gebe
  1. eleman

eleman Forum Okuru

Revani Tatlısı

Konu, 'Tatlılar' kısmında eleman tarafından paylaşıldı.

revanitatlısı revani tatlisi revani tatlısı revane tatlısı revane tatlisi

3 yumurta
    1 nescafe fincanı irmik
    1 nescafe fincanı un
    1 nescafe fincanı tozşeker
    1 nescafe fincanı yoğurt (veya süt)
    Yarım nescafe fincanı sıvıyağ
    1 paket kabartma tozu

Şerbeti :3 nescafe fincanı tozşeker,3 nescafe fincanı su ve vanilya

-Yapılışı-
    Yumurta ve şekeri beyazlaşana dek çırpın.Diğer malzemeleri de ekleyip karıştırdıktan sonra yağlanmış küçük kek kalıplarına paylaştırın
    (küçük kalıp yoksa düz bir kek tepsisine koyabilirsiniz) önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında kızarana dek pişirin.Piştikten sonra biraz ılınmasını bekleyip şerbeti dökün (hem tatlı hem şerbet ikiside ılık olacak) Şamfıstık ve hindistan cevizi ile süsleyin...

Şerbetin yapılışı :Şekeri ve suyu bir tencerede 2-3 dakika kaynatın altını kapattıktan sonra ılınmaya bırakın.Vanilyayı ekleyip karıştırdıktan sonra
    tatlının üzerine dökün.

Revani Tatlısı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kolay Revani Tatlısı

Kolay Revani Tatlısı

kolay revani tatlısı kolay revani tarifi tatlısı tarifi resimli Bu haftasonu Cumartesi kayınvalidemler (Rukiye annem ve İbrahim babam- Seda - Sedat-Levent) iftara geldiler. Onlar için yaptım. Daha doğrusu ben malzemeleri kaba ilave ettim kızım karıştırdı. O yüzden onlara kızım yapmış oldu. Bizler tatlıyı beğendik. Beğenilmeyen tatları ben zaten siteye ilave etmiyorum. Günden güne...
  2. Cevizli Revani tatlısı;

Cevizli Revani tatlısı;

cevizli revani tatlısı revani tatlisi tatlısı en güzel tarifi cevizli tarifi Tarif, evinizdeki malzemelerle yapabileceğiniz, basit bir tarif... Lezzeti ise basitliğiyle ters orantılı... Haydi hanımlar, tatlı yiyelim tatlı konuşalım!... Malzemeler 5 Çay Bardağı Un, 4 Adet Yumurta 2 Çay Bardağı Yoğurt, 1.5 Çay Bardağı İrmik 2 Çay Bardağı Şeker 1 Su Bardağı Ceviz 2 Paket Kabartma...
  3. Revani (yoğurt tatlısı)

Revani (yoğurt tatlısı)

yogurtlu revani yoğurtlu revani tatlısı yoğurtlu tarifi tatlısı tarifi videolu Eveeeet meleklerim kimileri bu tatlıya revani kimileride yoğurt tatlısı diyolar...ben bu tatlıyı sık sık yapıyorum ve muhteşem oluyo..yani düşünün kayınvalidem bile bayıldı :meçhul: MALZEMELER 3 yumurta 1 çay bardağı şeker 3 çay bardağı yoğurt 1 çay bardağı sıvı yağ 3 çay bardağı un 3 çay bardağı irmik 2 paket...
  4. Revani tatlısı tarifi

Revani tatlısı tarifi

revani tarifi revane tarifi kolay tatlı tarifleri revani tatlısı, tarifi, tarifi resimli, tarifleri, şerbeti, portakallı, nasıl yapılır buyrun bu yazımızda öğrenelim arkadaşlar Türk Mutfakları'nın en vazgeçilmez tatlılarının başında gelir revani tatlısı... Malum Ramazan Ayı'na da ramak kaldı, oruç ayında lezzeti ile iftar sonralarında damaklarımızda tat bırakan, revani tatlısının tarifini...
  5. Revani Tatlısı Tarifi resimli çabuk olun ölüyorum :)

Revani Tatlısı Tarifi resimli çabuk olun ölüyorum :)

Yahu ölüyorum ölüyorum yaaa tatlıya ölüyorum pastaya ölüyorum, revani tatlısına bayılıyorum, bitiyorum. Bi adet olurken canım böyle tatlı şeyler çekiyor bide Ramazan Ayında Şimdi siz bana böööyle güzelcene resimli harika bi revani tatlısı tarifii verinde melekler bari ağzımın suyunu silem akşamada yapam yiyem hadi janlarım beniiiiiiiiiiiim :D:D:D:D

Sayfayı Paylaş