gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Resimli Kayısılı Muhallebi Tarifi

Konu, 'Tatlılar' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Kayısılı Muhallebi Tarifi Resimli Kayısılı Muhallebi Tarifi

Tam yaz aylarında tüketilebilecek hafif ve leziz bir meyveli tatlı olan kayısılı muhallebi tarifini sizlerle paylaşıyoruz melekler :)

5 su bardağı süt
    2,5 çorba kaşığı irmik
    2,5 çorba kaşığı nişasta
    1/2 su bardağı şeker
    1 yumurta sarısı
    1 kase kuru kayısı
    1 paket bisküvi

Üzeri İçin;
    Toz antep fıstığı, hindistan cevizi

Kayısılı Muhallebinin Yapılışı:
    Kayısıları suda haşlayın. Şeker, nişasta, irmik, yumurta sarısı ve sütü bir tencerede karıştırarak pişirin. Kaynamaya başladığında bir iki taşım daha kaynatıp ocaktan alın. Kelepçeli bir kalıbın tabanına bisküvileri bir sıra halinde dizin. Üzerine muhallebinin yarısını dökün. Muhallebinin üzerine kayısıları minik küpler halinde doğrayıp, ikiye ayırıp dizin. Kalan muhallebiyi kayısıların üzerine yayın. Artan kayısıları haşladığınız suyla birlikte rondadan geçirip püre haline getirin ve tatlının üzerine yayın. Tatlı ılınınca buzdolabında en az 4-5 saat dinlendirin. Servis ederken kalıbın kelepçesini çıkarıp tatlının üzerini fıstık ve hindistan cevizi ile süsleyin.

Afiyet olsun...

Resimli Kayısılı Muhallebi Tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kayısılı Pilav Tarifi Resimli

Kayısılı Pilav Tarifi Resimli

merhaba kızlar sizden Kayısılı Pilav Tarifi Resimli tarif olursa sevinirim. Kayısılı Pilav Tarifini bilen ya da yapan varsa lütfen yardımcı olun banada söyleyin
  2. Portakallı Muhallebi Tarifi Resimli

Portakallı Muhallebi Tarifi Resimli

Portakallı Muhallebi Tarifi Resimli Selam kızlar sizden Portakallı Muhallebi Tarifini istiyorum şimdiden tşkler.
  3. Resimli Portakallı Muhallebi Tarifi

Resimli Portakallı Muhallebi Tarifi

Portakallı Muhallebi Yaplışı Resimli, Resimli Portakallı Muhallebi Tarifi Hazır henüz portakallar bize veda etmemişken melekler, gelin hep birlikte mis gibi bir portakallı muhallebi pişirip, afiyetle yiyelim :) Malzemeler : 7 su bardağı süt Bir kaşık nişasta Bir kaşık pirinç 8 tane iri portakal kabuğu reçeli 1 fiske tuz 1 bardak sunç unu 250 gr. toz şeker Yapılışı: Sütü toz...
  4. Kayısılı Muhallebi Tarifi Resimli

Kayısılı Muhallebi Tarifi Resimli

Kayısılı Muhallebi Tarifi Resimli yapılışını istiyorum sizden ve şimdiden tarifi yazdığınız için tşkler.
  5. Keçiboynuzlu Ve Kayısılı Kurabiye Tarifi Resimli yapılışı

Keçiboynuzlu Ve Kayısılı Kurabiye Tarifi Resimli yapılışı

Merhaba arkadaşlar sizden Keçiboynuzlu Ve Kayısılı Kurabiye Tarifini biliyorsanız bana da yazmanızı rica ediyorum lütfen Keçiboynuzlu Ve Kayısılı Kurabiye yapılışını yazın!

Sayfayı Paylaş