gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Resimli Zeytinyağlı Yerelması yapılışı

Konu, 'Çöplük' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Zeytinyağlı Yerelması nasıl yapılır
    Resimli Zeytinyağlı Yerelması yapılışı

Zeytinyağlı yemekleri hep et yemeklerine tercih etmişimdir:) Ve benim gibi zeytinyağlı yemekleri seven Melek'lerimiz için, zeytinyağlı yerelması tarifini sunuyorum bu sayfamızda arkadaşlarım.

Zeytinyağlı Yerelması için gerekli malzemeler

1 kg yer elması
    2 adet havuç
    2 adet patates
    Yarım demet pazı
    1 yemek kaşığı un
    Yarım adet limon
    1 çay bardağı zeytinyağı
    2 adet kesme şeker
    1 çay kaşığı tuz

Yapılışı:

Önce yer elması, patates ve havuçları soyup yıkayın. Patates ve yer elmalarını büyükse ikiye bölün, limonlu suda bekletin. Havucu halka halka doğrayın. Özel bir bıçağınız varsa havucu yuvarlak yuvarlak çıkarabilirsiniz. Sonra pazı yapraklarını ayıklayıp, yıkayın. Bu yemekte pazı olması şart değil, arzu ederseniz kullanın. Tencereye zeytinyağını koyup, unu ekleyin ve un sararıncaya dek kavurun. Yemeğin suyunu koyup, sebzeleri katın. Kesmeşeker ve tuzu da ekleyin. Orta ateşte havuçlar yumuşayıncaya kadar pişirin. Kapağı kapalı soğutarak servis yapın.

Resimli Zeytinyağlı Yerelması yapılışı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Zeytinyağlı Yerelması

Zeytinyağlı Yerelması

zeytinyağlı yerelması, nasıl yapılır, malzemeleri nelerdir, nasıl pişirilir,resimleri, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Yerelması mutfaklarımızda çok fazla yer etmemiş,vücut direncini artıran,kansızlığa iyi gelen ve özellikle anne sütünü artıran bir sebzedir. Ben yerelmasını sade pişirdiğim gibi zeytinyağlı kereviz yaparkan patates yerine de kullanırım...
  2. Zeytinyağlı Yerelması Tarifi Resimli

Zeytinyağlı Yerelması Tarifi Resimli

Zeytinyağlı Yerelması Tarifi Resimli yapılışı hakkında yardım edin bana lütfen acil misafirlerim gelecek
  3. Resimli Zeytinyağlı Domates Dolması yapılışı

Resimli Zeytinyağlı Domates Dolması yapılışı

Zeytinyağlı Domates Dolması nasıl yapılır Zeytinyağlı Domates Dolması yapılışı Dolma yemekleri arasında en çok sevdiğim çeşittir domaytes dolması ve ben etli dolma sevmem zeytinyağlı hep tercihimdir. Ve bu yüzden bu sayfamızda sizlere sevdiğim zeytinyağlı domates dolması tarifini sunmak istedim Melek'ler. Zeytinyağlı Domates Dolması malzemeleri 12 adet orta boy domates 1 su bardağı...
  4. Resimli Zeytinyağlı Brokoli yapılışı

Resimli Zeytinyağlı Brokoli yapılışı

Zeytinyağlı Brokoli Tarifi Resimli Zeytinyağlı Brokoli Tarifi Pazar tezgahklarında ve manav reyonlarında bu günlerde bolca gördüğümüz brokolinin faydalarınıda göz önünde bulundurursak alıpta yenmesi gerkeen bir sebze diyebiliriz. Sevgili Melek'ler, işte bu yüzden biz de bu sayfamızda zeytinyağlı brokoli tarifini sizlerin bilgisine sunuyoruz :) Zeytinyağlı Brokoli Malzemeleri: 1 kg...
  5. Zeytinyağlı Taze Börülce Yapılışı Resimli

Zeytinyağlı Taze Börülce Yapılışı Resimli

zeytinyağlı taze börülce zeytinyağlı taze börülce yapılışı Özellikle yaz aylarının en sevilen yemekleri zeytinyağlı yemeklerdir melekler :) Bir de yanına karpuz kestiniz mi harika ve ferahlatıcı bir menü hazır demektir. Genelde evlerde pişen z.yağlı taze fasülye yanında zeytinyağlı taze börülce daha etli, leziz oluşu ve görüntüsü sebebiyle daha güzel gelir. Eğer denemediyseniz bir de bunu...

Sayfayı Paylaş