gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Resimli künefe tarifi

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

künefe tarifi resimli künefe nasıl yapılır evde künefe yapımı

Türk tatlıları arasında vazgeçilmez bir lezzet olan künefe tatlısını evde kendiniz mi yapmak istiyor sunuz? O halde size muhteşem lezzette ki künefe tarifini resimli sunuyoruz melek'ler.

Künefe Tarifi

Malzemeler:

½ kg Kadayıf
    200-300 gr, isteğe bağlı, özel künefe peyniri (veya tamamen tuzsuz beyaz peynir)
    125 gr yağ (bu yağ isteğe bağlı olarak tereyağı veya sıvı yağ yada ikisinin karışımı olabilir)

Üstünün Şerbeti için

2 bardak su, 2 bardak şeker, 1-2 damla limon suyu

Yapılışı:

Kadayıf mutfak robotunda çekilerek, küçültülür.
    Çekilmiş kadayıfın içine eritilmiş tereyağı ve sıvı yağ karışımı konularak ve elle karıştırılırarak kadayıflar yağlanır (yağ fazla olmamalı, sadece bütün kadayıflar yağa bulanmalı)
    Yağlanmıs kadayıf ikiye ayrılır ve yarısı teflon tava veya künefe tavasına çok kalın olmayacak bir şekilde elle sıkıştırılarak serilir,
    Araya peynir de serilerek, üzeri kalan kadayıfla gene bastırılarak kapatılır.
    Ocağın üzerinde kısık ateşte yavaş yavaş, çevire çevire ve spatula ile bastıra bastıra pişirilir,
    Tercihe göre kenarından azar azar tereyağı konulabilir,
    Bir yüzü kızarınca, diğer yüzü çevrilir ve aynı işlemler diğer yüz içinde yapılır.
    Kızaran künefenin üzerine, künefe ılıkken, sıcak şerbet dökülür ve sıcak olarak afiyetle yenir.

Resimli künefe tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tropikup Tarifi Resimli

Tropikup Tarifi Resimli

Tropikup Tarifi Resimli yapılışnı yazar mısınız kızlar acil bunu öğrenmem ve yapmam lazım :)
  2. Vişneli Helva Tarifi Resimli

Vişneli Helva Tarifi Resimli

Vişneli Helva Tarifi Resimli yapılışını yazmanızı istiyorum çok beğendim bu helvayı bende öğrenmek istiyorum
  3. Vezir Parmağı Tarifi Resimli

Vezir Parmağı Tarifi Resimli

Vezir Parmağı Tarifi Resimli tarifi yazar mısınız bana arkadaşlar? Kesinlikle Vezir Parmağı yapılışını derhal öğrenmem lazım;)
  4. Yaz Tatlısı Tarifi Resimli

Yaz Tatlısı Tarifi Resimli

Yaz Tatlısı Tarifi Resimli yapılışını yazarsanız şayet, benim gibi tatlı sevenler bu yaz rahat tatlılar yer :)
  5. Şahane Ev Yapımı Künefe Tarifi

Şahane Ev Yapımı Künefe Tarifi

Evde Künefe yapılışı Resimli Künefe tarifi Sevgili melekler, Hatay 'ın en meşhur tatlısı Künefe tarifi ile karşınızdayız. Künefe deyince hemen gözünüzde büyümesin. Şerbetli tatlı denildiğinde ilk akla gelenlerden biri olan künefeyi evde nasıl yapacağınızı anlatacağız sizlere. İşte evde künefe yapılışı... :) Evde Künefe Malzemeler: ½ kg Kadayıf 200-300 gr, isteğe bağlı, özel künefe...

Sayfayı Paylaş