gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Resimli Kolay Aşure Yapılışı

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Kolay Aşure Nasıl Yapılır Resimli Kolay Aşure Yapılışı

Merhaba Sevgili Melek'ler, bu yazımızda benim gibi aşureyi çok seven yapmayı bilmeyen arkadaşalrımız için, Oktay Usta'dan kolay aşure tarifi sunuyoruz arkadaşlarım.

Kolay Aşure yapabilmek için gerekli olan malzemeler:

Yarım kilogram buğday
    1 fincan pirinç (çay fincanı)
    200 gram kuru fasulye
    200 gram kuru ceviz
    200 gram fındık
    100 gram pilav fıstığı
    1 kilogram toz şeker
    200 gram nohut
    4 adet limon
    50 gram kuş üzümü

Kolay Aşure Yapılışı

Pirinçleri ve buğdayları yıkayın. Pirinçleri ve buğdayları tencereye koyun ve üzerine su ekleyin (üzerini 2-3 parmak aşacak şekilde). Bu şekilde 5 dakika karıştırarak pişirin.Üzerini sıkıca kapatıp sıcak ortamda, bir gece bekletin. Nohut ve fasulyeleri yumuşayıncaya kadar haşlayın. Pirinç ve buğdayları tencereye biraz sıcak su ekleyerek ateşe koyup kapaksız olarak kaynatın. Dibinin tutmamasına dikkat edin, devamlı karıştırın. Bir süre sonra altını kısarak, kabukları soyulmuş nohut ve fasulyeleri katın. Malzemeler kısık ateşte pişerken karıştırarak bir kilogram şekeri de ilave edin. Ateşten almaya yakın limonları rendelenip aşureye katın ve bir iki taşım daha kaynatın. Ateşten almadan önce isteğinize göre gül suyu da ekleyebilirsiniz. Soğumadan kaselere koyun. Fındığı, cevizi ve pilav fıstığını kavurarak aşurelerin üzerine serpiştirebilirsiniz.

Alıntı: oktayusta

siyahinci50 bunu beğendi.
Resimli Kolay Aşure Yapılışı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Resimli Kolay Baklava Yapılışı

Resimli Kolay Baklava Yapılışı

Kolay Baklava Nasıl Yapılır Resimli Kolay Baklava Yapılışı Kim demiş ki baklava yapmak ustalık ister ve çok zordur diye:) Baklavanında kolayı var diyor ve sizlere kolay baklava tarifi veriyoruz Melek'ler. Yapacak oaln arkadaşalrımıza şimdiden afiyet olsun diyoruz :) Baklava yapmak zor bir iştir. Kolayca baklava yapabilmek için ihtiyacınız olan malzemeler 8 yaprak milföy hamuru Yarım çay...
  2. Resimli Kolay Ayva Tatlısı yapılışı

Resimli Kolay Ayva Tatlısı yapılışı

Kolay Ayva Tatlısı Tarifi Kolay Ayva Tatlısı Tarifi Resimli Anneniz çok güzel ayva tatlısı mı yapıyordu? Siz de yapabilirsiniz :) Merak etmeyin başarırsınızı, annenizin yaptığı gibi zor değil ama o kadar lezzetli :) İşte size kolay ayva tatlısı tarifi Melek'lerim :) Kolay Ayva Tatlısı Malzemeleri: 6 Adet orta boy ayva 4 Su bardağı toz şeker 6 Su bardağı su 2 Rulo kaymak Kolay Ayva...
  3. Resimli Kolay Cevizli Kek yapılışı

Resimli Kolay Cevizli Kek yapılışı

Kolay Cevizli Kek Tarifi Resimli, Resimli Kolay Cevizli Kek Tarifi, Merhaba Sevgili Melek'ler, bu yazımızda benimde en çok sevdiğim kek tariflerinden biri olan cevizli kekkin yapılışını en kolay haliyle veriyoruz sizlere:) Evet isteyene kolay cevizli kek tarifi burada Melek'ler! Cevizli Kek Malzemeler 3 adet yumurta, 1 bardak pudra şekeri, 1 çay fincanı sıvı yağ, 1 paket...
  4. Resimli Kolay Lokma Tatlısı yapılışı sizler için burada

Resimli Kolay Lokma Tatlısı yapılışı sizler için burada

Kolay Lokma Tatlısı Tarifi Resimli, Resimli Kolay Lokma Tatlısı Tarifi, Lokma tatlısı sever misiniz bilmem ama tatlı seven ben her türlü tatlıyı sever ve elime geçerse de oturur bir güzel afiyetle yerim :) Özelliklede regl dönemi içersindeyken, kan şekerim düşüyor ve tatlı delisi oluyorum :) Neyse lafı dolandırmıyor ve sizlere kolay lokma tatlısı tarifi sunuyorum Melek'ler:) Kolay...
  5. Açıklamalı resimli kolay patik yapılışı

Açıklamalı resimli kolay patik yapılışı

Evet hanımlar artık kış aylarının soğukluğunu iyice hissetmeye başladık. Akdeniz bölgesin de yaşayan biri olarak birkaç güne kadar kısa kollu giysek de bugün havanın oldukça soğuk olmasından dolayı birhayli üşüyorum. Birçok bayan gibi kış ayların da en zor ısınan ve en çok üşüyen yerim olan ayaklarımı patikler sayesin de ısıtıyorum. Normal çoraplar ne yazıkki ayaklarımı ısıtmıyor ve buna...

Sayfayı Paylaş