gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Resimli Osmanlı Usulü Keşkül yapılışı

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Osmanlı Usulü Keşkül Tarifi Resimli Osmanlı Usülü Keşkül Tarifi
    Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu yazımızda sizlere harika bir lzeetin tarifini sunacağız. Osmanlı usulü keşkül yapılışını yani :) İşte size damaklarda tat bırakacak Osmanlı usulü keşkül tarifi;

Osmanlı usulü keşkül malzemeleri

4 su bardağı süt

4 çorba kaşığı pirinç unu

1 su bardağı tozşeker

30 gr çekilmiş badem

50 gr çekilmiş antepfıstığı

2 çorba kaşığı rendelenmiş hindistancevizi

Süslemek için

3 çorba kaşığı file badem

Osmanlı usulü keşkül hazırlanışı

Denenmiş yemek tarifleri sunan Lezzet'in tatlı tarifleri listesinden iyi bir seçim.

Süt, pirinç unu, badem ve antepfıstığını tencereye alın. Malzemeleri birbirine yedirinceye kadar çırpma teli ile çırpın. Kısık ateşte tahta kaşıkla sürekli karıştırarak koyulaşıncaya kadar pişirin. Tozşeker ve hindistancevizi rendesini ilave edip 5 dakika daha karıştırarak pişirin.

Tatlıyı kâselere paylaştırıp üzerini file bademle süsleyin. Buzdolabında 2-3 saat bekletip soğuk olarak servis yapın.
    Osmanlı usulü keşkül artık hazır, afiyet olsun.

Resimli Osmanlı Usulü Keşkül yapılışı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Avusturya Usulü Patates Salatası yapılışı resimli

Avusturya Usulü Patates Salatası yapılışı resimli

Avusturya Usulü Patates Salatası yapılışı Avusturya Usulü Patates Salatası nasıl yapılır Merhaba Sevgili Melek'ler, bu yazımızda size çok lezzetli ve besleyici bir tarifimiz var. Avusturya Usulü Patates Salatası tarifi sunuyoruz size, eminiz ki yapacak ve beğeneceksiniz:) Ee bari yapınca yorumlarınızıda yazın Melek'ler:A Avusturya Usulü Patates Salatası Tarifi Resimli Avusturya Usulü...
  2. Osmanlı Usulü Keşkül Tarifi Resimli

Osmanlı Usulü Keşkül Tarifi Resimli

Osmanlı Usulü Keşkül Tarifi Resimli Selam kızlar sizden Osmanlı Usulü Keşkül Tarifini yazmanızı rica ediyorum.
  3. Keşkülü Fukara Tarifi Resimli

Keşkülü Fukara Tarifi Resimli

Keşkülü Fukara Tarifi Resimli yapılışını tüm detaylarıyla adım adım yazarsanız çok yardımcı olursunuz bana
  4. Resimli Keşkül yapılışı

Resimli Keşkül yapılışı

Keşkül Tarifi Resimli Keşkül Tarifi Ağzının tadını bilen Melek'lerimize ve misafirlerimize bu yazımızda damaklarda tat bırakacak olan keşkül tarifini aktarıyor ve şimdiden afiyeti bal şeker olsun diyoruz :) Keşkül Malzemeleri: 1 litre süt 1 su bardağı şeker Yarım su bardağı pirinç unu 1 su bardağı toz badem 1 yumurtanın sarısı 1 çorba kaşığı hindistan cevizi 1 çorba kaşığı dövülmüş...
  5. Resimli Keşkülü Fukara yapılışı

Resimli Keşkülü Fukara yapılışı

Keşkülü Fukara Tarifi Resimli Keşkülü Fukara Tarifi Merhaba Sevgili Melek'ler, Muhteşem Yüzyıl dizisinde Şeker ağa'dan duyduğumuz ve ilgimizi çeken keşkülü fukara tatlısının tarifini bu yazımızda sizlerle ve misafirlerimizle paylaşıyoruz. Malzemeler 8 su bardağı süt, 1,5 su bardağı tozşeker, 1 su bardağı iç badem, 1,5 kahve fincanı pirinç unu, 1 bardak su, 1 çay kaşığı tuz. Üstünü...

Sayfayı Paylaş