gebe
  1. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83

Resimli Pelte Tarifi (Limonlu Pelte)

Konu, 'Tatlılar' kısmında HaYaL tarafından paylaşıldı.

pelte tarifi pelte tarifleri limonlu tarifi limonlu nasıl yapılır [​IMG]
    Meleklerim bu gün bir yenilik yapayım değişik bir tatlı deneyeyim dedim. İyi ki de demişim. Ortaya süper bi tat çıktı. :) İşte o müthiş görüntünün tarifini veriyorum...

Meyveli pelte

Malzemeler:

1 Paket toz meyve suyu
    2 bardak su
    2.5 bardak mısır nişastası
    1 çorba kaşığı şeker

Yapılışı:

Bütün malzemeleri karıştırıp ateşe koyuyoruz. Karıştırarak kaynamasını ve koyulaşmasını bekliyoruz. Kaynadıktan 1-2 dakika sonra ateşten alıp ıslattığımız kalıba pelteleri döküyoruz.İyice soğuduktan sonra ters çevirip servise hazırlıyoruz.

Ben limonlu yaptım siz istediğiniz meyveyle deneyebilirsiniz.

Not1: Toz meyve suyu yerine sıvı meyve suyu 2 bardak da kullanabilirirsiniz.

Not2: Şekeri kendi zevkinize göre ayarlayabilirsiniz.

Afiyet bal şeker olsun.:)

Dipnot: Resimler ve tarif bana aittir. İzinsiz kullanılamaz.

gamselim, KeLeBeK's ve Ariza bunu beğendi.
  2. Ariza

Ariza Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    85
    Ödül Puanları:
    0
    Canim ya bu bizim Maras yöresindeki bulamac adli tatliya benziyor oda bu sekil yapiliyor ama böyle sekil verilmiyor ve icine meyveli birsey girmiyor. Cok lezziz gözüküyor bidaki izin günümde yapmaya calisicam :)

Emegine saglik tatlim süpersin...

HaYaL bunu beğendi.
  3. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83
    Mekanına da bıraktım tarifi şekerim zaten 15 dakkada oluyor.:) Kesin dene. Bi de limonlu olması şart değil tabi her türlü meyve kullanabilirsin. Ha bi de bu muhallebiyle birleştiriliyo o da ilginç bişeye benziyo. Bi dahakine de onu deniycem.:)

4. Ariza

Ariza Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    85
    Ödül Puanları:
    0
    Limonlu yaparim ben bunu :) damak tadima uyuyor cünki eksi ve tatli offf simdiden agzimin suyu akmaya basladi :)

5. KeLeBeK's

KeLeBeK's Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    186
    Ödül Puanları:
    63
    Tşekkürler canım benim emeğine sağlık ben ilkdefa gördüm ama deneyeceğim mutlaka:D

6. FairyTale

FairyTale Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    denerimm sağol canımm paylaştığın için ellerine sağlık

7. Misafir

Misafir Forum Okuru

Ayy Hayal, ağzımın suyu akti mendil verinde silim hahaha Kardeşlik, öncelikle ellerine sağlık süper lezzetli görünüyor, parmak banasım geldi ekrana hahaha Bana bir meyveli pelte sözün var unutma :A:A

8. gamselim

gamselim Mekanın en şık Meleği Üye

Beğenilen Mesajlar:
    185
    Ödül Puanları:
    63
    offf :( olsada yesem cok güzel görüküyor hayalim ellerine saglık senin gibi tatlı olmuşş cicim...

Resimli Pelte Tarifi (Limonlu Pelte) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Pelte

Pelte

Güzel ve afiyet üzere tüketilen rızka delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Tatlılar.)En sıkıntılı anda gelecek ve büyük fayda sağlayacak az miktardaki paradır.
  2. Pelin otu

Pelin otu

pelin otu nasıl kullanılır pelin otu nedir otunun faydaları nelerdir kullanımı resimleri (Wermut / Absinthe / Wormwood / Artemisia absinthium) Temmuz-agustos aylari arasinda sari renkli çiçekler açan, 40-100 cm boylarinda, az çok tüylü, kokulu, çok yillik otsu bir bitkidir. Daha çok kayalik ve kurak yerlerde yetisir. Yapraklari parçali, grimsi beyaz renklidir. Basçiklar küçük, küre seklinde...
  3. Pelin Karahan

Pelin Karahan

pelin karahan ın makyajsız hali pelin karahan makyajsız hali
  4. Limonlu Fıstıklı Makarna Tarifi Resimli

Limonlu Fıstıklı Makarna Tarifi Resimli

Limonlu Fıstıklı Makarna Tarifi Resimli Selam kızlar Limonlu Fıstıklı Makarna Tarifi bekliyorum sizden bizimkiler makarna hastası yeni tarifler edineyim dedim de:D
  5. Limonlu Pelte Nefis Bir Tarif

Limonlu Pelte Nefis Bir Tarif

Bu konu; limonlu pelte tarifi ie ilgili bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, hazır havalar da sıcak giderken kabul gününüzde yapabileceğiniz hafif ve lezzetli bir tatlı tarifi vermek istiyoruz sizlere. Limonun eşsiz ferahlığını hissedebileceğiniz bu soğuk tatlıyı yedikten sonra herkes sizden tarif alma sırasına girecek. Eh, bu kadar söyledikten sonra artık lafı fazla uzatmayalım ve...

Sayfayı Paylaş