Romanov Koyunları Doğurma Makinası

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Romanov Koyunları Doğurma Makinası
romanov koyun fiyatları romanov koyunu fiyatları koyunu fiyatı rus koyun fiyatı
romanov koyunu, romanov koyun fiyatları, nomanov koyunu özellikleri, romanov koyun almak isteyenler
Türkiye'de son yıllarda hayvancılık sektörüne vurulan baltalar, dışarıdan getirtilen karkaslar, İstanbul sokaklarında dolanan Anguslar vs derken, bir girişimci Daha doğrusu Osman Nuri Günay 2005 yılında Tarım Bakanlığı'na başvuruda bulunuyor. Diyor ki Rusyada bulunan Romanov koyunlarından istiyorum.

Eee Türk mekanizması ancak 2011 yılında devreye giriyor ve Rusya Devlet BaşkanıDmitri Medvedev'in özel izni ile bu koyunardan toplamda 175 tanesini zorda olsa alıyor.
14d8485ea7a4d9.jpg

Şimdi bu koyunun nasıl bir özelliği var diye merak ediyorsanız arkadaşlarım ?

Rus Romanov koyunları aşırı sıcak ve soğuğa dayanıklı, yılda iki kez gebe kalıp her seferde 3-4 yavru doğuruyor. Çiftlik sahibi Günay, 2005 yılından itibaren 5 yıl boyunca 17 ülkede bu koyunları araştırdığını, saf ırkı sadece Rusya'da bulduğunu söylüyor.

Günay, Rusya'daki Romanov Kraliyet ailesinin bu koyun cinsini elde etmek için 170 yıllık bir çalışma yaptığını belirtiyor.

Türkiye'de bir yılda 100 koyundan 85 kuzu alınırken Romanov cinsi 100 koyundan yaklaşık 500 kuzu alındığını vurgulayan Günay, bu koyunların üreme verimliliğine dikkat çekiyor.

Bu koyunlardan alınacak yeni yavrular ile devletin desteğide verilirse, bir kaç yıla kalmaz Türkiye'deki hayvancılık sektörü yine gelişir diye düşünüyorum.

Bu koyunla alakadar olup almak isteyen arkadaşlarımızı bir sayfaya yönlendirmek istiyorum.
Burada en altlarda yazan arkadaşın dediğine göre ( rus kendisi ) 320-450 bin liraya maloluyormuş konteynırı bilginiz olsun

Koyun Fiyatları - Kuzu Fiyatları - Romanov Koyun Fiyatları

Hayvancılık sektörü kalkınır ve umarım ki eskisi gibi yine zenginleşir. Vermiş olduğun bilgiler için tşkler Sadmin...

selam

bizim elimizde de saf romanov lar var ama turkiye ye almanyadan canli hayvan yasak deniyor bu konuda yardimci olacak girisimciler varsa isin turkiye kismini o halletsin saf irk kisminida biz halledelim saygilarimla

Geri