gebe
  1. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83

Resimli Kuru Köfte Tarifi (Eklmekli Köfte)(Denenmiştir)

Konu, 'Köfteler' kısmında HaYaL tarafından paylaşıldı.

kuru köfte nasıl yapılır kuru köfte, kuru köfte tarifi, kuru köfte tarifleri, kuru köfte nasıl yapılır, kuru köfte yapılışı, ile ilgili bilgiler burada meleklerim.

Köfte sevmeyen var mıdır bilmiyorum. Et yemeyenler bile genellikle köfte yerler.

Şahsen ben bayılırım. Özellikle kuru köfteye. Yaptığım zaman evdekiler parmaklarıyla beraber yer ayıptır söylemesi. :) Geçenlerde bu köfteden yapmıştım ve aklıma hemen resim çekmek geldi. Tabi ki sizlerle paylaşmak ve tarifini vermek için. Benim meleklerim bu lezzetten mahrum kalmasın diye.

Gerçi bilmeyen yok gibidir ama bilmeyenler için işte benim kuru köfte tarifim. Ekmekli köfte diye de geçiyor. Önce benim yaptığım köfteden bir manzara.

Immmm leziz duruyor değil mi ? :) Şimdi de tarife geçelim.

MALZEMELER:

500 gr. kıyma,
    yarım demet ince kıyılmış maydanoz,
    Yarım su bardağı su,
    1 su bardağı kurutulmuş ve çekilmiş bayat ekmek,
    1 tane rendelenmiş yada çekilmiş soğan,
    1 çay kaşığı karabiber,
    1 çay kaşığı kimyon,
    1 çay kaşığı kırmızı biber,
    1 çay kaşığı tuz,
    1 çay kaşığı kekik,
    3-4 kaşık sıvı yağ,

HAZIRLANIŞI:

Bütün malzemeleri karıştırıp güzelce yoğurun.(Listedeki su ekmek içini ıslatmak için gerekli). İyice özleştirdikten sonra

istediğiniz şekillerde yapın. Teflon tavaya sıvı yağı koyup yakmadan ısıtın ve köftelerinizin 2 yanı kızarana dek pişirin. Sonra ister

ekmek arası, ister dürüm şeklinde, ister patates ve ketcapla yada soslu ve pilav eşilğinde afiyetle yiyin...

Afiyet olsun!

2. SaBıR MeLeĞi

SaBıR MeLeĞi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    47
    Ödül Puanları:
    28
    ıımmm!!! çok nefis görünüyor cnm :pop2: ellerine sağlık :D

Resimli Kuru Köfte Tarifi (Eklmekli Köfte)(Denenmiştir) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Fırında Sebzeli Köfte Tarifi (resimli)

Fırında Sebzeli Köfte Tarifi (resimli)

fırında sebzeli köfte, tarifi, yapılışı, malzemeleri, resimleri, ile ilgili bilgiler burada melekler Fırında sebzeli köfte malzemeleri 2 patlıcan 2 kabak 4 domates 3 soğan 300 gr dana kıyma Tuz Karabiber 2 dilim bayat ekmek içi 30 gr margarin Süslemek için Taze kekik yaprakları Fırında sebzeli köfte...
  2. Tombul Köfte Tarifi Resimli

Tombul Köfte Tarifi Resimli

Geçen gün bir arkadaşımda yedim çok hoşuma gitti oğlum ve eşimde çok beğendi. Utandım tarifini alamadım arkadaşlar, acaba rica etsem Tombul Köfte Tarifi Resimli istiyorum bana Tombul Köfte Tarifini verebilirmisiniz.
  3. Resimli Dalyan köfte tarifi

Resimli Dalyan köfte tarifi

dalyan köfte nasıl yapılır resimli dalyan köfte tarifi resimli Gerek çocukların, gerek ise yetişkinlerin en sevdiği lezzetler arasında gelir köfte türleri. Biz de bu yazımızda size muhteşem bir tat olan dalyan köfte tarifini sunmak istedik Melek'ler. Dalyan köfte malzemeleri -1 kg köftelik az yağlı dana kıyma - 2 Dilim ufalanmış ekmek içi 1 kuru soğan - 1 Adet yumurta - 1 Çay kaşığı...
  4. Yumurtalı Sıkma Köfte Tarifi Resimli

Yumurtalı Sıkma Köfte Tarifi Resimli

Yumurtalı Sıkma Köfte Tarifi Resimli Merhaba hanımlar sizden Yumurtalı Sıkma Köfte Tarifini yazmanızı rica ediyorum ayrıntılı yazın yapılışını
  5. Resimli Etsiz Çiğ Köfte Tarifi

Resimli Etsiz Çiğ Köfte Tarifi

Etsiz Çiğ Köfte Tarifi Resimli Etsiz Çiğ Köfte yapılışı Merhaba Sevgili Melek'ler, bu yazımızda benim de en sevdiğim lezzetlerin başında gelen etsiz çiğ köfte tarifini sizlerle paylaşıyoruz. Güney Doğu'nun meşhur lezzetlerinden biri olan etsiz çiğ köfte yapılşı için buyrun lütfen; Etsiz Çiğ Köfte için gerekli olan malzemeler 500 gr. çiğ köftelik bulgur 2 adet büyük soğan 5 diş sarımsak 2...

Sayfayı Paylaş