gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Resimli Kolay Cevizli Kek yapılışı

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Kolay Cevizli Kek Tarifi Resimli, Resimli Kolay Cevizli Kek Tarifi,

Merhaba Sevgili Melek'ler, bu yazımızda benimde en çok sevdiğim kek tariflerinden biri olan cevizli kekkin yapılışını en kolay haliyle veriyoruz sizlere:) Evet isteyene kolay cevizli kek tarifi burada Melek'ler!

Cevizli Kek

Malzemeler

3 adet yumurta,
    1 bardak pudra şekeri,
    1 çay fincanı sıvı yağ,
    1 paket kabartma tozu,
    1 paket vanilya,
    1 su bardağı ceviz içi
    3 su bardağı un
    1 çay bardağı yoğurt

Cevizli Kekin Yapılışı :

Öncelikle margarini eritip, soğutalım, daha sonra bir kabın içinde yumurtaları teker teker kırıp karıştıralım, daha sonra pudra şekerini ve yoğurdu ekleyelim iyice karıştırdıktan sonra içine soğumuş olan margarini ekleyelim, göz kararına göre 3 bardak kadar unu eleyip içine kabartma tozunu ve vanilyayı dökelim iyicene karıştıralım. En son olarak cevizi ekleyelim. Keki koyacağımız kaba (tepsi değil kek kalıbı kullanın)önce margarin sürelim daha sonra güzelce her tarafına un serpelim, ısıtılmış fırında 45-50 dk. kadar 180 dereceli fırında pişirelim, şayet şekeri az ise üstüne piştikten sonra pudra şekeri dökebilirsiniz.

Resimli Kolay Cevizli Kek yapılışı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Resimli Kolay Aşure Yapılışı

Resimli Kolay Aşure Yapılışı

Kolay Aşure Nasıl Yapılır Resimli Kolay Aşure Yapılışı Merhaba Sevgili Melek'ler, bu yazımızda benim gibi aşureyi çok seven yapmayı bilmeyen arkadaşalrımız için, Oktay Usta'dan kolay aşure tarifi sunuyoruz arkadaşlarım. Kolay Aşure yapabilmek için gerekli olan malzemeler: Yarım kilogram buğday 1 fincan pirinç (çay fincanı) 200 gram kuru fasulye 200 gram kuru ceviz 200 gram fındık 100...
  2. Resimli Kolay Baklava Yapılışı

Resimli Kolay Baklava Yapılışı

Kolay Baklava Nasıl Yapılır Resimli Kolay Baklava Yapılışı Kim demiş ki baklava yapmak ustalık ister ve çok zordur diye:) Baklavanında kolayı var diyor ve sizlere kolay baklava tarifi veriyoruz Melek'ler. Yapacak oaln arkadaşalrımıza şimdiden afiyet olsun diyoruz :) Baklava yapmak zor bir iştir. Kolayca baklava yapabilmek için ihtiyacınız olan malzemeler 8 yaprak milföy hamuru Yarım çay...
  3. Kolay Cevizli Kek Tarifi

Kolay Cevizli Kek Tarifi

Kolay Cevizli Kek Tarifi istiyorum sizden cevizli pasta ve tatlılara bAYILIYORUM keki de çok seviyorum o yüzden iki sevdiğim şeyi birleştirmek istiyor ve sizden Kolay Cevizli Kek Tarifini yazmanızı rica ediyorum :)
  4. Cevizli Kek Tarifi Resimli yapılışı isteyenler için burada

Cevizli Kek Tarifi Resimli yapılışı isteyenler için burada

Cevizli Kek Tarifi Resimli Cevizli Kek Tarifi Başta cevizli baklava olmak üzere ben cevizli tatlı tariflerini ve cevizli tüm hamur işlerini çok severim. Ee cevizli kek de bunların arasında geliyor:) Sevgili Melek'ler, bu yazımızda sizlere cevizli kek tarifi sunuyor ve benim gibi kek yapmayı yeni öğrenmiş olupta cevizli kek nasıl yapılır diyen tüm arkadaşlarımızı bu sayfamıza davet...
  5. Cevizli Rulo Kek Tarifi Resimli yapılışı

Cevizli Rulo Kek Tarifi Resimli yapılışı

Resimli Cevizli Rulo Kek Tarifi Cevizli Rulo Kek Nasıl Yapılır Ceviz sever misiniz bilmiyorum ama cevizin faydaları hakkında bilgi edinirseniz, eminim siz de benim gibi cevizi seversiniz :) Sevgili Melek'lerim, bu yazımızda sizlere cevizli rulo kek tarifi sunuyor ve ilgili olupta cevizli rulo kek nasıl yapılır diyen tüm arkadaşlarımızı da bu sayfamıza davet ediyorum. Cevizli Rulo...

Sayfayı Paylaş