gebe
  1. makber

makber Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    0

Revani (yoğurt tatlısı)

Konu, 'Tatlılar' kısmında makber tarafından paylaşıldı.

yogurtlu revani yoğurtlu revani tatlısı yoğurtlu tarifi tatlısı tarifi videolu Eveeeet meleklerim kimileri bu tatlıya revani kimileride yoğurt tatlısı diyolar...ben bu tatlıyı sık sık yapıyorum ve muhteşem oluyo..yani düşünün kayınvalidem bile bayıldı :meçhul: [​IMG]

MALZEMELER
    3 yumurta
    1 çay bardağı şeker
    3 çay bardağı yoğurt
    1 çay bardağı sıvı yağ
    3 çay bardağı un
    3 çay bardağı irmik
    2 paket kabartma tozu
    1 paket vanilya
    ŞERBETİ
    4.5 su bardağı şeker
    4.5 su bardağı su
    1 tatlı kaşığı limon
    YAPILIŞI
    yumurtaları şekerle birlilte iyice çırpın,yoğurdu ve sıvı yağı ekleyip iyice çırpın,vee son olarakta geriye kalan malzemelerin hepsini ekleyip iyice çırpın.. 180 derecede pişirin... şerbet ve tatlı ikiside ılık olucak....
    AFİYET OLSUN MELEKLERİM....

Revani (yoğurt tatlısı) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yoğurt Tatlısı

Yoğurt Tatlısı

Malzemeler 3 yumurta Süslemek için: 3 çorba kaşığı hindistan cevizi 3 çay bardağı toz şeker 1 çay kaşığı karbonat 3 çay bardağı yoğurt 3 çay bardağı irmik 1 limonun kabuğunun rendesi 1 kahve fincanı margarin Şurup için: 3 su bardağı toz şeker, 4 su bardağı su, yarım limon suyu Yapılışı Malzemeleri karıştırın. Orta ısılı fırında 20-30 dakika pişirin. Fırından alıp çatal ucuyla bir kaç...
  2. Kolay Revani Tatlısı

Kolay Revani Tatlısı

kolay revani tatlısı kolay revani tarifi tatlısı tarifi resimli Bu haftasonu Cumartesi kayınvalidemler (Rukiye annem ve İbrahim babam- Seda - Sedat-Levent) iftara geldiler. Onlar için yaptım. Daha doğrusu ben malzemeleri kaba ilave ettim kızım karıştırdı. O yüzden onlara kızım yapmış oldu. Bizler tatlıyı beğendik. Beğenilmeyen tatları ben zaten siteye ilave etmiyorum. Günden güne...
  3. Revani Tatlısı

Revani Tatlısı

revanitatlısı revani tatlisi revani tatlısı revane tatlısı revane tatlisi 3 yumurta 1 nescafe fincanı irmik 1 nescafe fincanı un 1 nescafe fincanı tozşeker 1 nescafe fincanı yoğurt (veya süt) Yarım nescafe fincanı sıvıyağ 1 paket kabartma tozu Şerbeti :3 nescafe fincanı tozşeker,3 nescafe fincanı su ve vanilya -Yapılışı- Yumurta ve şekeri beyazlaşana dek çırpın.Diğer malzemeleri...
  4. Cevizli Revani tatlısı;

Cevizli Revani tatlısı;

cevizli revani tatlısı revani tatlisi tatlısı en güzel tarifi cevizli tarifi Tarif, evinizdeki malzemelerle yapabileceğiniz, basit bir tarif... Lezzeti ise basitliğiyle ters orantılı... Haydi hanımlar, tatlı yiyelim tatlı konuşalım!... Malzemeler 5 Çay Bardağı Un, 4 Adet Yumurta 2 Çay Bardağı Yoğurt, 1.5 Çay Bardağı İrmik 2 Çay Bardağı Şeker 1 Su Bardağı Ceviz 2 Paket Kabartma...
  5. Revani tatlısı tarifi

Revani tatlısı tarifi

revani tarifi revane tarifi kolay tatlı tarifleri revani tatlısı, tarifi, tarifi resimli, tarifleri, şerbeti, portakallı, nasıl yapılır buyrun bu yazımızda öğrenelim arkadaşlar Türk Mutfakları'nın en vazgeçilmez tatlılarının başında gelir revani tatlısı... Malum Ramazan Ayı'na da ramak kaldı, oruç ayında lezzeti ile iftar sonralarında damaklarımızda tat bırakan, revani tatlısının tarifini...

Sayfayı Paylaş