gebe
  1. CeMoŞ

CeMoŞ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.110
    Ödül Puanları:
    113

Revani Tatlısının resimli tarifi

Konu, 'Tatlılar' kısmında CeMoŞ tarafından paylaşıldı.

revani tatlısı tarifi revani nasıl yapılır tatlı tarifleri tarifleri tarifi revani tatlısı, revani tarifi, malzemeleri, revani nasıl yapılır hakkında genel bilgiler

meleklerr size güzel bir tatlı tarifii revanii buyrunn:D:D

Malzemeler:

Hamur için:
    6 kahve fincanı un
    3 yumurta
    4,5 kahve fincan toz şeker
    Az erimiş margarin
    1 kahve kaşığı karbonat
    3 kahve fincanı yoğurt
    1 paket vanilya

Şerbet için:
    4 su bardağı su
    4 su bardağı toz şeker 1/2 limon

Hazırlanışı:
    Önce şerbeti hazırlayarak başlayın. 4 su bardağı şeker ve 4 su bardağı suyu bir tencerede kay*natın ve ocaktan almadan hemen önce limon suyunu ekleyin. Şerbeti bir kenarda soğumaya alın. Bu sırada hamuru yani keki hazırlamak için temiz bir kabın içerisinde öncelikle şeker ve yumurtayı çırpın. Elde ettiğiniz karışıma un, yo*ğurt, karbonat ve önceden erittiğiniz margarini ekleyip karıştırın. Önceden 170 derecede ısıtıl*mış fırında keki üzeri iyice kızırana kadar pişirin. Fırından çıkarttığınız keki istediğiniz şekilde di*limleyip üzerine şerbeti dökün. Keki kestikten sonra şerbeti dökerseniz tatlınız şerbetini daha iyi çekecektir. Ayrıca kekin sıcak, şerbetinin ise soğuk olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Şerbetini çeken tatlınızı isterseniz üzerine hin*distancevizi serperek ve yanına vanilyalı don*durmayla birlikte servis edebilirsiniz.

2. MAGENTA

MAGENTA Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    51
    Ödül Puanları:
    28
    Cemoş hızır gibisin valla :))))))))))

CeMoŞ bunu beğendi.
  3. CeMoŞ

CeMoŞ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.110
    Ödül Puanları:
    113
    teşekkürler magentaa:D:D üyelerimiz ve misafirlerimiz bizim için çok değerliidir her konuda çözüm ararızz:D:D elimizden geldiğince tabi:D

MAGENTA bunu beğendi.
Revani Tatlısının resimli tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Revani Tatlısı Tarifi resimli çabuk olun ölüyorum :)

Revani Tatlısı Tarifi resimli çabuk olun ölüyorum :)

Yahu ölüyorum ölüyorum yaaa tatlıya ölüyorum pastaya ölüyorum, revani tatlısına bayılıyorum, bitiyorum. Bi adet olurken canım böyle tatlı şeyler çekiyor bide Ramazan Ayında Şimdi siz bana böööyle güzelcene resimli harika bi revani tatlısı tarifii verinde melekler bari ağzımın suyunu silem akşamada yapam yiyem hadi janlarım beniiiiiiiiiiiim :D:D:D:D
  2. Kuruyemişli Tatlı Tarifi Resimli

Kuruyemişli Tatlı Tarifi Resimli

Kuruyemişli Tatlı Tarifi Resimli - Merhaba hanımlar sizden Kuruyemişli Tatlı Tarifi istiyorum resmide olursa iyi olur.
  3. Resimli Kuruyemişli Tatlı Tarifi

Resimli Kuruyemişli Tatlı Tarifi

Kuruyemişli Tatlı Tarifi Resimli Kuruyemişli Tatlı Tarifi İçerdiği kuruyemiş sebebiyle çok faydalı ancak bir o kadar da kalorili bir tatlı tarifi vermek istiyoruz sizlere melekler :) Her ne kadar içinde çavdar ekmeği olup gözünüze hafif gibi gelse de sizsiz olun ipin ucunu kaçırmayın diyoruz ve tatlı tarifimize geçiyoruz... Kuruyemişli Tatlı Malzemeler 400 gr Kuru İncir 100 gr Hurma...
  4. Revani Tarifi Resimli

Revani Tarifi Resimli

Revani Tarifi Resimli tarif istiyorum lütfen bana Revani nasıl yapılır yazın arkadaşlar.
  5. Resimli Revani Tarifi

Resimli Revani Tarifi

Revani Tarifi Resimli Revani Tatlı Tarifi Resimli Resimli Revani Tarifi Osmanlı mutfağının vazgeçilmez lezzetlerinden biri olan revani tarifini bu yazımızda paylaşıyoruz melekler :) Üstüne ister hindistancevizi, ister ceviz, fındık, fıstık koyun, mükellef bir misafir sofrasının baş köşesine konulası bu lezzeti mutlaka deneyin :tik: MALZEMELERİ -3 yumurta -3 çay bardağı un...

Sayfayı Paylaş