gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Resulullah (s.a.s) Teravih Namazı kıldı mı?

Konu, 'Ramazan özel bölüm' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

"Resulullah (s.a.s) Ramazanda mescitte gece bir namaz kıldı. Sahabenin çoğu da onunla birlikte o namazı kıldı. İkinci gece yine aynı namazı kıldı. Bu kez O'na tabi olarak aynı namazı kılan cemaat daha fazla oldu. Üçüncü gece Hz. Muhammed (s.a.s) mescit'e gitmedi. Orayı dolduran cemaat onu bekledi. Resulullah (s.a.s) ancak sabah olunca mescide çıktı ve cemaata şöyle buyurdu: "Sizin cemaatla teravih namazını kılmaya ne kadar arzulu olduğunuzu görüyorum. Benim çıkıp, size namazı kıldırmama engel olan bir husus da yoktu. Ancak ben size, teravih namazının farz olmasından korktuğum için çıkmadım"

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Resulullah (s.a.s) Teravih Namazı kıldı mı?
    emeğinr sağlık

Resulullah (s.a.s) Teravih Namazı kıldı mı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Resulullah Teravih Namazı kıldırdı mı?

Resulullah Teravih Namazı kıldırdı mı?

Ebû Zer (r.a)'dan nakledildiğine göre, Resulullah (s.a.s) Ramazan ayının sonuna doğru bazı gecelerde ahsabına, gecenin üçte birini geçinceye kadar teravih namazını kıldırmıştır (7). Ebû Hureyre (r.a)'nın naklettiği bir başka hadiste de Rasûlüllah (s.a.s)'in Ramazan ayında, ashabtan bir grubu, Ubey b. Kab (r.a)'ın arkasında cemaatle namaz kılarken gördü ve "Doğru...
  2. Resulullah (s.a.v) Teravih Namazı kıldı mı?

Resulullah (s.a.v) Teravih Namazı kıldı mı?

peygamberimiz teravih namazı kıldımı "Resulullah (s.a.v) Ramazanda mescitte gece bir namaz kıldı. Sahabenin çoğu da onunla birlikte o namazı kıldı. İkinci gece yine aynı namazı kıldı. Bu kez O'na tabi olarak aynı namazı kılan cemaat daha fazla oldu. Üçüncü gece Hz. Muhammed (s.av) mescit'e gitmedi. Orayı dolduran cemaat onu bekledi. Resulullah (s.a.v) ancak sabah olunca mescide çıktı ve...
  3. Resulullah (s.a.v)Teravih Namazı kıldırdı mı?

Resulullah (s.a.v)Teravih Namazı kıldırdı mı?

Ebû Zer (r.a)'dan nakledildiğine göre, Resulullah (s.a.v) Ramazan ayının sonuna doğru bazı gecelerde ahsabına, gecenin üçte birini geçinceye kadar teravih namazını kıldırmıştır. Ebû Hureyre (r.a)'nın naklettiği bir başka hadiste de Rasûlüllah (s.a.v)'in Ramazan ayında, ashabtan bir grubu, Ubey b. Kab (r.a)'ın arkasında cemaatle namaz kılarken gördü ve "Doğru yapıyorlar, yaptıkları şey ne...
  4. Atatürk'ün cenaze namazı kılındı mı?

Atatürk'ün cenaze namazı kılındı mı?

Atatürk Cenaze Namazı Atatürk'ün cenaze namazı kılındı mı Atatürk'ün cenaze namazı kılındı mı?" diyen misafirlerimiz için ve Mustafa Kemal Atatürk'ün cenaze namazı hakkında merak edenler için bu sayfamızda Atatürk'ün cenaze namazı hakkında bilgileri paylaşıyoruz Melek'lerim. Atatürk'ün cenaze namazı 19 Kasım 1938 günü Dolmabahçe Sarayı'nda kıldırıldı. Aynı gün çok büyük bir...
  5. Teravih Namazı Evde Tek Başına Kılınır mı?

Teravih Namazı Evde Tek Başına Kılınır mı?

teravih namazı teravih namazı kılınışı teravih namazı yalnız kılınır mı Sevgili melekler, bildiğiniz gibi teravih namazları ramazanın ilk gününden önce akşam başlar ve cemaatle kılınır. Son derece güzel bir ibadet olan teravih namazının evde tek başına kılınıp kılınmayacağı ile ilgili sorunun cevabı ise şudur; Evet evinizde tek başınıza Teravih namazı kılabilirsiniz.Teravih namazı...

Sayfayı Paylaş