gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Rh Negatif Kan Grubuna Sahip Olan Gebeler İçin Bilgiler

Konu, 'Gebelik' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

gebelikte rh negatif hamilelikte rh negatif

Sevgili melekler, eğer Rh negatif bir kadın, Rh pozitif bir erkekten hamile kalırsa bir takım problemler yaşabilir. Rh faktörü, kanda bulunan özel bir antijendir. Bağışıklık sisteminiz, normalde vücudunuza zararlı olabilecek bir takım yabancı maddeleri(bunlara antijen diyoruz) yok etmek için onlara karşı antikor üretir. Rh pozitif bebeğe hamile kalan Rh negatif bir anne, bebeğinin Rh pozitif hücrelerine karşı antikor üretir. Bundan sonraki gebeliğinde, bu oluşan antikorlar bebeğinizin kırmızı kan hücrelerini yok ederek bebeğinizde ciddi problemlere neden olabilirler.

Bu riski azaltmak için RhoGAM denilen ilaç, Rh negatif hamile kadına, gebeliğinin 28. haftasında ve doğumdan hemen sonra yapılması gerekir. Bu ilaçla anne vücudunun, Rh pozitif olan bebeğin Rh pozitif hücreleri tanıması engellenir. Bu enjeksiyonlarla Rh negatif kadının Rh pozitif gebelikleri güvenli hale gelir.
    Eğer kanınız Rh negatifse, gebeliğiniz sırasında oluşan herhangi bir kanamayı doktorunuza söylemeniz çok önemlidir, bu arada Rh negatif olduğunuzu da hatırlatın. Durumunuza göre gerekli olursa RhoGAM enjeksiyonu tavsiye edilebilecektir.

Rh Negatif Kan Grubuna Sahip Olan Gebeler İçin Bilgiler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kan Grupları

Kan Grupları

Tek damlası bile değerli olan, damarlarımızda taşıdığımız kan hakkında neleri biliyoruz, ya bilmediklerimiz....Vücut ağırlığının %7-8'ini kan oluşturuyor. Tek bir damlasa bile birçok konuda etken. Çeşitleri karakterimizi belirliyor, özelliklerinin değişmesi hastalıklara yol açıyor. Dikkat kan aranıyor! Radyolardan sık sık duyduğumuz bir anons bu. Belki, o anda bunun önemini...
  2. Kan gruplarimiz

Kan gruplarimiz

Kan gruplarimiz 0 Rh+//////// Almanya
  3. IQsu Yüksek Olan Kan Grubu Hangisi ?

IQsu Yüksek Olan Kan Grubu Hangisi ?

hangi kan grubu kan gruplarına göre iq hangi kan grubunun iqsu yüksek Bildiğiniz gibi, A, B, O ve AB olmak üzere 4 grup kan var melekler :) Uzmanlar, kan grubunun kişinin karakterini ve hastalık risklerini belirleyen önemli bir faktör olduğunu ifade ediyor. Araştırmalar A grubunda kanser, 0 grubunda ülser, B ve AB gruplarında daha çok ishal görüldüğünü ortaya koyuyor. Araştırmaların...
  4. benim kan grubum B rh (-) negatif. bebek sahibi olmak istiyorum

benim kan grubum B rh (-) negatif. bebek sahibi olmak istiyorum

merhabalar benim kan grubum B rh (-) negatif. bebek sahibi olmak istiyorum ama bayanlarda bu kan grubu riskliymiş doktor pozitif olsun diye iğne vuruyormuş acaba bu iğnehamileykenmi yoksa hamilelikten öncemi vuruluyor bilgisi olan varmı acaba
  5. Kan testi negatif...

Kan testi negatif...

Merhaba meleklerim,şu son bir hafta anne olacağım diye o kadar ümitlenmiştim ki..Bu ay bir hafta gecikme oldu.Bugün önce devlet hastanesinde kan verdim,sonucunuzu yarın alabilirsiniz dediler.Ben dayanamayıp polikliniğe gittim,kan sonucu yarım saat içinde çıktı.Sonuç sadece negatif yazıyor:(Betahcg hormon değeri yok,acaba sonuç kesin mi?Yarın hastane sonucu farklı çıkar umarım

Sayfayı Paylaş