gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

ruhunu nöbete bırakan asker

Konu, 'Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

kurtuluş savaşı sırasında nöbet bekleyen mehmetçiğin ortalığın durgun oldugu bi zamanda banyo yapması gerekiyormuş fakat nöbet yerini bırakıpta gidemiyomuş... Derken gecenin bi vakti karşıdan birinin geldiğini görmüş ve silahı gelen şahsa dogrultup kim oldugunu sormuş...Gelen yaşlı bi kadınmış...mehmetçikle konuşmaya başlayan kadın mehmetçiğe 'sen yorulmuşsundur oğul git bi banyo yapta gel ' der mehmetçikte bunun üzerine "vatanı kim bekleyecek ana " der kadın mehmetçiye" sen banyo yapıp gelinceye kadar ben vatanı beklerim oğul gözün arkada kalmasın" der bunu üzerine mehmetçik koşar adımlarla banyo yapmaya gider... o sırada nöbet yerlerini teftişe çıkan komutan askerin yerinde olmadıgını farkeder. yavaşça askerin nöbet tuttugu yere doğru gider... o sırada askerin tüfeğinin havada olduğunu fakat etrafta kimsenin olmadığını görür.silahı almaya çalışır fakat başaramaz... en sonunda kılıfından çıkardığı tabancasıyla tüfege iki el ateş eder.derken tüfek yere düşer. komutan orada nöbet tutan askerin bulunmasını ister.askeri aramaya çıkan askerlerden biri gördügü manzaraya inanamaz.nöbetçi asker kalbinin üstüne aldığı iki kurşun yarasıyla olduğu yerde uzanmaktadır... görüyorsunuz ya bu vatanın hala bekleyen bekçileri var üstelik biz bunu hayattayken bile yapamıoken....

ruhunu nöbete bırakan asker konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Asker

Asker

Başlarında değerli biri bulunan asker topluluğu Müslümanlar için yardıma, Bir şehre yada yerleşim alanına askerlerin girmesi yağmur ve berekete, Başıbozuk asker, çapulcu ve ayaktakımı kimselere delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Ordu.)Rüyada asker olmak, zorluklara rağmen zengin ve ünlü olabilmek demektir. Askeri silahsız görmek, iyi diye bildiğiniz birisinin size kötülüğünün dokunacağına...
  2. Ruh

Ruh

Ruhla ilgili rüyayı Efendimiz Aleyhisselam ahiret kısmeti ile tevil buyurmuşlardır; Ruh baht açıklığına, devlete ve saadete, anne babaya, mal ve şerefe; Ruhun cesetten çıktığını görmek emanetleri sahiplerine vermeye, hastanın veya hapisteki kimsenin kurttulmasına ya da görüşmediği kimselerle bundan sonra görüşmeye delalet eder.Rüyada bir ruhun sizinle konuştuğunu gördüyseniz, gizli...
  3. asker

asker

Başlarında değerli biri bulunan asker topluluğu Müslümanlar için yardıma, Bir şehre yada yerleşim alanına askerlerin girmesi yağmur ve berekete, Başıbozuk asker, çapulcu ve ayaktakımı kimselere delalet eder. Rüyada asker olmak, zorluklara rağmen zengin ve ünlü olabilmek demektir. Askeri silahsız görmek, iyi diye bildiğiniz birisinin size kötülüğünün dokunacağına işarettir. Bir konuda karar...
  4. İz Bırakan Kadınlar

İz Bırakan Kadınlar

hindistan dansözleri Simone de Beauvoir Simone Lucie-Ernestine-Marie-Bertrand de Beauvoir (9 Haziran , 1908 – 14 Nisan, 1986) Fransız yazar ve filozof. Roman, felsefe politik ve sosyal deneme, biyografi ve otobiyografi yazarı, gazeteci. En önemli eseri 1949’da yazdığı, kadınların gördüğü baskıların bilimsel incelenmesini yaptığı ve modern feminizmin temellerini kurduğu İkinci Cins (Le...
  5. askerime

askerime

canım sevgilimm senı cok sevıyorumm gıttıgın 1 yıl oldu ama ben senı hala unutmadım hep aklımdasınn... senı çok sevıyorumm aşkımm ne kadar özlesemde üzülsemde beklemenin sonunda sen oldugunu bılmek bıle guzel bu bıle yetıyor bana ben senı 15 ay degıl omur boyu bıle beklerımm... bebişimm gel artık senı cok ozledımm kendımı okadar yanlız hıssedıyorumkı sensız buralarda hep bıseyler eksık !...

Sayfayı Paylaş