gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Resimli Portakal Pelteli Panna Cotta Tarifi

Konu, 'Tatlılar' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Portakal Pelteli Panna Cotta Tarifi Resimli Portakal Pelteli Panna Cotta Tarifi

Ağır tatlılardan hoşlanmayan meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için gayet hafif , meyveli bir tatlıyla karşınızdayız melekler :) Portakal pelteli panna cota :)

Portakal Peltesi İçin:

1 su bardağı portakal suyu
    1 su bardağı su
    2 yemek kaşığı nişasta
    1/2 su bardağı şeker

Panna Cotta İçin:

2 paket süt kreması (400 gr)
    6 yemek kaşığı pudra şekeri
    2 yemek kaşığı toz jelatin
    1 paket vanilya
    2 su bardağı süt
    2 yemek kaşığı nişasta

Portakal Pelteli Panna Cottanın Hazırlanışı: Portakal peltesi malzemelerini bir sos tenceresinde karıştırın ve kısık ateşte göz göz olana kadar pişirin. Krema, pudra şekeri, nişasta, süt ve vanilyayı bir sos tenceresinde karıştırın. Ayrı bir kapta toz jelatini çok az sıcak su ile eritin. Kaynamadan önce karışıma ilave edin. Göz göz olana kadar pişirin. Pişen muhallebiyi üzerinde 2 parmak boşluk kalacak şekilde kaselere paylaştırın. Son olarak portakal peltesini muhallebinin üzerine ekleyin. Buzdolabında 2-3 saat soğuttuktan sonra servis yapın.

Resimli Portakal Pelteli Panna Cotta Tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Panna Cotta Nasıl Yapılır ?

Panna Cotta Nasıl Yapılır ?

panna cotta, nedir, malzemeleri nelerdir, nasıl yapılır, çilekli, panna cotta hakkında Meleklerim bakın size panna cotta :):) Afiyet olsun tatdı çok güzel :) Malzemeler 1 tatlı kaşığı toz jelatin Yarım çay bardağı süt 1.5 su bardağı krema 3 yemek kaşığı toz şeker 1 paket vanilya Yapılışı Küçük bir bardakta sütün üzerine jelatini ekleyip karıştırın ve 2-3 dakika bekleyin....
  2. Zeytinyağlı Portakal Aromalı Brüksel Lahanası Tarifi Resimli

Zeytinyağlı Portakal Aromalı Brüksel Lahanası Tarifi Resimli

Zeytinyağlı Portakal Aromalı Brüksel Lahanası Tarifi Resimli Merhaba hanımlar sizden bir tarif ricam olacaktı benim. Zeytinyağlı Portakal Aromalı Brüksel Lahanası Tarifi istiyorum resimli tarif verirseniz daha bir ayrıntılı olur. Şimdiden tşklerimi sunuyorum
  3. Portakal Pelteli Panna Cotta Tarifi Resimli

Portakal Pelteli Panna Cotta Tarifi Resimli

Portakal Pelteli Panna Cotta Tarifi Resimli Selam kızlar sizden Portakal Pelteli Panna Cotta Tarifini istiyorum.
  4. Ballı Portakal Dondurması Tarifi Resimli yapılışı

Ballı Portakal Dondurması Tarifi Resimli yapılışı

Ballı Portakal Dondurması Tarifi Resimli yapılışını yazar mısınız bana lütfen bu dondurmayı evde çocuklara bende yapmak istiyorum tarifi bilen varsa bekliyorum:)
  5. Ballı Portakal Dondurması Nasıl Yapılır?Ballı Portakal Dondurması Tarifi...

Ballı Portakal Dondurması Nasıl Yapılır?Ballı Portakal Dondurması Tarifi...

Ballı Portakal Dondurması Ballı Portakal Dondurması Tarifi Meleklerim için nefis bir tatlı daha yaz aylarında yiyilebilecek en hafif en lezzetli tatlı tarifi...İşte Ballı Portakallı Dondurma Nasıl yapılır sizler için aşağıda paylaşıyorum ....Malzemeler içinde Vanilyalı Dondurma yı isterseniz kendinizde evde yapabilirsiniz... Ballı Portakal Dondurması MALZEMELER Vanilyalı dondurma 2...

Sayfayı Paylaş