gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Resimli Mandalinalı Puding Yapılışı

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Mandalinalı Puding Nasıl Yapılır Mandalinalı Puding Tarifi

Hafif ve muhteşem lezzetiyle damaklarınızda tat bırakacak Mandalinalı Puding tarifini sizlere bu yazımızda sunuyoruz Melek'ler. Çocuklarınıza ve ailenize yeni bir puding şöleni yaşatmak isterseniz, buyrun o zaman :)

Mandalinalı Puding Malzemeleri:
    6 Yaprak Jelatin
    2 Mandalina
    2,5 Küçük Kutu Süt Kreması
    4-5 Çorba Kaşığı Tozşeker
    2 Portakalın Suyu
    Sütlü Çikolata

Mandalinalı Puding Yapılışı: Jelatini 5 dakika suda bekletin. Mandalinaların kalın kabuklarını ve ince zarlarını soyun. Soyarken mandalinaların suyunu bir kasede biriktirmeye çalışın. Mandalina filetolarını uzunlamasına ikiye bölün. Süt kremasına mandalinaların suyunu, mandalinaları ve 1 çorba kaşığı tozşekeri ekleyip karıştırın.
    Jelatini kısık ateşte eritin. Süt kremalı karışımdan 3 çorba kaşığı alıp jelatine ilave edin. Ardından jelatini süt kremalı karışıma ekleyip karıştırın. Dikdörtgen şeklindeki bir kalıbın içine şeffaf bir folyo yayın. Kremalı karışımı kalıba alıp buzdolabında 2 saat bekletin. Kalan şekeri bir tencerede karıştırarak eritin. Portakal suyunu ekleyip koyulaşıncaya kadar 10 dakika pişirin. Soğumaya bırakın. Çikolatayı rendeleyin. Pudingi kalıptan çıkarın. Folyoyu üzerinden alın. Pudingi dilimleyip servis tabaklarına alın. Sos ve çikolata eşliğinde servis yapın.

Resimli Mandalinalı Puding Yapılışı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Mandalinalı puding;

Mandalinalı puding;

MANDALİNALI PUDİNG Malzemeler: Pudingi için: 1 litre süt 1 su bardağı tozşeker 2 çorba kaşığı un 2 çorba kaşığı nişasta 1 tatlı kaşığı vanilya 1 yumurta sarısı 3 çorba kaşığı badem 2 çorba kaşığı tereyağı Sos için: 5 adet mandalinanın suyu 2 su bardağı su 1 su bardağı tozşeker 4 çorba kaşığı nişasta HAZIRLANIŞI: —Öncelikle pudingi hazırlanılır. —Bunun için önce sütü, yumurtayı ve şekeri...
  2. Çilekli Puding Nasıl Yapılır Resimli

Çilekli Puding Nasıl Yapılır Resimli

Bana resimli olarak çilekli puding tarifi yapılışı nasıl yapıldığı ile ilgili görsel ve açıklayıcı bilgi verirseniz sevünürüüüüüüüüüm. Napim Kocişim çok seviyor ramazanda da sinirli olur bari öğrenimde süpriz olsun :D:D
  3. Mandalinalı Puding Tarifi Resimli

Mandalinalı Puding Tarifi Resimli

Mandalinalı Puding Tarifi Resimli Selam kızlar sizden Mandalinalı Puding Tarifi istiyorum şayet birde varsa yapılmış olan halinin resminide eklerseniz mis olacak mis :)
  4. Kestaneli Puding Tarifi Resimli

Kestaneli Puding Tarifi Resimli

Kestaneli Puding Tarifi Resimli Arkadaşlar merhaba diyorum sizden bir tarif istiyorum bana biliyorsanız Kestaneli Puding Tarifini verin.
  5. REsimli Ev Yapımı Muzlu Puding yapılışı

REsimli Ev Yapımı Muzlu Puding yapılışı

Ev Yapımı Muzlu Puding Tarifi Ev Yapımı Muzlu Puding Resimli Merhaba Sevgili Melek'ler bu yazımızda sizlere Ramazan Ayı'nda iftar sonrası ikram edeceğinz hafif ve lezzetli tatlı olarak sunacağınız evde muzlu puding tarifini veriyoruz. Hem hafif, hem de besleyici olan muzlu pudingi çoluk çocuk afiyetle yiyebilirsiniz. Ev Yapımı Muzlu Puding Malzemeler -1 su bardağı toz şeker - 1 litre...

Sayfayı Paylaş