Revani tatlısı tarifi | Melekler Mekanı FORUM - 28 Eylül 2016

Revani tatlısı tarifi

Konu, 'Tatlılar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

1. Misafir

Misafir Forum Okuru

revani tarifi revane tarifi kolay tatlı tarifleri
    revani tatlısı, tarifi, tarifi resimli, tarifleri, şerbeti, portakallı, nasıl yapılır buyrun bu yazımızda öğrenelim arkadaşlar

Türk Mutfakları'nın en vazgeçilmez tatlılarının başında gelir revani tatlısı... Malum Ramazan Ayı'na da ramak kaldı, oruç ayında lezzeti ile iftar sonralarında damaklarımızda tat bırakan, revani tatlısının tarifini sunuyoruz bu makalemizde sizlere Melek'ler:)

Malzemeler

Keki için:

3 yumurta
    1 su bardagi seker
    1 su bardagi yogurt
    1 su bardagi irmik
    1 su bardagi un
    1 paket vanilya
    1 tatli kasigi kabartma tozu
    1 çay bardağı sıvıyağ

Şerbet için;

3 su bardagi su
    3 su bardagi seker
    ½ limon suyu

Hazırlanışı

İlk olarak serbet hazirlanir ve soğumaya birakilir. Kek malzemeleri ile kek güzelce, önce yumurta ve şekeri olmak üzere çırpılır. Sonra diğerleri ilave edilir. 170 C’de üstü kızarana dek pişirilir.Fırından çıkan kek dilimlere kesilir ve sıcak kekin üstüne soğumuş şerbet dökülür, isterseniz hindistan cevizi serperek servis yapilir.

Sevgili Melek'ler, şayet arzıu ederseniz, 1 adet portakal kabuğunu rendeliyip, kekine karıştırabilirsinizde. :)

Şimdiden Afiyet olsun Melek'ler...

19bjk03 bunu beğendi.
  2. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

ben cok beceriksizimdir normalde :) vede Firinim hic istedigim gibi pisirmez , ama bu Tarif ilk defa cuk oturdu .. harika oldu kimse inanamiyo benim yaptigima :D basta ben olmak üzre COOOOOK TSK ederim icimdeki Cevheri kesfetmeme yardimci oldunuz :p Tarif cok pratik yeni evlilere ve ögrencilere tavsiye ediyorum

3. 19bjk03

19bjk03 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    tsk. kolay ve pratik tarif için, o kadar cesit revani tarifi var ,denemekte fayda var.

Revani tatlısı tarifi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Kolay Revani Tatlısı

kolay revani tatlısı kolay revani tarifi tatlısı tarifi resimli Bu haftasonu Cumartesi kayınvalidemler (Rukiye annem ve İbrahim babam- Seda - Sedat-Levent) iftara geldiler. Onlar için yaptım. Daha doğrusu ben malzemeleri kaba ilave ettim kızım karıştırdı. O yüzden onlara kızım yapmış oldu. Bizler tatlıyı beğendik. Beğenilmeyen tatları ben zaten siteye ilave etmiyorum. Günden güne...
  2. Revani Tatlısı

revanitatlısı revani tatlisi revani tatlısı revane tatlısı revane tatlisi 3 yumurta 1 nescafe fincanı irmik 1 nescafe fincanı un 1 nescafe fincanı tozşeker 1 nescafe fincanı yoğurt (veya süt) Yarım nescafe fincanı sıvıyağ 1 paket kabartma tozu Şerbeti :3 nescafe fincanı tozşeker,3 nescafe fincanı su ve vanilya -Yapılışı- Yumurta ve şekeri beyazlaşana dek çırpın.Diğer malzemeleri...
  3. Cevizli Revani tatlısı;

cevizli revani tatlısı revani tatlisi tatlısı en güzel tarifi cevizli tarifi Tarif, evinizdeki malzemelerle yapabileceğiniz, basit bir tarif... Lezzeti ise basitliğiyle ters orantılı... Haydi hanımlar, tatlı yiyelim tatlı konuşalım!... Malzemeler 5 Çay Bardağı Un, 4 Adet Yumurta 2 Çay Bardağı Yoğurt, 1.5 Çay Bardağı İrmik 2 Çay Bardağı Şeker 1 Su Bardağı Ceviz 2 Paket Kabartma...
  4. Revani (yoğurt tatlısı)

yogurtlu revani yoğurtlu revani tatlısı yoğurtlu tarifi tatlısı tarifi videolu Eveeeet meleklerim kimileri bu tatlıya revani kimileride yoğurt tatlısı diyolar...ben bu tatlıyı sık sık yapıyorum ve muhteşem oluyo..yani düşünün kayınvalidem bile bayıldı :meçhul: MALZEMELER 3 yumurta 1 çay bardağı şeker 3 çay bardağı yoğurt 1 çay bardağı sıvı yağ 3 çay bardağı un 3 çay bardağı irmik 2 paket...
  5. Revani Tatlısı Tarifi resimli çabuk olun ölüyorum :)

Yahu ölüyorum ölüyorum yaaa tatlıya ölüyorum pastaya ölüyorum, revani tatlısına bayılıyorum, bitiyorum. Bi adet olurken canım böyle tatlı şeyler çekiyor bide Ramazan Ayında Şimdi siz bana böööyle güzelcene resimli harika bi revani tatlısı tarifii verinde melekler bari ağzımın suyunu silem akşamada yapam yiyem hadi janlarım beniiiiiiiiiiiim :D:D:D:D

Sayfayı Paylaş