gebe
  1. ruselay

ruselay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Roaccutane (rahakutan) Kullanan Varmı?

Konu, 'Dert Köşesi' kısmında ruselay tarafından paylaşıldı.

roaccutane kullanırken ağda roaccutane kullananlar 2010 Selam arkadaşlar...Size bişey danışmak istiyorum...Yüzümde sivilcelerim var ve dermatoloji doktoru bana Roaccutane kullanmamı önerdi...İlaçın çok ağır bir ilaç olduğunu ve bazı yan etkileri olduğunu duydum...Kullanıp kullanmamakta kararsızım...Daha önce bu ilacı kullanan yada bu ilaç hakkında bilgisi olan varmı...Bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim...
    Şimdiden teşekkürler...

2. tatlı cadım

tatlı cadım Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    benım esım kullanmıstı yıllar once.....yan etkılerını yasadı dıyebılırm cok streslı ruh gıbıydı psıkolojık olarak yanı cokmustu depresyondaydı resmen en sonunda bıraktı da oh dedım..... ıyı arastır baska doktorada gıt ıstersen kullanmadan once......gecmıs olsun.....

3. Misafir Melek

Misafir Melek Forum Okuru

bençe yüzünü devamli limon kolonanyasinla sür, kisa süre sonra faydasini görürsün.

4. AuSSie-AnGeL

AuSSie-AnGeL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113
    Canım ben 24 yaşıma gelmeme rağmen sürekli sivilce problemi yaşayan biri olarak kendi uyguladığım yöntemi söleyeyim ama sunuda belirtmek istiyorum benim kisi tamamen tavsiye ...

Sivilce nin asıl sebebi kara ciğerden kaynaklanmakta diye biliyorum .... Ve ben ilaç krem vs şeylerden çok sirkede buldum çözümü... hiçte kolay bi yöntem değil ama sivilceyii içerden tkurutuyır...

her sbah aç karına sirke içiyordum ılık suyla beraber ve hafta da bir pamuk yardımı ilede yüzüme sürüyordum....

tabi bunun yanı sıra cildinede temiz bakman lazım.... ve ben bunu uygulayarak sırtımdaki yüümdeki kollarımdaki sivilcelerden kurtuldum şimdide sadece haftada bi içiyorum sirkeyi.... kimyasal bişi kullanmadan kurtuldum
    hıı unutmadandaaa tabiki yüzümü temizleme jellerleee felan sürekli bakım yaptım... önemli olan içerden kesmekkk sonrada dışsardan..
    umarım yardımcı olabilmişimdir..

5. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    bu kremi ilk defa duydum ve yan etkisi olduğunuda psikolojik olarak sizlerden duydum bence aussie angel a katılıyorum ilk önce icerden hallet sonra dısarıdan uygulamaya gecmelisin ;)

6. ruselay

ruselay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşşekür ederim çok sağol.bende duydum bu sirke olayını ama yinede tedirginim açıcası çünkü sonuçta yüz olduğu için herşeyi uygulayamıyosun.elimden geldiğince temiz tutmaya çalışoyurm.ama yinede denicem ve yarın doktora gidip sorucam herhangi bir etkisi olurmu diye..sonucunu yazarım sonra yine..

7. aysegül87

aysegül87 Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    ben sana malesef yardimci olamicam

8. kibele09

kibele09 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba bende roaccutane kullanıyorum 2.haftadayım.5 ay sürecek tedavim.dudak ve ciltte kuruma ve çatlaklar oldu.bu etkiler tedavi sonuna kadar devam ediyormu?benim 4 ay sonra düğünüm var bu etkilerden son aylarda kurtulabilirmiyim?kullanan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim...

9. melegimsin

melegimsin Hamiş Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    28
    Canim bende bu ilacdan kullandim uc yil once .Koklu sivilcelerim vardi .Stres yaptikca daha cok cogaliyolardi.Herseyi denedim olmadi .Agladigim gunler bile olmsutu ve sonunda doktora gittim iyikide gitmisim.Sizinkide koklu ve aylarca iyilesmiyosa gitmeniz en iyisi.Oncelikle soyleyim hakketen cok iyi bir tedavi yontemi.Zaten sen doktora gittiginde doktor senin hormonlarina boyuna kilona bakip ona gore ilacin dozunu veriyo .Bana once 20mg basladi ilk 4 ay sonra 10mg yapti .Toplamda 9 ay roaccutane ilacini kullandim Tabiki bende yan etkilerini gordum cildim kurutu dudaklarim catladi cildim kuruyunca kasintim oldu bi kac defa uyurken bile burnum kanadigini gordum yazin kullandigin zaman daha cok etki gosteriyo pskiloji olarak daha sinirli agresif oluyorsun bende gorulen yan etkiler bunlar tabiki seni gunluk hayata koparcak bi ilac degil .Ama sonuc cok guzel .Siyah noktalarim kayboldu ve sonuc artik hic yuzumde sivilce yok tertemiz iyiki kullanmisim .Cildin puruszlugu cok onemli Tavsiye ederim .

10. Im Whiskey ♥

Im Whiskey ♥ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle herkese merhaba daha yeni üye oldum foruma :) Bende bugün kan tahlili yaptırdım yarın doktora gidip tahlillerimle birlikte roaccutane a başlamayı düşünüyorum. fakat çok yan etkisi olduğunu biliyorum ama 5 yıldır da lanet olası sivilcelerimden kurtulamıyorum. Son çare bu ilaç kaldı. Üniversite 2. sınıftayım bir kaç güne okulum başlıcak. Bu ilacın ilk 3 ayında kusma dönemi oluyormuş bu dönemde yüzümde bakılmaz hale gelecek şekilde çok sivilce çıkar mı? Kullananlar varsa lütfen cevaplasın birde onlarda tüylenme yan etkisi oldumu ve ilaç kullandıkları süre boyunca ağda yaptırabildiler mi? Sorularımı cevaplarsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler :)

11. 19bjk03

19bjk03 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    101
    Ödül Puanları:
    0
    ilaçla sivilce tedavisini bilmem ama benim tavsiyem Limon kolanyasi geçe gündüz kulanin yüzünüze kolunuza vs.. sivilceli bölgelere sürekli tekrarlayin zamanla kurutuyor kökünden.

Roaccutane (rahakutan) Kullanan Varmı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. KOŞU BANDI kullanan varmı?

KOŞU BANDI kullanan varmı?

koşu bandının faydası varmı koşu bandı ile zayıflama yürüyüş bandı ile zayıflama bandıyla zayıflayanlar zayıflayanlar Arkadaşlar koşu bandı almayı düşünüyorum:)Ancak faydası olurmu olmaz mı pek bilmiyorum.günde 1 saat koşsam ve 1 saatte yürüsem kesin zayıflarmıyım.Aranızda uzun süre kullanan varsa bana biraz bilgi verebilir mi???Birde hangi markayı önerirsiniz:D Bu arada kilom 68:uhu: 60...
  2. Tarlusal ilacını kullanan varmı??

Tarlusal ilacını kullanan varmı??

Ben bekar bir kızım sürekli adetim gecikiyo doktor bu ilacı verdi kullanıyorum.10gün içinde olursan adetinin 3günü gel dedi 10 günde olmazsan gene gel dedi neye karar verilir kullananların fikrine ihtiyacım var:hail::hail:
  3. Lens kullanan varmı

Lens kullanan varmı

merhaba arkadaşlar. Ben lens almayı düşünüyorum ama hangi renk marka alacam bilemedim. Kullanan kişilerin yorumlarını bekliyorum. Lens kullanmak zormu zorsa zorlukları neler lenste ve temizilğinde marka tavsiyeniz varmı. bu arada gözlerimi tahriş edermi kaygısındayım çünkü hassas bir göz yapım var makyaj bile yaparken sulanıyor hemen çok kararsızım lens kullananlar lütfen yorum yaparmısınız
  4. leke kremi kullanan varmı

leke kremi kullanan varmı

selam hanımlar hamilelikte yüzümde lekeler oluştu ama doğumdan sonra geçmedi ve kalıcı oldu yüzümde gölge şeklinde duruyor tenim esmere yakın ve buda inanılmaz canımı sıkıyor aranızda benim durumumda olupta lekeler için krem kullanan varmı varsa tavsiyelerinizi alabilirmiyim psikolojim çok bozuldu bu lekeler için:(
  5. koçtaş mutfak kullanan varmı

koçtaş mutfak kullanan varmı

koçtaş mutfak kullananlar nasıl memnunmusunuz koçtaşın mutfak modelleri kullanışlı oluyormu yazlığım için düşünüyorum ama yorumlara göre karar verecem aranızda koçtaşın mutfağını kullanan varsa olumlu olumsuz yorumları bekliyorum

Sayfayı Paylaş