir diyenlerdenseniz ve bu huyunuzu temizlikte de devam ettirmek istiyorsanız işte size evde yapabileceğiniz doğal cam temizleyici tarifi. Uzun uğraşlar vermeden camlarınızı pırıl pırıl yapabileceğiniz harika ev yapımı bir tarif veriyoruz sizlere......
  5. Ev yapımı aseton tarifi

Ev yapımı aseton tarifi

Asetonunuz bitti ve ojenizi acilen çıkarmanız gerekli. Bunun için 5 farklı yöntem bulunmakta. Bunlardan bir tanesi de kolonya ile oje çıkarma. Gerekli malzemeler; Kolonya, Tabak, Bir miktar pamuk. Öncelikle kolonyadan bir miktar tırnaklarımızı kaplayacak yükseklikte tabağa koyuyoruz. Tüm tırnaklarımızı kolonyada 3-4 dk beklettikten sonra yine limonlu pamuk yardımıyla ojeyi çıkartıyoruz....

Sayfayı Paylaş