gebe
  1. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83

Resimli Patates Musakka Tarifi (Denenmiş)

Konu, 'Sebze Yemekleri' kısmında HaYaL tarafından paylaşıldı.

patates musakka nasıl yapılır patates musakka tarifi patates musakka, patates musakka tarifi, patates musakkası, patates musakka nasıl yapılır, patates musakka tarifi resimli, hakkında bilgileri burada bulabilirsiniz.
    Patates yemekleri her zaman kurtarıcı niteliği taşırlar. Hem lezzetli hem de pratik olmaları bakımından oldukça güzel bir yemektir.

Biz ailecek patatesi çok severiz ve afiyetle yeriz. Geçenlerde yaptığım ve görüntüsünün muhteşemliğine dayanamayıp hemen fotoğrafını çektiğim yemeğimi sizlere sunuyorum. Önce görsel ziyafet.

Hanımlar bu yemeği yapın ve kocalarınız parmaklarını yesin. :) Tarife geçelim.

Malzemeler,

1 kg patates
    2 adet orta boy soğan
    200 gram kıyma
    4 yemek kaşığı zeytinyağı
    1 adet domates
    1 adet sivri biber
    2 yemek kaşığı domates salçası
    1 yemek kaşığı doğranmış maydanoz
    2 su bardağı su
    Tuz, karabiber

Üzeri için,

1 adet domates
    1 adet sivri biber

Hazırlanışı,

Soğanın kabuklarını soyup küp küp doğrayın.
    Tavaya zeytinyağını alıp kızdırın.
    Doğranmış soğanları ekleyip rengi değişinceye kadar kavurun.
    Kıymayı ilave edin ve kavurun.
    Domates ve sivribiberi incecik doğrayıp tavaya ekleyin.
    Salça, 2 su bardağı su ve baharatları ekleyin.
    Orta dereceli ateşte 10 dakika kaynatın.
    Patateslerin kabuklarını soyup elma dilim şeklinde doğrayın.
    Fırın kabını hafifçe yağlayın.
    Patatesleri fırın kabına dizin.
    Üzerine kıymalı sosu dökün.
    Domates ve biberi dilimleyip sosun üzerine dizin.
    175 derece fırında üzeri kızarana ve patatesler pişene kadar pişirin.

Afiyet olsun!

Resimli Patates Musakka Tarifi (Denenmiş) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Resimli Denenmiş...Sucuklu Kuru Fasulye Tarifi

Resimli Denenmiş...Sucuklu Kuru Fasulye Tarifi

kuru fasulye tarifi sucuklu kuru fasulye tarifi sucuklu nasıl yapılır fasülye Yukarda gördüğünüz benim yaptığım arkadaşlar.Harika oldu gerçekten .Şiddetle tavsiye ederim.Eşim parmaklarını yedi :) Malzemeler: * 2 su bardağı kuru fasulye, * 1 büyük soğan, * yarım kangal sucuk, * 1 tepeleme kaşık salça, * karabıber kırmızı biber, tuz, *...
  2. Pastane Usulü Açma Tarifi (Resimli-Denenmiş)

Pastane Usulü Açma Tarifi (Resimli-Denenmiş)

acma tarifi acma tarifleri açma tarifleri resimli tarifi resimli pastane açma Meleklerim açma ve poğaça seviyorsanız eğer pastaneden almak yerine ,pastanede satılanların aynısını kendiniz bu tarifle yapabilirsiniz.Ben denedim gayet güzel oldu. Malzemeler: * 1 su bardağı sıvı yağ * 5 yemek kaşığı toz şeker * 4 çay kaşığı tuz * 1 adet yaş maya (42gr) yoksa küçük 1 paket...
  3. Resimli Kuru Köfte Tarifi (Eklmekli Köfte)(Denenmiştir)

Resimli Kuru Köfte Tarifi (Eklmekli Köfte)(Denenmiştir)

kuru köfte nasıl yapılır kuru köfte, kuru köfte tarifi, kuru köfte tarifleri, kuru köfte nasıl yapılır, kuru köfte yapılışı, ile ilgili bilgiler burada meleklerim. Köfte sevmeyen var mıdır bilmiyorum. Et yemeyenler bile genellikle köfte yerler. Şahsen ben bayılırım. Özellikle kuru köfteye. Yaptığım zaman evdekiler parmaklarıyla beraber yer ayıptır söylemesi. :) Geçenlerde bu köfteden...
  4. Ramazana özel patates musakka

Ramazana özel patates musakka

patates yemekleri musakka patates musakka iftar yemekleri, ramazan menüleri, patates musakka, iftar için tarfiler hakkında genel bilgiler burda melekler patatesle pek aram yok ama musakkasnı çok seviyorumm ve tarifini sizlerle paylaşmak istiyorum meleklerr Ramazan menüsü yayla çorbası köfteli patates musakka şehriyeli pirinç pilavı bisküvili puding Köfteli patates musakka Malzemeler 5...
  5. Avusturya Usulü Patates Salatası Tarifi Resimli

Avusturya Usulü Patates Salatası Tarifi Resimli

Kızlar Avusturya Usulü Patates Salatası Tarifi Resimli olursa sevinirim :)

Sayfayı Paylaş