gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Resimli Sütlü Zerde Tarifi

Konu, 'Tatlılar' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Sütlü Zerde Tarifi Resimli Sütlü Zerde Tarifi

Osmanlı mutfağının en sevilen tatlılarından biri olan Sütlü Zerde tarifini sizlerle paylaşıyoruz melekler :)

Sütlü Zerde Malzemeleri:
    4 su bardağı Süt
    2 su bardağı Şeker
    1 çorba kaşığı Pirinç
    2,5 su bardağı su
    1 su bardağı Mısır nişastası
    1/2 su bardağı Un
    1/2 çorba kaşığı tereyağı
    2 adet yumurta sarısı
    1/2 çay kaşığı Safran
    1 çay kaşığı Çam fıstığı
    1 çay kaşığı kuş üzümü

Sütlü Zerdenin Yapılışı:
    Suyu kaynatıp pirinci ekleyin ve 10 dakika pirinci haşlayın. Süt, şeker ve safranı ekleyip karıştırarak kaynatmaya devam edin. Nişasta, un ve yumurta sarısına biraz su ekleyerek mayonez yapın. Kaynayan süte ağır ağır karıştırarak mayonezi ekleyin. Zerde tekrar kaynayınca tereyağını üzerine döküp karıştırın. Zerdeyi servis tabağına paylaştırın ve üzerini çam fıstığı ve kuş üzümü ile süsleyin.

afiyet olsun...

Resimli Sütlü Zerde Tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sütlü poğaça tarifleri resimli

Sütlü poğaça tarifleri resimli

poğaça tarifleri sütlü poğaça tarifleri sütlü tarifi resimli resimli sütlü poğaça, sütlü poğaça tarifleri, sütlü poğaça tarifi, sütlü poğaça yapımı, sütlü poğaçalar, sütlü poğaça tarifleri resimli 5 Çayların da yada pazar kahvaltıalrında enfes bir ziyafet olan sütlü poğaça tariflerimiz bu yazımızda Melek'ler. Buyrun sütlü poğaça tarifleri resimli hemde:A:A SÜTLÜ POĞAÇA Malzemeler...
  2. Zerde Pilav Tarifi Resimli

Zerde Pilav Tarifi Resimli

Zerde Pilav Tarifi Resimli Merhaba kızlar sizden Zerde Pilav Tarifini rica ediyorum lütfen bana zerde pilavı nasıl yapılır yazın
  3. Resimli Zerde Pilav Yapılışı

Resimli Zerde Pilav Yapılışı

Zerde Pilavı nasıl yapılır Resimli Zerde Pilav Yapılışı Merhaba Sevgili Melek'ler, sizlere bu yazımızda yeni bir pilav tarifi sunuyor ve bul pğilavı kesinlikle deneyin çünkü her daim yapacaksınız, o kadar lezzetli diyoruz :) Zerde Pilav Tarifi için malzemeler Pirinç 2 kahve fincanı Su 10 su bardağı Toz Şeker 2,5 su bardağı Kırmızı Safranbolu Safranı 1...
  4. Sütlü Kabak Tarifi Resimli

Sütlü Kabak Tarifi Resimli

Sütlü Kabak Tarifi Resimli yapılışını yazarsanız çok yardımcı olursunuz bana kızlar şimdiden tarif için tşklerimi sunuyorum.
  5. Sütlü Zerde Tarifi Resimli

Sütlü Zerde Tarifi Resimli

Sütlü Zerde Tarifi Resimli yapılışını yazın kızlar çok merak ediyorum ben bu Sütlü Zerdeyi :)

Sayfayı Paylaş