gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Resimli Evde Ekmek Yapımı

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Evde Ekmek Yapımı Resimli Resimli Evde Ekmek Yapımı

Ekmeğimi kendim yapmak istiyorum diyen Melek'lerimiz ve siz sevgili misafirlerimiz, bu yazımızda sizlere evde ekmek tarifini sunuyor ve şimdiden afiyet olsun diyoruz :)

Malzemeler

1 kg. (8-9 bardak) un.

1/2 bardak açma payı un.

50 gr. (2 yemek kaşığı tepeleme) yaş maya.

1/2 bardak ılık su.

1 yemek kaşığı silme tuz.

1 yemek kaşığı tepeleme tozşeker.

1 yemek kaşığı bitkisel sıvıyağ.

Ev Yapımı Ekmek Tarifi

1,1 kilo unu hamur tahtasına eleyin. Ortasını genişçe açın. Unun ortasında mayayı bir bardak ılık su katarak ezin. Bi¬raz un karıştırarak yumuşakça bir hamur yapın; üzerini kalan unla kapatın.
    3,5-10 dakika sonra un ayrılıp çatlamaya başlayınca ortasını açın. Tuz, şeker serpin; yağ koyun, kalan ılık suyu katarak hamuru yoğurun.
    4,Dibi unlanmış bir kaba alın ve üzerini örtün. İki misli kabarana kadar mayalanmasını bekleyin. Tekrar hamur tahtasına alıp bir iki kez yoğurun.
    5,Yuvarlak ekmekler yapın ve yağlanmış bir tepsiye yerleştirin. Tekrar mayalandırın. Mutfak makasıyla ekmeklerin üzerini çaprazlama kesin;
    6,Önce kızgın fırında 5-6 dakika pi¬şirin, sonra ısıyı normale getirin, 25 dakika daha pişmesini sağlayın.

Resimli Evde Ekmek Yapımı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Resimli Evde Acıka Yapımı Tarifi

Resimli Evde Acıka Yapımı Tarifi

Evde Acıka Yapımı Evde Acıka Yapımı Tarifi Acıka yapacam ve evde yapacağım diyen misafirimiz ve siz Melek'lerimiz için bu sayfamızda acıka tarifini sunuyoruz arkadaşlarım. Malzemeler: 4 yemek kaşığı biber salçası 4 yemek kaşığı domates salçası 2 diş sarımsak 6 yemek kaşığı galeta unu 2 kibrit kutusu beyaz peynir Pul biber, tuz Maydonoz Sıvıyağ Evde Acıkanın Hazırlanışı: Biber...
  2. Evde Ekmek Yapımı

Evde Ekmek Yapımı

Evde Ekmek Yapımı Merhaba bayanlar sizden Evde Ekmek Yapımı tarifini rica ediyorum evde ekmeğini kendi yapanlar bende sizden biri olmak istiyorum.
  3. Ev Yapımı Ekmek Tarifi istiyorum

Ev Yapımı Ekmek Tarifi istiyorum

Merhaba kızlar evde ekmeğini kendi yapan var mı nasıl yapılıyor evde ekmek eşim bana ekmek yapma makinası da almış ama bilmiyorum işte:S Ev Yapımı Ekmek Tarifi bilenler lütfen bana da yapılışını yazın.
  4. Brovni Tarifi Resimli yapılışı ev yapımı Brovni

Brovni Tarifi Resimli yapılışı ev yapımı Brovni

Brovni Nasıl Yapılır Ev Yapımı Browni Tarifi Daha önce sizlere yaş pasta keki nasıl yapılır diye bilgiler aktarmıştık. Şimdi de browni tarifi isteyenler için, ev yapımı brovni yapılışı arayan tüm üyelerimiz ve misafirlerimiz için ev yapımı resimli brovni tarifi sunuyoruz Melek'lerim. Malzemeler 1 su bardağı un 2/3 su bardağı kakao yarım tatlı kaşığı kabartma...
  5. Ramazan Bayramı İçin Ev Yapımı Ekmek Kadayıfı

Ramazan Bayramı İçin Ev Yapımı Ekmek Kadayıfı

ev yapımı ekmek kadayıfı ramazan bayramı tatlı tarifleri bayram tatlıları Sevgili melekler, ramazan bayramı için evlerimizde yapılan en büyük hazırlık tatlı çeşitleridir. Gelecek misafirler için gün evvelinden başlanarak yapılan bu tariflerin içinde ev yapımı ekmek kadayıfı da bulunur. Eğer siz de bu tarifi evinizde uygulamak isterseniz, işte ev yapımı ekmek kadayıfı tarifi burada......

Sayfayı Paylaş