Resimli Zeytinyağlı Biber Dolması Tarifi

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Zeytinyağlı Biber Dolması tarifi resimli Zeytinyağlı Biber Dolmasının yapılışı

Türk Mutfaklarının vazgeçilmez tatlarından biri olan dolma, biber versiyonuyla hep daha kolaydır ama lezzetinden hiç birşey kaybetmez :D:D Ya birde zeytinyağlı olursa :) Of of offf... :) Sevgili Melek'ler, bu yazımızda çok lezzetli zeytinyağlı dolma tarifi sunuyoruz sizlere :)

Zeytinyağlı Biber Dolmasının Malzemeleri;
    Yarım kg dolmalık biber 1 su bardağı pirinç
    3 adet soğan
    1 adet domates
    2 yemek kaşığı dolmalık fıstık
    2 yemek kaşığı kuş üzümü
    1 tatlı kaşığı toz şeker
    1,5 su bardağı sıcak su
    Yarım demet nane
    Yarım demet maydanoz
    1 tatlı kaşığı kuru fesleğen
    1 çay bardağı sıvıyağ
    Tuz, karabiber

Zeytinyağlı Biber Dolmasının Yapılışı: Soğan incecik doğranır. Sıvıyağ ile sararıncaya kadar kavrulur. 30 dakika evvel ılık suda ıslatılmış pirinç, fıstık ilave edilir. Biraz daha kavrulur. Suyu eklenir. Hafif ateşte suyu çektirilir. Ateşten alınır. Kıyılmış dereotu, nane, maydanoz, baharatalar, tuz, şeker, üzüm, iki limon suyu ilâve edilir ve karıştırılır. Biberlerin başları kesilir. Çekirdekleri ayıklanır. Yıkanır, hazırlanır. Hazırlanan iç doldurularak üzerleri kapatılır. Doldurulan dolmalar, ağızları yukarıya gelmek üzere dizilir. Üzerine bir tabak kapanır. Biraz tuz ve su ilâve edilir. Önce hızlı ateşte, sonra hafif ateşte suyu çektirilir. Soğuyunca servis yapılır.

Resimli Zeytinyağlı Biber Dolması Tarifi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. zeytinyağlı yaprak sarması ve biber dolması!

zeytinyağlı yaprak sarması biber dolmasına ne kadar su konur yaprak sarmasına ne kadar su konur dolmaya ***ZEYTİN YAĞLI BİBER DOLMASI*** Süresi : 80-90 dk. Malzemeler• 8 tane iri dolmalık biber • 3 orta boy soğan • 1 domates • 1 yemek kaşığı çam fıstığı • 1 yemek kaşığı kuşüzümü • 1 su bardağı pirinç • ½ su bardağı zeytinyağı • 2 su bardağı su • 4-5 dal maydanoz • 4-5 dal dereotu...
  2. Zeytinyağlı Biber Dolması

zeytinyağlı biber dolması, nasıl yapılır, resimleri, malzemeleri nelerdir, zeytinyağlı çeşitleri, ile ilgili bilgileri buradan bulabilirsiniz Sevgili melekler, Zeytinyağlı dolma çeşitlerimizden biri olan biber dolması hem akşam yemeklerimizin hem de çay davetlerimizin baş tacıdır.Kimi yörelerde tuzlu kimi yörelerde tatlı olarak hazırlanan biber dolmasını ben tatlı olarak sever ve...
  3. Zeytinyağlı biber dolması nasıl yapılır?

Zeytinyağlı biber dolması nasıl yapılır? Zeytinyağlı biber dolması tarifi. Arkadaşlar lütfen bana zeytinyağlı biber dolaması tarifini verin pişirme süresini de yazarsanız sevinirim :)
  4. Zeytinyağlı Yerelması Tarifi Resimli

Zeytinyağlı Yerelması Tarifi Resimli yapılışı hakkında yardım edin bana lütfen acil misafirlerim gelecek
  5. Resimli Zeytinyağlı Türlü Tarifi

Zeytinyağlı Türlü Tarifi Resimli Zeytinyağlı Türlü Tarifi Besin değeri zengin, lezzetli mi lezzetli şahane türlü tarifi bu kez zeytinyağlı olarak sofralarınıza geliyor, midenize ziyafet çektiriyor Melek'lerim :) İşte size tarifi; Zeytinyağlı Türlü Malzemeler: 4 adet patates 2 adet havuç 2 adet kabak 2 adet patlıcan 1 avuç taze fasulye 3 adet soğan 3 adet domates 1 çay bardağı zeytinyağı...
  6. Zeytinyağlı Semizotu Tarifi Resimli

Zeytinyağlı Semizotu Tarifi Resimli Kızlar sizden Zeytinyağlı Semizotu Tarifi istiyorum resimli olursa tarif çok sevinirim.
  7. Zeytinyağlı Domates Dolması Tarifi Resimli

Zeytinyağlı Domates Dolması Tarifi Resimli Merhaba hanımlar sizden Zeytinyağlı Domates Dolması Tarifini rica ediyorum biraz acil cevap yazarsanız sevinirim :)
  8. Zeytinyağlı Brokoli Tarifi Resimli

Zeytinyağlı Brokoli Tarifi Resimli Merhaba melekler yine ben sizden bir tarif istiyorum bu sefer Zeytinyağlı Brokoli Tarifi rica ediyorum
  9. Resimli Zeytinyağlı Domates Dolması yapılışı

Zeytinyağlı Domates Dolması nasıl yapılır Zeytinyağlı Domates Dolması yapılışı Dolma yemekleri arasında en çok sevdiğim çeşittir domaytes dolması ve ben etli dolma sevmem zeytinyağlı hep tercihimdir. Ve bu yüzden bu sayfamızda sizlere sevdiğim zeytinyağlı domates dolması tarifini sunmak istedim Melek'ler. Zeytinyağlı Domates Dolması malzemeleri 12 adet orta boy domates 1 su bardağı...
  10. Resimli Lor Dolması tarifi

lor dolması nasıl yapılır lor dolması yapılışı resimli Merhaba Sevgili Melek'ler, bu sayfamızda sizlere lor dolmasının tarifini sunuyor ve yapılışı hakkında detaylı bilgiler paylaşıyoruz. Değişik yeni lezzetler arayanlar için enfes bir tat olan lor dolması burada Melek'ler! Malzemeler 1 kg pazı 1 kâse bulgur 1,5 kâse çökelek (lor) Bulgur 1 çay bardağı kaynar su ile şişirilip...

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

1. zeytinyagli dolma