gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Resimli Kolay Ayva Tatlısı yapılışı

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Kolay Ayva Tatlısı Tarifi Kolay Ayva Tatlısı Tarifi Resimli

Anneniz çok güzel ayva tatlısı mı yapıyordu? Siz de yapabilirsiniz :) Merak etmeyin başarırsınızı, annenizin yaptığı gibi zor değil ama o kadar lezzetli :) İşte size kolay ayva tatlısı tarifi Melek'lerim :)

Kolay Ayva Tatlısı Malzemeleri:
    6 Adet orta boy ayva
    4 Su bardağı toz şeker
    6 Su bardağı su
    2 Rulo kaymak

Kolay Ayva Tatlısı Tarifi: Ayvaları ortada ikiye bölün. Çekirdeklerini temizleyin. Derin bir tencerede altı bardak su ile kısık ateşte ayvalar hafif yumuşayıncaya kadar pişirin. Daha sonra üzerine toz şeker serpin. Şurup koyulaşınca ocağın altını kapatın.

Resimli Kolay Ayva Tatlısı yapılışı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ayva Tatlısı ( resimli)

Ayva Tatlısı ( resimli)

ayva tatlısı tarifi ayva tatlısı nasıl yapılır ayva meyvesini bazıları sevmez yemesi zordur zor yutulur yutulurda boğazda kalır derdi hiç bitmez.benim gibi meyve olarak tüketemeyenlere ayva tatlısı ve ayva reçeli süper bir alternatif.kırmızı oluşuda cezbedici tabi.gıda boyası kullanıyoruz elbette kıpkırmızı rengi olsun diye.zararlı olduğu söylensede çok fazla kullanmadığımız için bişiycik...
  2. Resimli Makarna Tatlısı yapılışı

Resimli Makarna Tatlısı yapılışı

Makarna Tatlısı nasıl yapılır Makarna Tatlısı yapılışı Değişik yeni lezzetler arayanlar için bu yazımızda yepyeni bir tatlı tarifi veriyoruz ve makarna tatlısı yapmaya hazır mısınız Melek'ler, diyoruz :) Makarna Tatlısı Malzemeler 500 gr makarna(spagetti disinda) 4 bardak su 1 lt sut 4 Adet yumurta 2 Adet vanilya 1 limon kabugu rendesi 1 bardak seker(seker miktarini dilediginiz gibi...
  3. Resimli Midye Tatlısı yapılışı

Resimli Midye Tatlısı yapılışı

Midye Tatlısı Nasıl Yapılır Midye Tatlısı yapılışı Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu yazımızda yeni tatlar edinmek isteyen tüm üyelerimiz ve misafirlerimiz için, resimli midye tatlısı tarifini paylaşıma açıyoruz. Midye Tatlısı malzemeler 1 çay bardağı süt 1 adet yumurta 1 çay bardağı sıvı yağ yarım paket yaş maya 1 fiske tuz alabildiği kadar un İç harcı için 1 su bardağı iri çekilmiş...
  4. Kolay Ayva Tatlısı Tarifi

Kolay Ayva Tatlısı Tarifi

Kolay Ayva Tatlısı Tarifi istiyorum bilen ablalarım varsa tarifi banada yazsın lütfen!
  5. Resimli Kolay Lokma Tatlısı yapılışı sizler için burada

Resimli Kolay Lokma Tatlısı yapılışı sizler için burada

Kolay Lokma Tatlısı Tarifi Resimli, Resimli Kolay Lokma Tatlısı Tarifi, Lokma tatlısı sever misiniz bilmem ama tatlı seven ben her türlü tatlıyı sever ve elime geçerse de oturur bir güzel afiyetle yerim :) Özelliklede regl dönemi içersindeyken, kan şekerim düşüyor ve tatlı delisi oluyorum :) Neyse lafı dolandırmıyor ve sizlere kolay lokma tatlısı tarifi sunuyorum Melek'ler:) Kolay...

Sayfayı Paylaş