Ruhun sesini duymak

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Ruhun sesini duymak
rüyada ölmüş birinin sesini duymak rüyada bebek sesi duymak ölünün sesini ölü sesi ölen birinin

Yaptığını seven ve sevdiğini yapan; arzuları doğrultusunda yaşamına şekil verebilen insanların sırrı, ilhamdır. İlham, her şeyin potansiyelini ihtiva eden; maddi varlığımızın sınırlarını aşarak, evrene açılmamıza, o kutsal senfoniyi duymamıza yarayan ilahî bir kıvılcımdır. İlham; aşk için aşkla yola çıkarak, kaynağına dönmeye çalışan ruhun alt benliğe gönderdiği enerjilerin/bilgilerin kalple anlaşılıp zihinle hayata geçirilmesidir.
Geçiciliğin içinde kalıcılığı yakalayan, kendi çapında iz bırakmayı başaranlar, ruhunun dürtüsünü hissedip ona göre yaşamayı seçenlerdir...
Hayallerimizi gerçekleştirebilmemiz için metafizikle bilimi birleştiren çoğu Yeni Çağ yöntemlerinin atladığı nokta da bu.
Keşfettiği metodlarla kişisel gelişime ivme kazandıran Jose Silva, yarım yüzyıllık tecrübenin verdiği güvenle şöyle diyor:
'Eğer hedef aldığınız amaç ya da sonuç ruhunuzun planları dahilinde değilse, o zaman başaramazsınız. Arzu ettiğiniz her şeyi, ancak ve ancak ruhunuzun sizin için yaptığı plana uyuyorsa elde edebilirsiniz.'
Bir başka ifadeyle, egonun bitmeyen isteklerini, dinmeyen serzenişlerini dinlemek ve realize etmeye çabalamaktan ziyade, ruhumuzun neleri anlamak ve anlatmak için bedenlendiğini; buradaki 'modus operandi'sinin, yani hareket tarzının ne olduğunu saptamamız gerekiyor.
Yaşam bazen o kadar ilginç tuzaklar kuruyor ki, ruhumuzun yeryüzündeki misyonunu bırakın idrak etmeyi, böyle bir olgunun varlığını dahi bilmeden, uyuşmuş bir bilinçle hayatımızı idame ettiriyoruz. Ta ki, yolumuzu değiştirecek bir faciayla karşılaşana kadar.
Değerli Okurlarım, eğer bugün buradaki mevcudiyetinizi sorguluyorsanız, tatminsizlikle burkulan yüreğinizi rahatlatacak bir cevap aramalısınız. Zaten; yüksek benliğin çağrısına uyan evren, sizi zorla****** zora koşarak, ruhunuzun ihtiyaçlarına kulak vermeniz için zemin hazırlıyor. Öyleyse, size huzur veren bir yere giderek, gözlerinizi kapatın. Düşüncelerinize seyirci kalın. Ve ruhunuza danışın.
İçinizde bir şeylerin pır pır edip kıpırdandığını, ritmi değişen kalbinizin başka türlü çarptığını, bağrınıza akan sıcacık bir enerjinin hücrelerinizi teker teker canlandırdığını hissettiğinizde, ruhun cana, canın da ruha büyük bir hasret ve aşkla sarıldığını fark edeceksiniz. Uçup giden zaman mefhumuyla birlikte akla düşen yeni fikirlerin, filizlenmek için artık sadece mümbit bir toprağı arayan birer tohum olduğunu bileceksiniz...
İşte şimdi, atomaltı parçacıklarını organize ederek düşleri gerçekleştiren bilinç altını programlamaya, 'benzerin benzeri çektiğini' söyleyen Çekim Yasasını kullanmaya hazırsınız...
Kaygılanmak ve yakınmak, istenmeyen olguya enerji vermek demektir ve afirmasyon adı verilen olumlamalara kısa devre yaptıran başlıca faktördür. Olumsuz bir deklarasyonda bulunduğunuzda, kendinizi durdurarak cümleyi yeniden kurmayı deneyin. ' İşler yazın yavaşlıyor, müşteri bulmak zorlaşıyor,' yerine, 'GEÇMİŞTE işler yavaşlıyordu, müşteri bulmak zor OLUYORDU,' deyin.
İstediklerimizi açıkça görebilmenin yolu istemediklerimizi anlayabilmekten geçer. Yani, ikisinin arasındaki 'kontrast' neye odaklanmamız gerektiğini belirtecektir. Olumlamalarınızı yazarken, şimdiki zamanı ve içinizde heyecan uyandıran, duyguları stimüle eden kelimeler kullanın. 'İdealimdeki ilişkinin karşılıklı saygıya dayandığını ve gelişmeme yardım ettiğini bilmek, beni çok mutlu ediyor. Ben böyle bir ilişki seçiyorum. Kararım budur,' gibi.
Bilinç altındaki direnci ortadan kaldırmak, işin olabilirliğini ona kabul ettirmek için bu türden olumlamalar ile meditasyon sırasında ya da uykuya dalmadan önce imgelemeler yapmak gerekmektedir. Direncin azalması, bilinç üstündeki kuşkuyu da eriterek; güçlü bir arzunun daha kısa bir zamanda materyalize olmasına yardım edecektir.
Olumlamalarınızı, yüksek bir enerjiye ulaştığınız anlarda dile getirmenizi öneririm. Dua ve meditasyon yaparak, mutlu ve huzurlu günlerinizi anımsa****** böylesi titreşimler içinde yüzmeye başladığınızda, söylediklerinizi hissedin, tadın ve olmuşcasına yaşayın...
Varlığınızın merkezinden gelen bir ses, 'Evet, artık BİLİYORUM, bu gerçekleşecek! ' diye sevinçle bağırdığında telkinleri bırakın. Evren, kendi payına düşeni muhakkak yapacaktır...

Işık Menderes

Geri