gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Resimli Zeytinyağlı Domates Dolması yapılışı

Konu, 'Zeytinyağlı Yemek Tarifleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Zeytinyağlı Domates Dolması nasıl yapılır Zeytinyağlı Domates Dolması yapılışı

Dolma yemekleri arasında en çok sevdiğim çeşittir domaytes dolması ve ben etli dolma sevmem zeytinyağlı hep tercihimdir. Ve bu yüzden bu sayfamızda sizlere sevdiğim zeytinyağlı domates dolması tarifini sunmak istedim Melek'ler.

Zeytinyağlı Domates Dolması malzemeleri

12 adet orta boy domates
    1 su bardağı pirinç
    4 adet kuru soğan
    2 adet kesme şeker
    1 çay kaşığı un
    2 yemek kaşığı kuş üzümü
    2 yemek kaşığı kıyılmış dereotu
    1 çay bardağı zeytinyağı

Zeytinyağlı Domates Dolması hazırlanışı

Önce kuru soğanı incecik kıyıp, 1 yemek kaşığı zeytinyağıyla orta ateşte sarartın ve ocaktan alın. Üzerine 10 dakika kadar ılık suda beklettiğiniz ve süzdüğünüz pirinci ekleyin. Tuz, kesme şeker, kalan zeytinyağı, ince kıyılmış dereotu ve yıkayıp, saplarını ayıkladığınız kuş üzümlerini de karıştırın. Dolma harcınız hazır. Domateslerin sert olmasına dikkat edin. İyice yıkayıp, üstten kapaklarını kesin. İçini oyup, suyunu akıtın. Dolma harcını domateslere paylaştırıp, dolmaları tencereye dizin. Domates kapaklarını kapatıp, 2 su bardağı sıcak su koyun. Kısık ateşte 30 dakika tencerenin kapağını açmadan pişirin. Dolmanın parlak olmasını istiyorsanız kapağı kapalı soğutun. Afiyet olsun...

Resimli Zeytinyağlı Domates Dolması yapılışı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Resimli Zeytinyağlı Biber Dolması Tarifi

Resimli Zeytinyağlı Biber Dolması Tarifi

Zeytinyağlı Biber Dolması tarifi resimli Zeytinyağlı Biber Dolmasının yapılışı Türk Mutfaklarının vazgeçilmez tatlarından biri olan dolma, biber versiyonuyla hep daha kolaydır ama lezzetinden hiç birşey kaybetmez :D:D Ya birde zeytinyağlı olursa :) Of of offf... :) Sevgili Melek'ler, bu yazımızda çok lezzetli zeytinyağlı dolma tarifi sunuyoruz sizlere :) Zeytinyağlı Biber Dolmasının...
  2. Resimli Zeytinyağlı Yerelması yapılışı

Resimli Zeytinyağlı Yerelması yapılışı

Zeytinyağlı Yerelması nasıl yapılır Resimli Zeytinyağlı Yerelması yapılışı Zeytinyağlı yemekleri hep et yemeklerine tercih etmişimdir:) Ve benim gibi zeytinyağlı yemekleri seven Melek'lerimiz için, zeytinyağlı yerelması tarifini sunuyorum bu sayfamızda arkadaşlarım. Zeytinyağlı Yerelması için gerekli malzemeler 1 kg yer elması 2 adet havuç 2 adet patates Yarım demet pazı 1 yemek kaşığı...
  3. Zeytinyağlı Domates Dolması Tarifi Resimli

Zeytinyağlı Domates Dolması Tarifi Resimli

Zeytinyağlı Domates Dolması Tarifi Resimli Merhaba hanımlar sizden Zeytinyağlı Domates Dolması Tarifini rica ediyorum biraz acil cevap yazarsanız sevinirim :)
  4. Resimli Zeytinyağlı Brokoli yapılışı

Resimli Zeytinyağlı Brokoli yapılışı

Zeytinyağlı Brokoli Tarifi Resimli Zeytinyağlı Brokoli Tarifi Pazar tezgahklarında ve manav reyonlarında bu günlerde bolca gördüğümüz brokolinin faydalarınıda göz önünde bulundurursak alıpta yenmesi gerkeen bir sebze diyebiliriz. Sevgili Melek'ler, işte bu yüzden biz de bu sayfamızda zeytinyağlı brokoli tarifini sizlerin bilgisine sunuyoruz :) Zeytinyağlı Brokoli Malzemeleri: 1 kg...
  5. Zeytinyağlı Taze Börülce Yapılışı Resimli

Zeytinyağlı Taze Börülce Yapılışı Resimli

zeytinyağlı taze börülce zeytinyağlı taze börülce yapılışı Özellikle yaz aylarının en sevilen yemekleri zeytinyağlı yemeklerdir melekler :) Bir de yanına karpuz kestiniz mi harika ve ferahlatıcı bir menü hazır demektir. Genelde evlerde pişen z.yağlı taze fasülye yanında zeytinyağlı taze börülce daha etli, leziz oluşu ve görüntüsü sebebiyle daha güzel gelir. Eğer denemediyseniz bir de bunu...

Sayfayı Paylaş