gebe
  1. laetitia

laetitia Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0

Reyhan Karaca Kimdir?

Konu, 'YerLi sanatçı biyoqrafiLeri' kısmında laetitia tarafından paylaşıldı.

[​IMG] Reyhan Karaca / Sanatçı
    İstanbul
    Eğitim ve Kültür hayatı [değiştir]Müzik hayatına,İstanbul Çocuk Korosunda müzik eğitimi alarak başladı. İlkokulu, Harbiye İlkokulu’nda okuduktan sonra müziğe olan yeteneği keşfedilen sanatçı, ilkokulu bitirdikten sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı sınavlarındaki başarısından sonra Çalgı Eğitim bölümünde eğitimine devam etti ve orta, lise , ve üniversite eğitiminin tamamını İTÜ de aldı. Sonra yine İTÜ Sosyal Bilimler Müzik Bölümü’nde master yaparak eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra yine kendi okulu olan İTÜ de kabak kemâne dersleri vererek öğrencilerini yetiştirdi. Ayrıca özel bir lisede 1 yıl müzik öğretmenliği yaptı.
    Meslek Hayatı
    Sanatçının profesyonel müzik çalışmaları 1987 yılında başladı. Birçok isime vokal ve ensturman ile eşlik etti. 1988 yılında Melih Kibar ile Eurovision Türkiye elemelerinde solistlik yaptı. 1989 yılında Zerrin Özer ile çalışmayan başlayan Reyhan Karaca, 1991 yılında İzel ve Can Uğurluer ile birlikte düet yaptığı İki Dakika adlı şarkıyla ülkemizi İtalya’da yapılan Eurovision’da temsil etti. Daha sonra Zerrin Özer’e uzun süre vokalistlik yapmıştır. 1993 yılında ‘Başlangıç’adlı ilk albümünü yaptı ve müzik listelerine girmeyi başardı.Asıl çıkışını ise 1995 yılında yaptı. “Gölge Çiçeği”isimli ve başrollerinde Aydan Şener ve Tolga Savacı nın oynadığı dizinin müziğini seslendirdi. sözleri Aysel Gürel e ve bestesi Volkan Gücer’e ait olan “Gölge Çiçeği” adlı şarkıyla beraber değişik ses tonu ve buğulu sesiyle insanlarda vokal olarak büyük bir beğeni ve merak uyandırdı.
    Ardından sıkı bir albüm hazırlığına girdikten sonra 12 Haziran 1997 tarihinde ‘Sevdik Sevdalandık’ albümünü çıkardı.Bu albümle beraber çok büyük bir çıkış yakaladı ve Radyo ve TV lerde haftalarca 1 numarada kaldı.büyük başarısıyla yurtiçinde ve yurtdışında birçok başarı ve ödül kazandı. Ayrıca albüme Mustafa Sandal büyük destek verdi.
    10 Ocak 2000 tarihinde ‘Yaman Olacak’ adlı albümünü çıkardı. Bu albümündeki şarkılardan “Yaman Olacak”,”Gidesim Gelmiyor” ve “İki Gözüm” şarkıları öne çıktı ve bu şarkılarla büyük patlama yaptı.Albümün klip sorunu olmasına ramen yılın en çok satan albümleri listesine girmeyi başardı. Albümde Mustafa Sandal,Ferda Anıl Yarkın,Feyyaz Kuruş,Aysel Gürel,Burçin Birben,Metin Özülkü,Eda Özülkü,Zeynep Talu,Mert Ekren,Barış Aryay,Özgür Buldum gibi isimlerle çalıştı.
    19 Mayıs 2003 tarihinde ‘Mesela’ adlı albümünü çıkardı. Bu albümde “Senin İçin Üzgünüm”,”Mesela”,”Ayaz Gözlüm”,”İnkar Ediyorum”,”Bile Bile” şarkılarıyla öne çıktı. bu albümde Mustafa Sandal,Ferda Anıl Yarkın,Zeynep Talu,Sude Bilge Demir,Aşkın Tuna,Kerem Ökten,Feyyaz Kuruş,Kıvanç K,Cüneyt Çakım gibi isimlerle çalıştı.
    29 Haziran 2007 tarihinde ise son albümü ‘İMZA’ ile çıkışını sürdürdü ve bu son albümüyle de isminden çokça söz ettirmeyi yine başardı ve hit şarkılarına hit kattı. İmza albümünde İmzası bulunan isimler:Fettah Can,Zeynep Dizdar,Metin Özülkü,Genco Arı gibi isimler oldu.
    Reyhan KARACA ,şarkıcılıktaki başarısının yanısıra diğer yeteneklerini de geliştirmek amacıyla oyunculuk dersleri aldı ve ünlü sanatçılarla beraber bir müzikalde başrolde oynadı.hedefi ise iyi bir projede oyunculuk alanındaki hünerlerini sergilemek.
    2008 yılında,kendisinin hazırlayıp sunduğu “İMZA’LI-YORUM”isimli TV programına başladı ve bu alanda da başarılarını göstererek kendisini daha da geliştirdi.
    Magazinden uzak kalmaya çalışan santçı bu günlerde Sultans Of The Dans grubundaki bir hocadan dans dersleri almakta.
    Albümler
    1-Başlangıç (1993)
    2-Sevdik Sevdalandık (1997)
    3-Yaman Olacak (2000)
    4-Mesela (2003)
    5-İmza (2007)
    Video Klipler
    Sevdik Sevdalandık
    Gücüm Ona Yetmiyor
    Gölge Çiçeği
    Sensizim
    Yaman Olacak
    Gidesim Gelmiyor
    Ayaz Gözlüm
    Aman Diyorum
    İki Gözüm
    Şarkıları
    Aman Diyorum
    Aşk Burada Oturmuyor
    Ayaz Gözlüm
    Bakma Öyle Yüzüme
    Benim Adım Deniz
    Bile Bile
    Çıtırım (Şitt)
    Dayan
    Deli Gönlüme
    Elinde Patlamasın Aşk
    Elveda
    Emanet
    Firarım Ben
    Gidesim Gelmiyor
    Gölge Çiçeği
    İki Gözüm
    İnkar Ediyorum
    İstanbulu Başına Yıkarım

Reyhan Karaca Kimdir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Reyhan Karaca - Gölge Çiçeği

Reyhan Karaca - Gölge Çiçeği

Dalgaları rüzgarlar öperken O seher yelleri esmeden İlk martılardan da önce ben Uçsam orda mısın Koşsam orda mısın Beni yine sorar mısın Gölge çiçekleri gibi açar mısın Dünü yok, günü yok, yeri yok Nasılsa saramaz sevda hevesi Düşü yok, sesi yok, izi yok Nasılsa açamaz gölge çiçeği Bir kapı daha kapanmadan Gelebilsen ne olur Neden sorar mısın Beni yine sorar mısın Gölge çiçekleri gibi açar mısın
  2. Reyhan Karaca - Gidesim Gelmiyor

Reyhan Karaca - Gidesim Gelmiyor

Bir gün sen kendinde kendini görmüyorsan Vede kendinden gölgeni saklıyorsan Uzatma yanıma gel yanıma Bırakma beni yalnız başıma Gidesim gelmiyor doymadım aşka Gelde gör başka Neler neler yaşar içimde Şu acım dinmiyor Sormadık aşka Gelde duy başka Neler neler yaşar içimde Sevenin halinden sevenler anlar Gel gör şu halimi bir teselli ver Aramıza başka biri girmesin Tertemiz aşkımız bana geri ver
  3. Reyhan Karaca - Firarım Ben

Reyhan Karaca - Firarım Ben

Bir kere deyse şu ellerin ellerime Bak sende aklım Sordular ama varmadım isteyene Ben sende kaldım Gel kulun olayım Al götür odana Yar bir an daha dayanamam Bu geceye firarım ben Of dayanamam bu geceye firarım ben Çel şu kulunun aklını allahım Alıp da kaldırsın beni dağlara Ele güne rezil olurum vallahi Gelin edecek beni dedim eşe dosta Hadi yarim hazırım dünden Hele yarim beni al benden...
  4. Reyhan Karaca - Ayna Ayna

Reyhan Karaca - Ayna Ayna

Sen de hep gözüm vardı farkında değilsin Bir tanısan bir daha zor vazgeçersin Sen de hep gözüm vardı farkında değilsin Bir anlasan bir sevsen çok zor gidersin Ben her gün burda oturup seni beklerken Sen hala orda burda dolaşıyorsun Mevsimler geldi geçiyor sana gel derken Sen hala orda burda dolaşıyorsun Bu zamanda benim gibi sevgili nerden bulursun? [Nakarat] Ayna ayna söyle bana benden...
  5. Reyhan Karaca - Ayaz Gözlüm

Reyhan Karaca - Ayaz Gözlüm

Tek söz söyleme bunu ben istedim Giderken dur bile demedin Ne geldi başıma bir gurur uğruna Yalvarmak, yakarmak boşuma Hasretinle başa çıkamam Tutsak ettin rüyalarımı Kaybettim ben umutlarımı, yarınlarımı Sen yoksun her yanım huzun Adı yok gündüzün Anlasana can özüm, ayaz gözlüm Sen yoksun her yanım huzun Adı yok gündüzün Anlasana can özüm, ayaz gözlüm

Sayfayı Paylaş