gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Riskler, kötü sonuçlar

Konu, 'Estetik-Plastik-Cerrahi' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Her ameliyat bol bol risk taşıyor. Hastalarım bana “en büyük risk nedir” diye sorduklarında “her ameliyatın ölüm riski bile vardır” diyorum. Estetik ya da değil, bu her ameliyat için geçerli. Bunu zaten herkes biliyor ama söylemek galiba biraz zor oluyor. Bu yada başka riskleri hem siz hem de doktorunuz en baştan bilmek ve kabul etmek zorunda. Risklerin çok düşük olması hiç olmadıkları anlamına gelmiyor. Buna benzer trajik denebilecek riskler ne kadar derseniz çok kaba bir hesapla beklenen İstanbul depreminin sizin ameliyatınız sırasında olması ve binanın çökmesi, ya da sizin o gün hastaneye gelirken yapacağını yolculukta ciddi bir kaza geçirmeniz muhtemelen olacağınız ameliyattan daha yüksek bir olasılık. Yani risk çok çok düşük, ama yok değil. Her ameliyatta çok beklenen bazı komplikasyonlar var. Örneğin enfeksiyon her ameliyatta olabilir. Tedavisi de genellikle zor değildir. Her ameliyatta hematom denilen sıvı – kan birikmesi de olabilir. bu fıtık ameliyatı da olsanız, karın germe ameliyatı da olsanız olasılıklar dahilindedir.

Riskler, kötü sonuçlar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kötü yönetici kalp riskini artitiyor

kötü yönetici kalp riskini artitiyor

Kötü yönetici kalp krizi riskini artırıyor Kötü yöneticilerin çalışanların kalp sağlığını nasıl etkilediği bir araştırmayla ortaya çıktı. Karolinska Üniversitesi Stres Araştırma Enstitüsü tarafından yapılan araştırmada, kötü niyetli ve beceriksiz bir yöneticinin, erkeklerde kalp krizi riskini yüzde 60 oranında arttırdığı görülürken, kadınlarda bu oranın daha düşük olduğu tespit edildi....
  2. Risk? (((:

Risk? (((:

Evet meleklerim bu sorunun cvbını bekliyorum. :D Umarım Google amcadan yardım almazsınız (: :D:D:D Öğretmen sınıfa gelmiş sınav kağıtlarıyla birlikte.herkes sırasının üstünü boşaltsın sınav yapıcam demiş herkes hocanın kağıtları dağıtmasını bekliyomuş hoca hepsini sıranın üstüne arkasını çevirerek koymuş hepsi dağıtıldıktan sonra hadi şimdi açın kağıtları demiş herkes bakakalmış çünkü...
  3. kızlar bilgisi olan varmıııııııı eşimin morfoloji sonucu %3  kötü heraldeeeeeeeeeeee

kızlar bilgisi olan varmıııııııı eşimin morfoloji sonucu %3 kötü heraldeeeeeeeeeeee

bilen varsa yardm edebilirmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
  4. dersten kaytarmaya çalışmanın kötü sonuçları :D

dersten kaytarmaya çalışmanın kötü sonuçları :D

ilkokuldayken sırf derse girmemek için yeni aldığım kalemimi öğretmenime gösterip'öğretmenim ben bunu buldum sınıfları dolaşıp sorabilirmiyim' demiştim.tabi öğretmen izin vermişti ama sınıftan başka birisinide gönderdi benimle ve tabi mecburen tüm sınıfları dolaşmak zorunda kaldık,bir sınıfa gittiğimde elimdeki kalemi saklamadan sorduğum için ordan bir çocuk kalkıp o kalem benim diye o güzel...
  5. çok kötüyüm :(

çok kötüyüm :(

meleklerim yaa bir haftadır çok kötüyüm. geçen hafta regl oldum perşembe bitti. cumartesi karın ağrısı başladı üşüttüm herhalde dedim ve sıcak su torbası koydum o an geçti sonra kahverengiye dönük akıntı gelmeye başladı iki gün sonra oda geçti. şuan karın ağrım sol yumurtalığım şeklinde değişti. akıntının rengi normale döndü. araştırdığıma göre kokulu olanlar felan daha kötüymüş bende o tür...

Sayfayı Paylaş