gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Resimli Meyveli İrmik Tatlısı yapıılışı

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Meyveli İrmik Tatlısı tarifi resimli Meyveli İrmik Tatlısı nasıkl yapılır

Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu yazımızda tam da yaz mevsimine yakışan bir lezzetin tarifini veriyoruz. Sizlere Meyveli İrmik Tatlısı tarifini veriyor ve şimdiden afiyet olsun diyoruz.

Meyveli İrmik Tatlısı nasıl yapılır

Meyveli İrmik Tatlısı yapabilmek için ihtiyacınız olan malzemeler

2 şeftali
    4 kayısı
    4 mürdüm eriği
    1 avuç kiraz
    1 limon kabuğu rendesi
    Yarım limon suyu
    1 lt süt
    2 çay bardağı irmik
    1 su bardağı şeker
    1 paket vanilya

Meyveli İrmik tatlısının yapılışı

İstenilen meyve veya meyveler küp küp doğranıp yarım bardak şeker ile bir yanmaz tavada hafifçe çevrilir,
    soğumaya bırakılır. Süt, irmik, yarım bardak şeker, vanilya kaynatılır.
    Ateşten alınıp içine meyveler atılıp karıştırılır. En son limon suyu ve limon kabuğu rendesi eklenir.
    Silikon bir kek kalıbında veya kelepçeli bir kek kalıbında döküp soğuduktan sonra buzdolabına konulur.
    2-3 saat içinde tatlınız servisi hazır olacaktır.

Resimli Meyveli İrmik Tatlısı yapıılışı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Portakallı irmik tatlısı

Portakallı irmik tatlısı

portakallı irmik tatlısı portakalli irmik tatlisi portakallı sütlü tatlısı portakalı sütlü MALZEMELER 6 kişilik 4 su bardağı süt 3 çorba kaşığı tozşeker 1 paket vanilya 1 adet portakal kabuğu rendesi 1 su bardağından fazla irmik 1 çorba kaşığı kuş üzümü Yarım su bardağı dövülmüş badem 2 adet yumurta 2 adet portakal 100 gr. bitter çikolata HAZIRLANIŞI Sütü kaynatalım. Toz...
  2. Çikolata Soslu İrmik Tatlısı...

Çikolata Soslu İrmik Tatlısı...

çikolata soslu irmik tatlısı çikolata soslu irmik cikolata tatlisi tatlısı tatalısı Malzemeler (6 kişilik) 1,5 su bardağı irmik 1,5 su bardağı toz şeker 5 su bardağı süt 1 paket vanilya 3 çorba kaşığı hindistancevizi 80 gr bitter çikolata yarım çay bardağı dövülmüş ceviz Hazırlanışı : Tencereye irmik, şeker, hindistancevizi ve vanilyayı dökerek karıştırın. Daha sonra sütü ilave ederek...
  3. Meyveli irmik

Meyveli irmik

Malzemeler •2 şeftali •4 kayısı •4 mürdüm eriği •1 avuç kiraz •1 limon kabuğu rendesi •Yarım limon suyu •1 lt süt •2 çay bardağı irmik •1 su bardağı şeker •1 paket vanilya Not: Bu meyvelerin hepsi konulabildiği gibi istenilen de seçilebilir. Yapılışı İstenilen meyve veya meyveler küp küp doğranıp yarım bardak şeker ile bir yanmaz tavada hafifçe çevrilir, soğumaya bırakılır. Süt, irmik, yarım...
  4. Meyveli İrmik Tatlısı Tarifi Resimli

Meyveli İrmik Tatlısı Tarifi Resimli

Meyveli İrmik Tatlısı Tarifi Resimli - Selam kızlar sizden Meyveli İrmik Tatlısı Tarifini istiyorum tam bir yaz lezzeti oluyor sizede öneririm tabi ben öğrenirsem önce tarifi :)
  5. Kolay İrmik Tatlısı Tarifi Resimli

Kolay İrmik Tatlısı Tarifi Resimli

Kolay İrmik Tatlısı Tarifi Resimli - Selam kızlar sizden Kolay İrmik Tatlısı Tarifini istiyorum sizden.

Sayfayı Paylaş