gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Resmili Makarna Böreği yapılışı

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Makarna Böreği nasıl yapılır Makarna Böreği yapılışı
    Daha önce hiç makarna böreği yediniz mi bilmiyorum ama kesinlikle yemenizi inöeriyorum Melek'ler:) Yemeniz içinde tarifi lazım değil mi, o halde hadi gari gelin bari öğrenin hadi :D:D[​IMG]

Makarna Böreği Malzemeler

3 adet yufka
    Peynir
    Maydanoz
    5 yemek kaşığı yoğurt
    1 çay bardağı su
    3 yumurta
    8 yemek kaşığı yağ
    1 paket fiyonk makarna

Makarna Böreği Hazırlanışı

Önce fiyonk makarnayı normal makarna gibi pişiriyoruz. Yalnız biraz fazla haşlansın. Piştikten sonra suyunu süzün. İçine koyacağınız peynir az tuzlu ise biraz makarnaya tuz ilave edin. Ayrı bir kapta peynir ve maydanozu harmanlayın. Yine başka bir kapta yoğurt, su, yağ ve yumurtayı karıştırın. Eğer yoğurt sulu ise normal su yerine yoğurdun suyunu kullanabilirsiniz. Böreği yapacağınız tepsiyi yağlayın. İlk yufkayı kenarları dışarıda kalacak şekilde tepsiye yerleştirin, diğer yufkayı ortadan ikiye bölün. Yarısını ilk yufkanın üzerine zemini örtecek şekilde yerleştirin. Sonra hazırladığınız yoğurtlu karışımdan yufkanın üzerine kaşık yardımı ile gezdirin. Makarnanın yarısını tepsiye yayın. Üzerine peynir ve maydanoz karışımını yayın. Kalan makarnayı da peynirin üzerini kapatacak şekilde yayın. Kalan yarım yufkayı makarnanın üzerini örtecek şekilde kapatın. İlk yufkanın tepsinin dışında kalan kısımlarını içe doğru kapatın. Son yufkayı da üste koyarak kenarlarını tepsinin içine doğru gizleyin. Bıçak yardımı ile böreği dilimleyin. Kalan yoğurtlu karışımı üzerine yedirin. Sonra fırında 200 derece pişirin. Üzeri tamamen kızarınca fırından çıkarın. Afiyet olsun.

Resmili Makarna Böreği yapılışı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. makarna böreği çok kolay

makarna böreği çok kolay

1 paket makarnayı haşlayın ama iyice haşlayın biraz bayılsın makarnalar...süzün ve soğuk suda gezdirin makarnaları..sonra içine 4 büyük yumurta kırın ve iyice karıştırın.tepsinizi yağlayın ve makarnanın yarısını dökün ve sonra üzerine peynirli maydonoz karışımını dökün.ve sonra kalan makarnayı üzerine yayın.tuz atmayıda unutmayın makarnanıza yada peynirinize.sonrada üzerine biraz yoğurt...
  2. börek gibi makarna..

börek gibi makarna..

malzeme 1paket kalin uzun makarna 500gr yogurt yarim beyaz peynir 1/4 kasar peyniri 2tane yumurta sivi yag ve tuz yapılışı.. makarna haslanip süzüceksiniz. derin ve büyük bi kaba yogurt yumurta ve sivi yag koyup karıştırılıca. beyaz peynir ufalanip kasar peynirde rendelenip ekle ve karıştır. daha sonra makarnayi ve tuzu ekleyip bi güzel onuda karıştır firin tepsisi yaglanip icine...
  3. Makarna böreği

Makarna böreği

makarna böregi makarna böreği boregi yufkasız böreği yufkasız Sevgili meleklerim severek yaptığım tarfilerden birini sizlerle paylaşmak istiyorum.Bence kesin denemelisiniz çok güzel. :) MAKARNA BÖREĞİ: Malzemeler: 1 paket pastavilla kelebek makarnası 2 sb süt 4 yumurta 1 su bardağının 4/3'ü kadar sıvıyağ 3 yufka 300 gr. yağlı beyaz peynir 250 gr kaşar peynir 1 bağ maydanoz...
  4. Makarna Böreği Tarifi Resimli

Makarna Böreği Tarifi Resimli

Makarna Böreği Tarifi Resimli Merhaba kızlar daha önce yediniz mi bilmiyorum ama sizden makarna böreği tarifi istiyorum. resimli olursa makbule geçer
  5. Makarnanın yapılışı

Makarnanın yapılışı

Makarna tarifi Makarnanın yapılışı Merhaba Sevgili Melek'ler ve henüz makarna yapmayı bilmeyen tüm arkadaşlar, bu yazımızda sizler için makarnanın yapılışını anlatıyoruz sizlere :) Makarna yapabilmek için aşağıdaki aşamaları uygulayın. Geniş ve derin bir tencere kullanın. Tencerenin 3/4 'ünü su ile doldurun Makarna pişirmede en ideal oran 1 litre suya 100 gram makarna ve 10 gram tuzdur. Su...

Sayfayı Paylaş