gebe
  1. _BaLıM_

_BaLıM_ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0

Rokoko tatlısı

Konu, 'Tatlılar' kısmında _BaLıM_ tarafından paylaşıldı.

rokoko tatlısı rokoko tatlisi rococo tarifi rococo tatlısı nasıl yapılır Değişik bir tat , mutlaka deneyin kızlar
    MALZEMELER

1 paket krem şanti
    4 yumurta
    1 bardak şeker
    kakao
    1 paket petit beurre bisküvi
    2 bardak süt

HAZIRLANIŞI

Krem şanti 2 bardak süt ile hazırlanır.Yumurta ve şakar çırpılır.krem şantiye eklenip tekrar çırpılır.Bu karışım ikiye ayrılıp yarısına kakao eklenir(istediğimiz miktarda)borcam tepsiye bir torba geçirilip bir kaşık beyaz bir kaşık kakaolu olmak üzere doldurulur.Üst sıralarda tam tersi kaşık kaşık konulur bittiğinde üzeri düzeltilip boyuna üç parçaya böldüğümüz bisküvileri dik olarak bitinceye kadar içine batırıp tekrar üzerini düzeltip torbayla üzeri örtülür.Buz dolabında bekletilir .Donduğunda torbanının üzeri açılıp ters çevrilip torba çıkarılır

2. ilkimefsa

ilkimefsa Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    en kısa zamanda denicem

3. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Bugün yaptım güzel tadı var ama bu böyle yapılmıyor hemen sizlere yazıyım:
    1 paket krem şanti
    2paket kakolu bisküvi
    1paket çikolata sosu
    1 kutu süt
    yapılışı:
    1 kaba 1;5 su bardağı sütü döküyoruz.daha sonra içine krem şantiyi döküyoruz mikserle güzelce çırpıyoruz.kakolu bisküviyi iyice ezip içine döküyoruz.aynı şeyi çikolata sosunada yapıyoruz fakat çikolata sosunu tencerede pişiriyoruz sıcakkken üstüne serpiyoruz işte böle iyi şanslar bb

Rokoko tatlısı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kolay Rokoko

Kolay Rokoko

rokoko nakışı rokoko tatlısı kolay el nakışı dönemi kıyafetleri Malzemeler : 2 p. kakaolu bisküvi , 1 su b. krema, 1 p. vanilya, 1 su b. pudra şekeri, 1 su b. fındık, 1 çay b. kuru üzüm, 1 limon kabuğu rendesi 100 gr bitter çikolata Kıvamını ayarlamak için: süt Üzeri için: kakao iyice parçalayıp ufalayın.Üzerine erimiş çikolatayı,kremayı,pudra şekerini,kırılmış fındıkları,kuru üzümü,...
  2. Rokoko nakışı nasıl yapılır resimli anlatım

Rokoko nakışı nasıl yapılır resimli anlatım

rokoko nakışı rokoko işi nasıl yapılır nasıl yapılır nakış nakışı video Rokoko nakışının nasıl yapıldığını sizlere resimli olarak anlatmaya çalışacam hanımlar şimdiden kolay gelsin=)
  3. Çin Tatlısı

Çin Tatlısı

MALZEMELER 1 bardak un 1 bardak nişasta 1 kaşık pakmaya 2 adet muz 1 bardak su HAZIRLANIŞI Un nişasta ve pakmayayı bir kabın içinde su ile karıştırın. Muzları parmak kalınlığında kesin. Kestiğiniz muzları bulamaca batırın. Kızgın yağda 30sn kadar kızartın.Üstüne bal dökün. İsteğe göre üzerine fıstık veya ceviz serpin.
  4. Rokoko Tarifi Resimli yapılışını istiyorum

Rokoko Tarifi Resimli yapılışını istiyorum

Geçenlerde bir arkadaşımdan duydum Rokoko kelimesini sordum oda nedir diye pasta türü birşey dedi merak ettim ve kesinlikle bu Rokoko neymiş hem görüp hem de yapmam lazım:) Bilen varsa bana resimli Rokoko Tarifini yazsın kızlar.
  5. Çilekli Kivili Rokoko Tarifi Enfess ..

Çilekli Kivili Rokoko Tarifi Enfess ..

Rokoko Nasıl Yapılır Rokoko Tarifi Sevgili melekler, yaz aylarında en çok serinletici tarifler arıyor ve yapmaya çalışıyoruz. Kimsenin tıka basa doymayı düşündüğü yok, herkes soğuk yiyeceklerin, içeçeceklerin peşinde :) Biz de bunu düşünerek bu sıcaklarda çok iyi gidecek bir tatlı tarifi vermek istedik sizlere. İşte nefis kivili çilekli rokoko tarifi , buyrun .. :) Rokoko İçin...

Sayfayı Paylaş