gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Resimli Meyveli Ekmek Pastası yapılışı

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Meyveli Ekmek Pastası nasıl yapılır Meyveli Ekmek Pastası yapılışı

Merhaba Melek'ler, bu yazımızda yine yeni bir lezzet tarifini sizlerle paylaşacağız ve sizlere bu kez Meyveli Ekmek Pastası tarifini sunacağız :) İşte size ptarik ve lezzetli Meyveli Ekmek Pastası tarifi Melek'lerim;

Meyveli Ekmek Pastası Malzemeler

Yarım su bardağı (75 g) karışık kuru meyve
    2/3 su bardağı (150 ml) şekersiz elma suyu
    3-4 dilim (115 g) kepekli ekmek; küp şeklinde doğranmış
    1 tatlı kaşığı karışık baharat (tarçın, yenibahar, vs)
    1 büyük muz; dilimlenmiş olarak
    2/3 su bardağı (150 ml) yağsız süt
    1 yemek kaşığı (15 g) esmer şeker

Servis için;
    yağsız yoğurt (tercihe bağlı)

Meyveli Ekmek Pastası Tarifi

1- Fırını önceden 200 derecede ısıtın. Küçük bir tencerede, kuru meyveleri ve elma suyunu kaynayana kadar pişirin.
    2- Tencereyi ateşten alın. Ekmek küplerini, baharatları ve muzu karıştırın. Sonra bu karışımı elerin olmayan, ısıya dayanıklı bir tepsiye dökün. Üzerine de sütü dökün.
    3- Esmer şekeri üzerine serpin. Üzeri kızarana kadar, 25-30 dakika fırında pişirin. Tercihinize göre sıcak ya da soğuk olarak servis yapın. Arzu ederseniz yanına yağsız yoğurt da koyabilirsiniz.

Resimli Meyveli Ekmek Pastası yapılışı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Alman Pastası yapılışı

Alman Pastası yapılışı

Alman Pastası nasıl yapılır Alman Pastası yapılışı Evet Melek'ler yine yeni bir pasta tarifiyle daha huzurlarınızdayız. Bu tarifimzde size Alman pastasıının yapılışı hakkında bilgiler aktaracağız. Şayet szide Alman pastası yapmak istiyorsanız bu yazımızı dikkatlice okuyun :) Alman pastası malzemeleri 3 yumurta 3 kahve fincanı toz şeker 4 kahve fincanı un 1 kahve fincanı su 2 çay kaşığı...
  2. Meyveli Ekmek Pastası Tarifi Resimli

Meyveli Ekmek Pastası Tarifi Resimli

Meyveli Ekmek Pastası Tarifi Resimli Selam kızlar sizden Meyveli Ekmek Pastası Tarifini yazmanızı rica ediyorum
  3. Resimli Meyveli Kup Yapılışı

Resimli Meyveli Kup Yapılışı

Meyveli Kup Nasıl Yapılır Resimli Meyveli Kup Yapılışı Yaz geliyor ve yazın sıcaklarında tatlı niyetine yiyeceğiniz, hafif ve lezzetli meyveli kup tarifini sizlerle bu yazımızda paylaşıyoruz Melek'ler. Evinizde bulunan meyvelerden yapabilir, malzeme listesinde ki meyveleri keyfinize göre değiştirebilirisiniz Mele'ler:) Meyveli Kup için gerekli olan malzemeler 3 adet şeftali 1 kase vişne...
  4. Resimli Meyveli Sütlaç yapılış

Resimli Meyveli Sütlaç yapılış

Meyveli Sütlaç nasıl yapılır Meyveli Sütlaç yapılır Merhaba Sevgili Melek'ler bu yazımızda size hafif ve bir o kadarda lezzetli olan meyveli sütlaç tarifini veriyoruz :) Meraklılar, kağıt kalem alın malzemeleri not alın ve yapın afiyetle yiyin :) Meyveli Sütlaç malzemeleri 3 elma 1 su bardağı kırık pirinç 1 fincan nişasta 2 su bardağı şeker 3 portakal suyu 50 gr kayısı 50 gr kuş üzümü...
  5. Meyveli Yoğurt Tarifi Resimli yapılışını istiyorum

Meyveli Yoğurt Tarifi Resimli yapılışını istiyorum

Meyveli Yoğurt Tarifi Resimli yapılışını istiyorum sizden lütfen 4 yaşında ki kızıma bu sıcaklarda meyveli yoğurt ile sağlıklı beslenmesini istiyorum ama işte tarifini bilmiyorum.

Sayfayı Paylaş