gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Resimli Yaş Pasta Keki nasıl yapılır

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Yaş Pasta Keki nasıl yapılır Yaş Pasta Keki Tarifi

Evde yaş pasta yapmak istiyorsunuz ve keki hazır lamka yerine kendiniz yapmak mı istiyor sunuz? O halde biz de bu yazımızda sizlere yaş pasta için kek tarifi veriyoruz melek'ler.

Yaş Pasta Keki Malzemeler
    4 yumurta
    1 bardak şeker
    1 bardak un
    1 yemek kaşığı (tepeleme) nişasta
    1 yemek kaşığı sıvı yağ kabartma tozu
    1 paket vanilya

Yaş Pasta Keki Yapılışı
    4 yumurtayı mikserle iyice çırpın şekeride ilave ederek çok iyi çırpın şeker eriyene kadar sıvı yağ nişasta un kabartma tozu ve vanilyayı katıp karıştırın yağlanmış pasta kalıpına dökün önceden ısıtılmış 150 derecede 30 dk pişirin.yaş pasta kekiniz hazır.

Pratik Yaş Pasta Keki

Doğum günü Pastası Keki Malzemeler
    3 adet yumurta
    1,5 su bardağı un
    1 su bardağı şeker
    1 yemek kaşığı sıvıyağ
    1 yemek kaşığı kakao
    1 paket kabartma tozu
    1 çay bardağı süt

Üzeri için ;
    2 su bardağı süt
    5 yemek kaşığı şeker
    2,5yemek kaşığı un (yada 1 yemek kaşığı un ,1 yemek kaşığı pirinç unu)
    3-4 yemek kaşığı kakao
    1 paket vanilya
    yarım paket margarin

Pratik Yaş Pasta tarifi: Keki için üst kısımda saydığımız bütün malzemeler karıştıralım. Yağlamış olduğumuz tepsiye koyularak pişmeye bırakalım. Üzeri için bir tencereye malzemeleri koyalım ve kısık ateşte kremasını pişirelim. Kek soğuduktan sonra ortadan ikiye keselim ve hazırlamış olduğumuz kremayı kestiğimiz parçanın üzerine sürelim. Diğer parçayıda üzerine kapatarak kalan kremayı üst kısma sürelim. İsteğe göre üzerine hindistan cevizi serpelim. Buzolabına soğumaya bırakalım. Afiyet olsun…

Resimli Yaş Pasta Keki nasıl yapılır konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. düdüklüde yaş pasta keki

düdüklüde yaş pasta keki

yaş pasta keki düdüklüde pasta hazır kekle yaş düdüklüde kek malzemeler 5 yumurta (eğer dolaptaysa 1-2 saat önceden çıkartınki ısınsın bu bütün pasta kekler için geçerlidir daha iyi kabarırmış =)) 5 kahve fincanı şeker 5 kahve fincanı un (mümkünse eleyin) 1 çay kaşığı kabartma tozu (unla beraber eleyerek koyun) 1 paket vanilya bunları çok iyi karıştırıp bildiğiniz kek gibi koyu ama sıvı hale...
  2. Yaş Pasta İçin Kek Tarifi

Yaş Pasta İçin Kek Tarifi

Yaş Pasta İçin Kek Tarifi verir misiniz evde yaş pasta yapacağım ve bütünüyle kendim yapmak istiyorum hazır kek istemiyorum.
  3. Resimli Yaş Pasta Tarifleri

Resimli Yaş Pasta Tarifleri

Resimli Yaş Pasta Tarifleri Kolay Yaş Pasta Tarifleri Resimli Merhaba Sevgili Melek'ler ve pasta yapmakta henüz benim gibi acemi olan tüm arkadaşlar, sizlere bu yazımızda kolay ve lezzetli yaş pasta tariflerini sunuyorum. Kolay Yaş Pasta Tarifleri Ballı Yaş Pasta Malzemeler 1 paket pötibör bisküvi 1 paket çikolata kreması 2′şer adet muz ve elma 8-10 adet beze Kiraz şekerlemesi Tarifi...
  4. Çok Kolay Ev Yapımı Yaş Pasta Tarifleri Burada Melekler

Çok Kolay Ev Yapımı Yaş Pasta Tarifleri Burada Melekler

Ev Yapımı Yaş Pasta Tarifleri Resimli Ev Yapımı Yaş Pasta Tarifleri Önemli bir gün kutladığınızda, bu doğum günü olur, evlilik yıldönümü olur ya da gelecek misafirleriniz için pasta arayışına geçersiniz. Çünkü ikram sofrasının son kalemi mutlaka tatlıdır, tatlı yiyelim tatlı konuşalım hesabı :D:D Bazen cesaret edemez, hazır almaya kalkarız ama aslında buna hiç gerek yok. Şimdi sizlerle...
  5. yaş pasta için şeker hamuru nasıl yapılır bilen var mı

yaş pasta için şeker hamuru nasıl yapılır bilen var mı

Eşimin doğumgünü ve ona sürpriz yapmak istiyorum acaba yaş pasta için şeker hamuru nasıl yapılır, pastasını evde yapacağım da :D:D

Sayfayı Paylaş