gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Resimli Vişneli Helva yapılışı

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Resimli Vişneli Helva Tarifi Vişneli Helva Tarifi ,

Merhaba Sevgili Melek'ler, bu yazımızda sizlere ve bizden vişneli helva tarifini isteyen misafirimize, resimli vişneli helva yapılışı hakkında bilgiler aktarıyoruz. Ayrıca şimdiden afiyet olsun diyoruz :)

Vişneli Helva

Malzemeler
    250 gr tereyağı
    3 su bardağı un
    3 su bardağı şeker
    Yarım kg vişne
    1 su bardağı süt
    1 su bardağı su

Yapılışı
    Vişnelerin saplarını çıkarıp yıkayın, çekirdeklerini ayıklayın. (Ya da dondurulmuş vişne kullanabilirsiniz). Diğer tarafta derin ve geniş bir tencereye tereyağını koyun. Yağ eriyince 3 bardak elenmiş unu ekleyin. Uzunca bir süre unun kokusu gelip rengi koyulaşmaya başlayınca vişneleri ekleyin. Vişnelerle beraber tekrar kavurun. (10 dakika kadar)

Şekeri ilave edin. Birkaç kez şekerle karıştırdıktan sonra su ve süt ekleyin. Ateşi iyice kısıp tencerenin kapağını kapatın. 10-15 dakika bu şekilde pişirin.

Ateşi söndürün ve kapağı kapalı olarak 15 dakika dinlendirin. Sonra servise sunun.

Resimli Vişneli Helva yapılışı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. helva

helva

Helva rüyaları daima helal, hayır işi, yardım olarak yorumlanır.Rüyasında helva aldığını gören kişi pek çaba sarf etmeden iyi kazanç elde edecektir. Helva pişirdiğini gören biraz çabayla büyük kısmeti yakalar anlamındadır. Geniş kapta helva yapıp dağıtan hayır yapmayı seviyor demektir. Helva rüyaları daima helal, hayır işi, yardım olarak yorumlanır.Rüyasında helva aldığını gören kişi pek çaba...
  2. TİTAN'dan Muhteşem Pirinçli Vişneli Pasta (resimli)

TİTAN'dan Muhteşem Pirinçli Vişneli Pasta (resimli)

pirinçli vişneli pasta tarifi malzemeleri yapılışı reçetesi resimleri ile ilgili bilgiler burada melekler ''Pirinç ne alaka? '' dediğinizi duyar gibi oluyorrum melekler :) Ama oldu işte :) Sanki Fırında sütlaça pirinç koyuyor muyuz? Pastaya da konuyor işte ve de çok güzel oluyor.Korkmayın Pirinç pilavı gibi olmuyor :D:D Eğer çocuklarınıza el emeği bir doğumgünü pastası yapmak...
  3. Vişneli Helva Tarifi Resimli

Vişneli Helva Tarifi Resimli

Vişneli Helva Tarifi Resimli yapılışını yazmanızı istiyorum çok beğendim bu helvayı bende öğrenmek istiyorum
  4. Vişneli Emirgan Tatlısı Tarifi Resimli

Vişneli Emirgan Tatlısı Tarifi Resimli

Vişneli Emirgan Tatlısı Tarifi Resimli yapılışını yazmanız acaba mümkün mü bilen varsa yazsın çok iyi olur :)
  5. Resimli Vişneli Emirgan Tatlısı yapılışı

Resimli Vişneli Emirgan Tatlısı yapılışı

Vişneli Emirgan Tatlısı Tarifi , Resimli Vişneli Emirgan Tatlısı Tarifi , Vişneli Emirgan Tatlısı Merhaba SEvgili Melek'ler bu yazımızda sizlere ve yeni lezzet arayan tüm misafirlerimize vişneli emirgan tatlısı tarifini sunuyor ve yapacak olanlara şimdiden afiyet olsun diyoruz :) Malzemeler: 12 kişilik 6 adet yumurta (oda sıcaklığında beklemiş olmalı) 1,5 bardağı tozşeker 1 su bardağı süt...

Sayfayı Paylaş