gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Resimli Patlıcanlı Ve Etli Pilav hazırlanışı

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Patlıcanlı Ve Etli Pilav nasıl yapılır Patlıcanlı Ve Etli Pilav hazırlanışı

Merhaba Sevgili Melek'ler, gelen yoğun istek üzerine size bu sayfamızda patlıcanlı ve etli pilav tarifini resimli olarak sunuyoruz :) Buyrun öğrenin yapın afiyetle yiyin bizide anın :D

Patlıcanlı Ve Etli Pilav malzemeleri:

Yarım kilo kuşbaşı doğranmış az yağlı kuzu et
    1 kg patlıcan
    1 adet soğan
    3 domates
    2 bardak pirinç
    tuz
    karabiber

Patlıcanlı Ve Etli Pilav yapımı

2 bardak pirinci biraz tuz ilavesiyle sıcak suyla haşlayın patlıcanları alacalı soyup yarım santim kalınlığında bütünlüğünü bozmadan enine doğrayıp acısının çıkması için tuzlu suya yatırın.etinizi yıkayıp düdüklü tencereye koyun bir bütün soğan ve biraz tuz ilave edin 4 su bardağı su ekleyip etiniz iyice yumuşayana kadar pişirin
    patlıcanları tuzlu sudan çıkarın suyunu iyice sıkıp kızgın yağda önlü arkalı kızartın sonra 3 tane bütün domateside kızgın yağda biraz yumuşayacak şekilde kızartın( kızartırken üstüne mutlaka kapak kapatın yoksa yağ sıçratır)
    çapı 25 cmlik bir teflon tencereneyi sıvı yağla yağlayın etleri delikli kepçeyle alıp tencerenin dibine yayın uzun patlıcan dilimlerini tenecerenin ortasına doğru tencerenin iç yanlarını dolduracak şekilde dizin kızarmış domatesleri soyup ince dilimler halinde sıralayın pirincinizi süzüp yıkayın onuda üstüne koyun etsuyundan 3 bardak alıp tuz ve biberini ilave edin( et suyu sıcak olmalı)kısık ateşte suyunu çekene kadar kapağı kapalı pişirin ocağı kapattıktan sonra 10 dakika dinlendirin.tencereyi servis tabağına ters çevirin afiyet olsun...

Resimli Patlıcanlı Ve Etli Pilav hazırlanışı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kuzu Etli Şehriye Pilavı Tarifi Resimli

Kuzu Etli Şehriye Pilavı Tarifi Resimli

Kuzu Etli Şehriye Pilavı Tarifi Resimli tarif istiyorum. Kızlar Kuzu Etli Şehriye Pilavı nasıl yapılır bilen var mı ki vardır o zaman bana da öğretin ne olur:S
  2. Patlıcanlı Pilav Tarifi Resimli

Patlıcanlı Pilav Tarifi Resimli

Patlıcanlı Pilav Tarifi Resimli Pilav tariflerimin arasına bir yenisin daha eklemek istiyorum patlıcanı çok seven kocişim için patlıcanlı pilavın tarfını istiyorum bu yüzden:)
  3. Patlıcanlı Ve Etli Pilav Tarifi Resimli

Patlıcanlı Ve Etli Pilav Tarifi Resimli

Patlıcanlı Ve Etli Pilav Tarifi Resimli yapılışı olursa makbule geçer hatta yanında cazibede geçer :D:D (bu espiriye bayılıyorum) :D Selam kızlar espirimide yaptıktan sonra sizden Patlıcanlı Ve Etli Pilav Tarifi rica ediyorum :)
  4. Patlıcanlı Pilav

Patlıcanlı Pilav

patlıcanlı pilav patlıcanlı pilav tarifi patlıcanlı pilav nasıl yapılır Patlıcanın taze olduğu yaz mevsiminde daha daha lezzetli olan patlıcanlı pilav tarifini sizlerle paylaşmak istiyoruz melekler :) 3 su bardağı iri taneli baldo pirinç 3 adet soğan 1çorba kaşığı dolma fıstığı 1 tatlı kaşığı tarçın 2 tatlı kaşığı tuz 1tatlı kaşığı karabiber 1çay kaşığı toz şeker 1 kahve fincanı zeytin...
  5. Resimli Tavuklu Harem Pilavı hazırlanışı

Resimli Tavuklu Harem Pilavı hazırlanışı

Tavuklu Harem Pilavı nasıl yapılır Tavuklu Harem Pilavı hazırlanışı Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu sayfamızda size yepyeni bir lezzet sunuyor ve yepyeni bir tarif paylaşıyoruz. Tavuklu harem pilavı tarifi, şimdiden afiyet olsun diyoruz :) Tavuklu Harem Pilavı malzemeleri: 1200 gramlık bir yarka 50 gram margarin yağı 2 baş soğan 3 diş sarımsak 1/2 çay kaşığı zencefil 2 baş karanfil 2...

Sayfayı Paylaş